Dovolená Izrael


Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky
  Izrael - navigace  
zájezdy Izrael Hotely a ubytování Izrael
Last minute Izrael Informace Izrael
Víza Izrael Fotogalerie Izrael
Mapy a průvodce Izrael Recenze hotelů Izrael
Diskuze Izrael  Izrael

 --> Chcete do země jet? --> Kde se tam můžu ubytovat?

-->Info o možnostech ubytování
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Možnosti jsou opravdu široké a vyhovují jak boháčům tak cestovatelům s napjatým rozpočtem (budget travellers). V Izraeli existuje přes 300 hotelů. Ceny jsou většinou uváděny v USD a nezahrnují 15% daň.
Camping – s divokým tábořením se asi neprosadíte, protože oficiálně nemá zelenou. Návštěvníci mají v zemi k dispozici asi 20 kempů na dobré úrovni a informaci vám poskytne Israeli Camping Organization, PO Box 53, Nahariya 22100, tel. 04-925392. Zdá se však, že cenově není o mnoho výhodnější než hostely.
Prázdninové vesnice - výborné ubytování nabízejí izraelské prázdninové rezorty. Nabízejí širokou škálu vodních sportů - plavání, vodní lyžování, potápění, plachtění, dále jízdu na koni, tenis a bohaté animační programy. Tyto střediska vyhledávají především mladí lidé. Většina z nich je otevřena jen v letních měsících.

Mládežnické ubytovny (hostely) – v zemi jich je více než třicet, jsou cenově dostupné (12-20 USD), jsou různě velké a některé jsou umístěny v historických budovách, takže si v nich můžete vychutnat orientálně-evropské prostředí, např. v hostelu v Akku. Většinou poskytují i stravu nebo jsou vybaveny kuchyňkami. Některé z nich poskytují rodinné ubytování párům s nejméně jedním dítětem. Rezervace mohou být provedeny individuálně nebo přes IYHA. Jsou značeny HI (Hostelling International) a v okolí Mrtvého moře jsou jedinou levnější alternativou. Nečlenové HI zaplatí jen o pár šekelů více.
Tato organizace také nabízí 14, 21 a 28 denní túry, které jsou zvané „ Poznejte Izrael s IYHA“. Tento balíček obsahuje ubytování v hostelech, snídaně a večeře, volné vstupy do národních parků, mapy, neomezenou autobusovou dopravu a půldenní výlet s průvodcem. Seznam hostelů a další informace obdržíte taktéž od Israel Youth Hostels Association, tel. 02-65584006, fax 6558432, email: iyha@netvision.net.il, International Convention Centre, PO Box 6001, Jerusalem. 91060.

Noclehárny (Christian Hospices) – bývají umístěny v blízkosti křesťanských poutních míst a jsou pověstné svoji čistotou a rozumnými cenami. Podmínkou není nutnost být křesťanem, ale při pobytu byste se měl přizpůsobit „přísnějším“ podmínkám jako např. noční uzávěrka, ranní opuštění ubytovny (check-out), žádné dvoulůžkové pokoje pro nemanželské páry. Jejich adresy poskytuje organizace Israel Tourism Administration, Pilgrimage Division, PO Box 1018, Jerusalem, tel. 02-241281.
Kibucy – volně bychom je mohli považovat za „Guesthouses“. Původní zaměření kibuců ustupuje a v současné době upřednostňují i jiné výdělečné činnosti jako právě ubytování. Kibucy jsou společenství, kde je veškerá půda a majetek společným majetkem, členové nedostávají žádnou výplatu, mají však k dispozici ubytování, vzdělání pro své děti, lékařskou péči a další sociální jistoty. V současné době existuje okolo 280 kibuců. Zaměřují se většinou na zemědělskou činnost, i když v poslední době se mnoho obcí přemísťuje do více průmyslových oblastí.
Některé z nich mají i hotely, které jsou dobře vybaveny, v jejich areálu jsou bazény, pláže, restaurace a organizují speciální aktivity pro hosty. Bydlení v tomto společenství dává velikou šanci poznat systém této světově proslulé organizace. Jsou většinou na venkově a proto je výhodou, když máte k dispozici auto. Jsou vhodnou alternativou k hotelům např. okolo Mrtvého moře, v Galileji a na Golanech. V případě zájmu kontaktujte Kibbutz Hotels Reservations Centre, tel. 03-5246161, fax 5278088, email: info@kibbutz.co.il, 90, Ben Yehuda Street, PO Box 3194, Tel Aviv 61031. Pošlou vám prospekt se seznamem všech zařízení, cen atd. Cenová úroveň je střední.

Lázeňské rezorty - unikátní kombinace mnoha terapeutických možností – na minerály bohatého Mrtvého moře, bahna, sirných minerálních pramenů a příjemné slunečné suché klima přitahuje do Izraele každoročně tisíce turistů.
Většině těchto rezortů je soustředěna ve dvou oblastech: u Galilejského jezera ( -220 až -655 metrů pod hladinou moře) a v okolí Mrtvého moře (-392 až – 1286 metrů pod hladinou moře) Tyto oblasti nabízejí široké množnosti ubytování, které může být spojeno s léčebnou procedúrou.
Tiberské horké prameny – nacházejí se u Galilejského jezera, jsou vhodné pro svalové a kloubní nemoce, záněty dutin a úrazové poruchy.
Horké prameny Zohar – tři terapeutická centra v Neve Zohar u Mrtvého moře, kloubní a svalová onemocnění, úrazové poruchy, alergie, kožní problémy.
Horké prameny Yesha – u Mrtvého moře, jižně od kibucu Ein Gedi, svalové a kloubní problémy
En Bokek – u Mrtvého moře, mezinárodní centrum pro léčení svrabu
Arad – pouštní město v Judských horách ležící 2034 metrů nad mořem, asi hodinu jízdy od Mrtvého moře. Čistý, suchý a chladný vzduch je ideální pro osoby s astma, alergiemi a dýchacími potížemi.
Termální minerální lázně Hame Yoav – nedávno otevřený rezort v kibucu Sde Yoav poblíž Ashkelonu. Léčivé prameny jsou rozvedeny do několika bazénů.

Hotely – v zemi je nabídka velmi rozsáhlá, byla postavena řada luxusních hotelů pro bohatou klientelu. Israel Hotel Association, tel.03-5170131, fax 5100197, email: info@israelhotels.org.il, má také webovou stránku se seznamem všech hotelů www.israelhotels.org.il a pošle vám prospekt. Asociace má hlavní kancelář na adrese: 29 HaMered Street, Tele Aviv (PO Box 50066). Pokud chcete zkusit noc v exotickém prostředí někdejšího sídla tureckého paši, můžete se ubytovat v The American Colony Hotel v Jeruzalémě, tel. 6279777, email:
Reserv@amcol.co.il kde ubytování volí spisovatelé a umělci a kde jednolůžkový pokoj vás přijde na 150-350 USD. Za nejznámější hotel v Izraeli se považuje King David Hotel v Jeruzalémě, email: danhtls@danhotels.co.il , kde bylo a je zvykem ubytovávat státníky a
kde lůžko vyjde na 170-370 USD.
Většina izraelských hotelů disponuje halou a audio-vizuálním zařízením, technickým a překladatelským servisem, faxem a také nabízí velké prostory pro výstavy. Kongresový cestovní ruch, který je pro Izrael velmi důležitý, způsobil, že mnoho hotelů bylo vystavěno podle požadavků IAPCO (International Association of Professional Congress Organizers). Většina hotelů poskytuje toto vybavení zdarma, pokud se v hotelu ubytujete. Velmi jednoduše lze pro účastníky kongresů zařídit také různé kulturní akce, recepce a společenské večery.

Ubytování v soukromí – tzv. B+Bs. Je vhodné zejména v Jeruzalémě, cena kolísá dle vybavení mezi 25 až 70 USD. Informace získáte na www.bnb.co.il a v Jeruzalémě se obraťte na The Home Accomodation Association of Jerusalem (HAAJ).


Průvodci a mapy


Izrael...
Izrael - DVD
99 Kč
Izrael...
Izrael
215 Kč

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz