Dovolená Keňa


banner

Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky

Aston-eco


  Keňa - navigace  
zájezdy Keňa Hotely a ubytování Keňa
Last minute Keňa Informace Keňa
Víza Keňa Fotogalerie Keňa
Mapy a průvodce Keňa Recenze hotelů Keňa
Diskuze Keňa Okružní plavby KeňaKeňa

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Přírodně zajímavé

-->Národní park Hell’s GateNárodní park AberdaresNárodní park AmboseliNárodní park Chyulu HillsRezervace Kakamega ForestNárodní rezervace Lake BogoriaNárodní park Lake NakuruNárodní rezervace Masai MaraNárodní park MeruNárodní park Mt ElgonNárodní park Mt KenyaNárodní park NairobiNárodní park Saiwa SwampNárodní rezervace Samburu, Buffalo Springs & ShabaNárodní rezervace Shimba HillsNárodní park TsavoMořské národní parky Watamu a Kisite-MpungutiRezervace Arabuko-Sokoke ForestVýchodoafrický příkop – Rift ValleyKeňská jezeraParky Lake Turkana
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Národní park Hell’s Gate
Tento park ležící v Rift Valley je jedním ze dvou nížinných parků v zemi, které lze projít nebo projet na kole divočinou bez doprovodu strážce nebo průvodce (druhým je Saiwa Swamp blízko Kitale).

Vynořující se útesy a červeně zbarvené skály v rokli Hell’s Gate (Pekelná brána) jsou hlavními atrakcemi tohoto parku. Turisty láká také široká škála ptačích a zvířecích druhů. Při procházce parkem je možné vidět na planinách zebry, Thomsonovy gazely, buvoly, buvolce a dokonce i gepardy, leopardy nebo pštrosy.
Správci parku se také snaží o návrat velkého euroasijského horského supa (Gypaetus barbatus), který zde byl naposledy spatřen v roce 1984.

Hell’s Gate má zvláštní atmosféru a červené zabarvení skal a rozeklaných skalních útvarů tvoří nádhernou kulisu, kterou často využívají i filmaři.

Obvyklým vstupním místem je hlavní brána Elsa Gate ležící asi 2 km od ulice Moi South Lake Rd, kde najdeme také informační centrum. Odtud vás cesta dovede k Fischer’s Tower, 25ti metrovému sloupu ze sopečného kamene pojmenovaném po Gustavu Fischerovi, německém objeviteli, který přišel do této oblasti v roce 1883. Byl pověřen Hamburskou geografickou společností najít cestu z Mombasy k Viktoriinu jezeru, ale tato oblast byla nejvzdálenějším místem na jeho cestě, protože nedokázal projít přes území nepřátelských Masaji. Všude kolem můžete pozorovat damany. Tito roztomilí hlodavci ztratili tradiční plachost a často loudí na turistech něco na zub.
Trasa pokračuje přes dolní rokli s mnoha kamennými „věžemi“ velmi populárními mezi horolezci. Central Tower je další sloup ze sopečného kamene podobný Fischer’s Tower, ale mnohem větší. Nedaleko věže začíná rokle Lower Gorge. Odtud vede vynikající (ovšem pouze v období sucha) a zajímavá cesta. Sestupuje se většinou po schodech vtesaných do skály, které mohou být kluzké. Hlavní cesta nakonec ústí u stanice Ol Karia Geothermal Station s geotermální elektrárnou. Tento energetický projekt jako první v Africe využil jeden z nejteplejších zdrojů přírodního pramene na světě k výrobě energie. Teplota vodní páry zde dosahuje 300 stupňů. Z mnoha vyhlídkových míst po celém parku je možné zahlédnout mračna páry stoupající právě z tohoto pramene.
Celková délka trasy od jezera přes Elsa Gate a Ol Karia Gate zpět k břehům jezera je asi 22 km. Vzdálenost mezi dvěma branami přes jezero je asi 9 km. Pitnou vodu je možné získat jedině v jednom z 5 kempů. Pro zpestření vašeho výletu je možné si pronajmout horské kolo v jednom z kempů vedle jezera.
Pokud se rozhodnete prozkoumat park mnohem důkladněji, doporučujeme vám cestu Buffalo Circuit road, která vám nabídne několik fantastických výhledů na okolní krajinu.

Vstupné stojí cca 15 USD (5 USD pro děti) a kempování v parku je možné za cenu 2 USD za osobu. Nejlepšími kempy jsou asi Ol Dubai a Naiberta.
Průvodci a mapy


Východní...
Východní Afrika - Keňa, Tanzanie, Uganda
316 Kč

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy
Miele - robotický vysavačPartnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz