Dovolená Keňa


banner

Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky

Aston-eco


  Keňa - navigace  
zájezdy Keňa Hotely a ubytování Keňa
Luxusní zájezdy Keňa Informace Keňa
Last minute Keňa Fotogalerie Keňa
Víza Keňa Recenze hotelů Keňa
Mapy a průvodce Keňa Diskuze Keňa
Okružní plavby Keňa  


Naše tipy zájezdů - Keňa
Expedice Východní Afrika
Země: Keňa, Tanzanie
Strava: Dle programu
Doprava: 
Cena od: 59990,-
Expedice Východní Afrika
Země: Keňa, Tanzanie
Strava: Dle programu
Doprava: 
Cena od: 59990,-

Keňa

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Přírodně zajímavé

Národní park Hell’s GateNárodní park AberdaresNárodní park AmboseliNárodní park Chyulu Hills-->Rezervace Kakamega ForestNárodní rezervace Lake BogoriaNárodní park Lake NakuruNárodní rezervace Masai MaraNárodní park MeruNárodní park Mt ElgonNárodní park Mt KenyaNárodní park NairobiNárodní park Saiwa SwampNárodní rezervace Samburu, Buffalo Springs & ShabaNárodní rezervace Shimba HillsNárodní park TsavoMořské národní parky Watamu a Kisite-MpungutiRezervace Arabuko-Sokoke ForestVýchodoafrický příkop – Rift ValleyKeňská jezeraParky Lake Turkana
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Rezervace Kakamega Forest
Kakamega Forest v západní Keni je jedinečné území nedotčených tropických deštných pralesů přímo v srdci intenzivně obdělávané zemědělské krajiny. Je domovem nejrozmanitějších druhů zajímavých ptáků a zvířat. Kakamežský prales je skutečnou raritou a každý, kde se alespoň trochu zajímá o přírodu, by si ho neměl nechat ujít.
Zvláštnost pralesa spočívá v jeho původu a dalším vývoji. Původně byl totiž součástí širokého pásu tropického pralesa táhnoucího se přes celý africký kontinent. Postupem času se díky činnosti lidí pás postupně zmenšoval, až byl zcela odříznut od konžského deštného pralesa a vznikl jakýsi „ostrov“. Vědce zajímá především přežití a chování flory a fauny v tomto malém pozůstatku původního pralesa, především to, jak se příroda dokázala s touto situací vyrovnat. Faktem je , že zde žije přes 300 druhů ptáků, přes polovinu druhů keňských motýlů, řada primátů a mnoho dalších zajímavých zvířat. Některá z nich už nenajdete nikde jinde, protože zmizeli se zničením svého původního prostředí.

Keňa Prales je rozdělen na dvě hlavní části: jižní část Kakamežská lesní rezervace (Kakamega Forest Reserve) soustředěná okolo Isecheno a udržovaná lesní správou a Národní rezervace Kakamežský prales (Kakamega Forest National Reserve) v severní oblasti Buyangu, o kterou se stará Kenya Wildlife Service.
Severní část pralesa je tvořena spíše velmi hustým původním pralesem a obnovovaným lesem. V současné době je tu celkový zákaz provozování pastevectví, sběru dřeva a obdělávání půdy. Jižní sekce pociťuje značnou farmářskou aktivitu a tlak na prales je obrovský. Velmi běžné jsou ilegální těžba dřeva a spalování dřevěného uhlí. Existuje reálná hrozba, že se prales nepodaří zachránit a bude zcela zničen i se svými unikátními obyvateli. Místní lidé totiž potřebují stále více půdy, pastvin pro svůj dobytek a také dřevo, takže plocha pralesa se stále zmenšuje. Úkolem správců parku je tedy především kontrolovat, aby nedocházelo k další devastaci.
Nejnavštěvovanějším místem je Forest Rest House v jižní části parku. Odtud se můžete vydat pozorovat na pozorování zvířat. Rozhodně se vyplatí vzít si sebou průvodce, protože pohyb po pralese není pro nás obvyklou činností a spoustu zvířat nestačíte bez upozornění ani zpozorovat, natožpak identifikovat! Průvodci parkem jsou skuteční odborníci, kteří zodpovědí všechny vaše otázky a díky nim se s pralesem seznámíte opravdu podrobně.

Pouze v tomto pralese můžete pozorovat vzácný druh kočkodana Brazzova. Dalšími lesními primáty jsou opice červenoocasá, černá a bílá gueréza a mnoho dalších. V noci můžete zahlédnout velké kaloně (někteří mají rozpětí křídel skoro metr) požírající ovoce nebo létající veverky, ale hlavní atrakcí parku jsou ptáci. Zaznamenáno bylo více než 330 druhů. Nejlepší doba pro pozorování je v červnu, srpnu a říjnu, kdy přilétávají stěhovaví ptáci. Pravděpodobně uvidíte ošklivé, ale impozantní bílé a černé zoborožce, turako Rossova a úžasného turaka modrého. Divoké rostliny jsou nejkrásnější v říjnu, což je také nejvhodnější doba k zahlédnutí některého z rekordních 400 druhů motýlů.

Informace
Protože Kakamega Forest není národním parkem, neplatí se žádné vstupné. Platíte pouze služby průvodce, pokud si budete přát jeho doprovod. Tato službe není drahá a rozhodně se vyplatí. Organizace Kenya Indigenous Forest Conservation Program vydala výborného průvodce po rezervacích. K dostání je ve všech pobočkách Kenya Wildlife Service, nebo v jižní části v Rondo Retreat. Cena je asi 300-500 KSh.

Aktivity
Nejlepším způsobem seznámení s pralesem je pěší turistika. Stezky se paprskovitě rozbíhají do všech stran ze dvou hlavních ubytovacích zařízení na severu a na jihu. Stezky se liší podle délky od 1 do 7 km, nejdelší je Isiukhu Trail k nepříliš zajímavých vodopádům Isiukhu Falls na severu. Vřele doporučované jsou však kratší stezky na východ nebo západ slunce mířící na vyhlídky na horách Buyanga Hill na severu nebo Lirhanda Hill na jihu. Velmi zajímavé jsou také stezky podél řeky. Nejvhodnější doba pro pozorování ptáků a divoké zvěře je brzké ráno nebo pozdní odpoledne.

S dobrou baterkou a profesionálním průvodcem mohou být noční procházky fantastickým zážitkem. Všude kam se jen podíváte je temný prales plný tajuplných zvuků, při kterých tuhne krev v žilách, tiše šustí křídla obrovských kaloňů... Nenechte si ujít tuto unikátní příležitost!
Průvodci a mapy


Východní...
Východní Afrika - Keňa, Tanzanie, Uganda
316 Kč

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


Miele - robotický vysavačPartnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz