Dovolená Keňa


banner

Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky

Aston-eco


  Keňa - navigace  
zájezdy Keňa Hotely a ubytování Keňa
Luxusní zájezdy Keňa Informace Keňa
Last minute Keňa Fotogalerie Keňa
Víza Keňa Recenze hotelů Keňa
Mapy a průvodce Keňa Diskuze Keňa
Okružní plavby Keňa  


Naše tipy zájezdů - Keňa
Expedice Východní Afrika
Země: Keňa, Tanzanie
Strava: Dle programu
Doprava: 
Cena od: 59990,-
Expedice Východní Afrika
Země: Keňa, Tanzanie
Strava: Dle programu
Doprava: 
Cena od: 59990,-

Keňa

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Přírodně zajímavé

Národní park Hell’s GateNárodní park AberdaresNárodní park AmboseliNárodní park Chyulu HillsRezervace Kakamega ForestNárodní rezervace Lake Bogoria-->Národní park Lake NakuruNárodní rezervace Masai MaraNárodní park MeruNárodní park Mt ElgonNárodní park Mt KenyaNárodní park NairobiNárodní park Saiwa SwampNárodní rezervace Samburu, Buffalo Springs & ShabaNárodní rezervace Shimba HillsNárodní park TsavoMořské národní parky Watamu a Kisite-MpungutiRezervace Arabuko-Sokoke ForestVýchodoafrický příkop – Rift ValleyKeňská jezeraParky Lake Turkana
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Národní park Lake Nakuru
Keňa Tento národní park byl zřízen v roce 1961 a pokrývá plochu 180 km čtverečních. Stejně jako ostatní jezera v Rift Valley je i jezero Nakuru mělké a silně alkalické. Díky velké koncentraci soli a minerálů je jezero přímo ideální pro růst zelených řas, které představují hlavní potravu pro plameňáky, kteří zde sídlili v největší kolonii. Zároveň jezero nemá žádný odtok a pronásledují ho problémy s vysycháním. Několik let klesala stabilně hladina vody až na pokraj vyschnutí. V roce 1996 byla situace kritická. I zbytek plameňáků sžitých s jezerem byl donucen vyhledat si lepší místo pro život – hlavně na jezeře Bogoria. Deště, které přinesl jev nazývaný „El Niňo“, způsobily, že voda ztratila svojí koncentraci a stala se příliš sladkou a nevhodnou pro růst řas. Někteří vědci tvrdí, že absence plameňáků na jezeře je způsobena činností člověka v okolí jezera – znečišťováním vody z města Nakuru, pesticidy a herbicidy vypouštěnými z okolních farem a také masivním odlesňováním v okolí jezera a následné erozi. Faktem je, že v některých letech se dají menší kolonie na jezeře pozorovat. Plameňáci jsou stěhovaví tvorové a možná se v budoucnu vrátí do svého původního útočiště, ale i bez nich zůstává jezero Nakuru ornitologickým rájem s více než 400 druhy ptáků. Zajímavá je zejména populace pelikánů, kterým se tu daří.

Avšak v celém parku je toho mnohem více k obdivování než jen pouhé jezero. Rozlehlé pláně pastvin, křoviska, pryšcové a akáciové lesy a skalnaté srázy jsou domovem stovek druhů ptáků a zvířat. Zajímavý je porost pryšců, které připomínají obrovské kaktusy. Určitě zahlédnete spoustu prasat bradavičnatých, žirafy Rotschildovy, u vody se setkáte s voduškami jelenovitými a buvoly, zatímco dále v buši se pasou gazely Thomsonovy a bahnivci kaferští – příležitostně zahlédnete i leoparda. Okolo srázů můžete spatřit damany a prérijní ptáky. Podél severního pobřeží jezera obvykle žije malá skupinka hrochů.
V parku žijí také černí a bílí nosorožci. Jižní konec jezera je nejlepší místo pro pozorování bílých nosorožců pasoucích se nedaleko vody. Nosorožce černé není jednoduché spatřit, protože jsou velmi plaší.


Příjezd do parku zajišťují 3 vstupní brány. Hlavní brána směrem od Nakuru je nejfrekventovanější, protože leží nejblíže největšímu kempu, který v parku najdete, a můžete se zde vybavit i mapou a získat důležité informace.
Pěší procházky parkem nejsou povolené, na prohlídku se můžete vydat v minibusech nebo si pronajmout vůz. Cesta autem vám umožní zastavit si na některých vyhlídkových místech a na břehu jezera a pokochat se libovolně dlouho pohledem na jedinečnou přírodu. V parku se můžete také najíst a ubytovat.
Hlavní vstupní brána do parku je asi 6 km jižněji od centra Nakuru.

Vstupné je cca 27 USD za osobu (cca 10 USD za dítě) a 200 KSh za vozidlo.
Průvodci a mapy


Východní...
Východní Afrika - Keňa, Tanzanie, Uganda
316 Kč

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


Miele - robotický vysavačPartnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz