Dovolená Keňa


banner

Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky

Aston-eco


  Keňa - navigace  
zájezdy Keňa Hotely a ubytování Keňa
Last minute Keňa Informace Keňa
Víza Keňa Fotogalerie Keňa
Mapy a průvodce Keňa Recenze hotelů Keňa
Diskuze Keňa Okružní plavby KeňaKeňa

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Přírodně zajímavé

Národní park Hell’s Gate-->Národní park AberdaresNárodní park AmboseliNárodní park Chyulu HillsRezervace Kakamega ForestNárodní rezervace Lake BogoriaNárodní park Lake NakuruNárodní rezervace Masai MaraNárodní park MeruNárodní park Mt ElgonNárodní park Mt KenyaNárodní park NairobiNárodní park Saiwa SwampNárodní rezervace Samburu, Buffalo Springs & ShabaNárodní rezervace Shimba HillsNárodní park TsavoMořské národní parky Watamu a Kisite-MpungutiRezervace Arabuko-Sokoke ForestVýchodoafrický příkop – Rift ValleyKeňská jezeraParky Lake Turkana
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Národní park Aberdares
Keňa Tento národní park leží ve stejnojmenném pohoří v Centrální vysočině (Central Highlands) západně od Mt Kenya a severně od Nairobi. Národní park pokrývá dlouhý pás táhnoucí se od jihu k severu a malý východní výběžek nazývaný Salient (Klín). Salient byla původně starověká migrační stezka slonů mezi pohořím a horou Mt Kenya. V oblasti hlavní části parku najdete spíše vysokohorská vřesoviště, zatímco v oblasti Salient převládá deštný prales, ve kterém žije mnoho rozmanitých druhů zvířat.

Aberdare je nejvýše položeným národním parkem v celé Africe, protože velká část jeho území leží v nadmořské výšce 3000 metrů. Nejvyšší horou je Kinangop (3906 m) a Oldonyo Lesatima (4001 m). Krajině vévodí husté, mlhavé deštné pralesy, které dodávají parku tajemnou atmosféru . Obrovské množství pstruhů se rozmnožuje v místních horských potocích, které se linou pohořím a řítí se dolů v podobě působivých a úchvatných vodopádů jako Keruru Kahuru (z výšky 270 m), Gura z výšky 240 metrů v jižní oblasti nebo Chania Falls ve střední části parku.

Tento park nepatří k nejnavštěvovanějším kvůli velmi vysoké vlhkosti a počasí. V období dešťů je park uzavřen, protože ze silnic se stávají bahnitá kluziště. Další nevýhodou je hustá vegetace, která znemožňuje pozorování zvířat.
Na druhé straně se park pyšní obrovským množstvím druhů fauny, flory a přírodními krásami, které můžete vidět snad jen v Národním parku Mt Kenya. Parku dominují zvířata jako slon nebo buvoli, ale také se zde můžete setkat s vzácnějšími druhy včetně nosorožce černého a antilopy bongo, s prasetem pralesním, černým druhem servala a černým leopardem. Pro milovníky ornitologie je Aberdares hotový ráj, protože zde žijí stovky druhů ptáků.

Návštěva parku je možná individuálně nebo v organizovaných skupinách, které jsou doprovázeny místními strážci. Pro individuální návštěvu je nutné mít automobil 4WD.

Aberdare se nachází asi 100 km od Nairobi a 17 km severozápadně od Nyeri.

Vstupné stojí cca 27 USD pro dospělého a 10 USD pro děti. Centrála parku sídlí blízko Mweiga, PO Box 22, Nyeri (tel.: 0171- 55024).


Turistika
Procházka po parku směrem k vysokohorským vřesovištím a 4 hlavním vrcholům (všechny nad 4000 metrů) je možná, pokud se pečlivě připravíte na špatné počasí a získáte povolení od správce. Po parku se pak budete pohybovat pod dohledem ozbrojeného strážce, který vás bude pro jistotu doprovázet (cena je cce 500 KSh na den).

Rybaření
Chytání pstruhů je velmi populární obzvláště ve vyšších nadmořských výškách na vřesovištích. Velmi dobrou základnou je Kiandogoro Fishnig Lodge, ale je nutné mít povolení od centrály parku (cca 400 KSh).
Průvodci a mapy


Východní...
Východní Afrika - Keňa, Tanzanie, Uganda
316 Kč

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


Miele - robotický vysavačPartnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz