Dovolená Keňa


banner

Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky

Aston-eco


  Keňa - navigace  
zájezdy Keňa Hotely a ubytování Keňa
Last minute Keňa Informace Keňa
Víza Keňa Fotogalerie Keňa
Mapy a průvodce Keňa Recenze hotelů Keňa
Diskuze Keňa Okružní plavby KeňaKeňa

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Přírodně zajímavé

Národní park Hell’s GateNárodní park AberdaresNárodní park AmboseliNárodní park Chyulu HillsRezervace Kakamega ForestNárodní rezervace Lake BogoriaNárodní park Lake NakuruNárodní rezervace Masai MaraNárodní park Meru-->Národní park Mt ElgonNárodní park Mt KenyaNárodní park NairobiNárodní park Saiwa SwampNárodní rezervace Samburu, Buffalo Springs & ShabaNárodní rezervace Shimba HillsNárodní park TsavoMořské národní parky Watamu a Kisite-MpungutiRezervace Arabuko-Sokoke ForestVýchodoafrický příkop – Rift ValleyKeňská jezeraParky Lake Turkana
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Národní park Mt Elgon
Keňa Národní park Mt Elgon o celkové rozloze 169 kilometrů čtverečních se rozkládá po obou stranách keňsko-ugandské hranice a nabízí podobné možnosti pro turistiku jako Mt Kenya.

Hora Mount Elgon je vyhaslá sopka a národní park se táhne kolem jejích vrcholů obklopujících kráter až k hranici. Nejvyšší vrchol je Wagagai (4321m) na vzdálenější straně kráteru v Ugandě. Nejvyšší vrchol na keňské straně je Koitoboss (4187 m). Dno kráteru se nachází v nadmořské výšce asi 3500 metrů a najdeme zde díky sopečné činnosti velké množství horkých pramenů.

Největší atrakcí parku jsou sloni, kteří jsou po celém světě známí pro svou zálibu ve vyhrabávání soli, jejíž největší ložiska se nacházejí právě v jeskyních na východních úbočích hory. Někteří sloni ryjí svými kly v útrobách jeskyň tak intenzivně, že to vypadá, jakoby jeskyně na své cestě za solí sami vytvářeli. Nenechte se však zmýlit, i když prý se stává, že slon uvízne a zahyne pod balvanem, který svámi kly uvolnil. Smutné je, že počet těchto tvorů klesá, především kvůli nájezdům pytláků z Ugandy.

Čtyři hlavní jeskyně jsou zpřístupněné turistům - Kitum, Chepnyalil, Mackingeny a Rongai.
Některé z nich sloužily po staletí jako obydlí kmenu Elkonů, kteří odtud byli vyhnáni až v období koloniální vlády.
Jeskyně Kitum je asi nejpravděpodobnější místo, kde můžete spatřit slony (obzvláště při rozbřesku), zatímco jeskyně Mackingeny se svými vodopády přepadávajícími přes její vchod ve vás zanechá největší dojem. Pokud budete chtít jeskyně prozkoumávat, nezapomeňte si vzít s sebou dobrou baterku.
Jeskyně Kitum se nedávno stala středem sporů, protože podle amerického novináře R. Prestona dva turisté po její návštěvě zemřeli na virus typu ebola. Desítky tisíc dalších návštěvníků si však od té doby bezpečně prohlédly jeskyni a ani americká vojenská jednotka pro infekční choroby tam neobjevila žádné stopy po jejím původu. Určitě si nenechte ujít vyhlídky Elephant Platform a Enderbess Bluff.

Velkou atrakcí je také horská fauna a flora, podobná té, kterou můžete spatřit na Mount Kenya. Deštné pralesy na úpatí hory se mění postupně ve vyšších nadmořských výškách od bambusových pralesů až na alpská vřesoviště s velkými lobelkami. Buvol, chocholatka, lesoň nebo pavián olivový jsou velmi běžná zvířata, která se dají poměrně snadno spatřit. Nižší patra lesa jsou životním prostředím pro různé druhy opic – především pro atraktivní guerézy, kočkodany a paviány, pro pestrobarevné papoušky, turaka Rossova a zoborožce. V okolí hory žije více než 240 druhů ptáků a nad vrcholky můžete pozorovat obrovské supy.
Na hoře Elgon může často celý den pršet. Období sucha přichází většinou mezi prosincem a únorem, takže ideální období pro návštěvu je od prosince do března, případně ještě v červnu a v červenci.Informace
Přístup do národního parku je povolen i bez automobilu, což umožňuje podnikat horské túry a výstupy nádhernou krajinou. Pro turisty stojí vstupné cca 10 USD za osobu na den a osoby projíždějící park ve vozidle zaplatí cca 15 USD. Pokud se chcete věnovat rybolovu v horských potocích plných pstruhů, můžete si zakoupit povolení na správě parku za cca 400 KSh.

Turistické trasy
Pro příznivce vysokohorské turistiky byly v tomto národním parku vybudovány turistické stezky. Jedna z nejoblíbenějších tras začíná v malé vesničce Kimilili ležící asi 36 km jižně od Kitale.

Další stezka Park Route nabízí také poměrně zajímavé možnosti a také dobře prošlapaná cesta z Chorlim Gate až nahoru na Koitoboss Peak. Při sestupu z vrcholu se vám naskytne více možností pro další pokračování. Můžete sestupovat k horkým pramenům Suam nebo se vydat směrem na východ po okraji kráteru a pokračovat po stezce Masara Route, která vede do malé vesničky Masara. A konečně můžete zamířit na jihozápad okolo okraje kráteru do Lower Elgon Tarn a vystoupat na vrchol hory Lower Elgon Peak (4301m).

Při zpáteční cestě můžete jít buď zpátky stejným způsobem nebo je možné pokračovat po Kimilili Route přes zřícenou chatu Austrian Hut a opuštěnou stanici Chepkitale Forest Station. Odtud dále sestupujete do Kapsakwany, kde najdete alespoň základní ubytovací zařízení a zastávku matatu.

Pozor na velké převýšení! Rovněž bude lépe. pokud se na cestu vydáte se zkušeným průvodcem.
Průvodci a mapy


Východní...
Východní Afrika - Keňa, Tanzanie, Uganda
316 Kč

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy
Miele - robotický vysavačPartnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz