Dovolená Keňa


banner

Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky

Aston-eco


  Keňa - navigace  
zájezdy Keňa Hotely a ubytování Keňa
Last minute Keňa Informace Keňa
Víza Keňa Fotogalerie Keňa
Mapy a průvodce Keňa Recenze hotelů Keňa
Diskuze Keňa Okružní plavby KeňaKeňa

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Přírodně zajímavé

Národní park Hell’s GateNárodní park AberdaresNárodní park AmboseliNárodní park Chyulu HillsRezervace Kakamega ForestNárodní rezervace Lake BogoriaNárodní park Lake NakuruNárodní rezervace Masai MaraNárodní park MeruNárodní park Mt Elgon-->Národní park Mt KenyaNárodní park NairobiNárodní park Saiwa SwampNárodní rezervace Samburu, Buffalo Springs & ShabaNárodní rezervace Shimba HillsNárodní park TsavoMořské národní parky Watamu a Kisite-MpungutiRezervace Arabuko-Sokoke ForestVýchodoafrický příkop – Rift ValleyKeňská jezeraParky Lake Turkana
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Národní park Mt Kenya
Keňa - Mt. Kenya Mount Kenya je druhá nejvyšší hora Afriky (5199 m). Její třpytící se sněhem pokrytý vrchol je možné vidět na míle daleko, pokud není zahalena v mracích. Tato hora je tak obrovská, že není těžké pochopit, proč ji Kikuyjové uctívali, proč stavějí své domy s dveřmi směrem k této hoře a proč také nikdo nevystoupil na její vrchol před příchodem evropských cestovatelů. Je to totiž sídlo kikuyjského boha Ghai.
Mount Kenya je tři a půl milionu let stará sopka, jejíž rozeklané vrcholky jí dávají osobitý vzhled.
Nejvyšší vrcholy Mt Kenyi, Batian a Nelion, mohou zdolat pouze zkušení horolezci. Avšak třetí nejvyšší vrchol, Point Lenana, je dostupný i turistům a díky tomu se stal velmi oblíbeným cílem výletů.

Mount Kenya je jedinou horou v celé zemi, jejíž vrchol je permanentně pokrytý sněhem. Ledovce na hoře jsou geografickým zázrakem, protože leží pouhých 16 km od rovníku. Největší ledovec je Lewis Glacier, který přejdete při cestě z Teleki Valley směrem na Point Lenana, a dále je tu také několik menších ledovců na hlavních vrcholech. Avšak v posledních letech je jasné, že se ledovec na Mt Kenya zmenšuje a některé ledovce už zmizely úplně. Na mapách vydaných v roce 1960 je Lewis Glacier zobrazen od hřebenu až k ledovcovému jezírku Lewis Tarn ve výšce 4700m. Dnes končí téměř 100 metrů nad tímto jezírkem.

Národní park byl pro svuji jedinečnost zapsán do Seznamo světového kulturního a přírodního bohatství UNESCO.

Turistické trasy
Několik stezek vede směrem nahoru do Point Lenana. Tři nejznámější jsou Naro Moru, Sirimon a Chogoria. Pro výstup na vrchol je dobré si ráno přivstat, protože jeden z nejnezapomenutelnějších zážitků je východ slunce a nádherný pohled na okolí hory, včetně Mt Kilimanjara.

Nejpopulárnější trasa je Naro Moru. Je to nejkratší cesta, ale také nejméně malebná. Těsně za městem Naro Moru u silnice do Nanyuki leží začátek stezky. Většina turistů zamíří do meteorologické stanice. Příští noc potom tráví v kempu Mackinder’s Camp.

Sirimon Route začíná u severního úbočí hory Mt Kenya. Z městečka Nanyuki zamiřte do Timau a Isiolo. Noc můžete přečkat v hotelu Mountain Rock Hotel. První den si užijete procházku z hlavní cesty k vstupní bráně parku nebo do kempu Old Moses Camp. Konečnou zastávkou druhého dne je většinou kemp Shipton’s Camp. Z kempu můžete dále pokračovat do Point Lenana přes North Face, American Camp nebo Austrian Hut. Celková délka výletu je 4-5 dní (i s cestou zpátky).

Nejdelší, ale nejkrásnější trasa je Chogoria route. Začátek stezky je u brány Forest Gate. Odtud se dále pokračuje asi 20 km k Park Gate. Pak zamiříte do Minto’s Hut a dále k Austrian Hut. Okolo 4. dne dorazíte do Point Lenana. Celková délka výletu je 4-5 dní.

Vstupné do národního parku je 10 USD na den (5USD pro děti a studenty). Pokud si najmete průvodce nebo nosiče, budete za ně muset zaplatit také vstupné a to je asi 100 KSh na osobu za noc.
Ideální pro návštěvu parku je leden a únor nebo červenec a srpen, ale ani v tomto období vám nikdo nezaručí pěkné počasí.


Upozornění
Při návštěvě tohoto parku zapomeňte, že jste na rovníku, a předem se vybavte předměty, bez kterých se neobejdete. Počasí na hoře je nevyzpytatelné a mohlo by vás nemile překvapit. Zima, led, sníh – to jsou faktory, se kterými musíte ve výšce nad 4000 metrů počítat. I níže však musíte být vybaveni teplým oblečením, nepromokavou bundou a hlavně kvalitní obuví. Výstup do okolí hory rozhodně nepodceňujte!Průvodci a mapy


Východní...
Východní Afrika - Keňa, Tanzanie, Uganda
316 Kč

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy
Miele - robotický vysavačPartnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz