Dovolená Izrael


banner

Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky

Aston-eco


  Izrael - navigace  
zájezdy Izrael Hotely a ubytování Izrael
Last minute Izrael Informace Izrael
Víza Izrael Fotogalerie Izrael
Mapy a průvodce Izrael Recenze hotelů Izrael
Diskuze Izrael  Izrael

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Pobytově zajímavé

Haifa (severní pobřeží)Další zajímavosti severního Izraele (Ein Hod, Caesarea, Akko, Nahariya)Galilejská oblast (Safed, Nazaret, Tabcha...)Horní Galilea a Golanské výšiny (řeka Jordán, hora Hermon, Katzrin...)Mrtvé moře (Ein Gedi, Masada, Ein Bokek, Sodoma, Qumran...)Negevská poušť (Arad, Beersheba) a EilatZápadní břeh Jordánu a Gaza (Betlém, Jericho, Hebron...)Tel Aviv - Jaffa-->Okolí Tel Avivu (Ramla, Netanya, Ashdod, Aškalon...)
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Netanya NetanyaVšude se dostanete lehce autobusem nebo vlakem. Asi 40 km jižně leží městečko Rishon Lezion, kde koncem 19. století vznikla první židovská osada v Palestině. Pokud vás ta pionýrská historie zajímá, můžete se s ní seznámit v místním muzeu. Návštěvu místa můžete vhodně zkombinovat s proslavenými zdejšími vinnými sklepy, u jejichž zrodu stál baron Benjamin Rotshild.
Jihovýchodně od Rishonu leží další židovské město - Rehovot, ideální pro jednodenní výlet. Sídlí zde slavný Weizmannům vědecký institut. Byl pojmenován podle prvního izraelského prezidenta, který byl nejen vynikající státník, ale i chemik.
Nedaleko Rehovotu se nachází město Ramla. Je to jediné město v Izraeli, které bylo založeno a osídleno Araby. Dříve byla Ramla důležitou zastávkou pro obchodníky cestující mezi Damaškem, Bagdádem a Egyptem. Před příchodem křižáků byla Ramla hlavním městem Palestiny. Není zde příliš mnoho zajímavostí, snad dva nebo tři islámské památníky. Velmi zajímavá je však atmosféra – mix staré arabské kultury, staré kamenné budovy, zelené parky a krásné promenády. Navštívit zde můžete tržiště, Velkou mešitu, kostel sv. Nicodema nebo nádrž sv. Heleny.
Dalším městem v okolí, které bylo velmi ovlivněno rozvojem Tel Avivu je Herzlia. Město bylo založeno roku 1924 židovskými americkými přistěhovalci a v současné době ho vyhledávají především diplomaté a bohatí Izraelci, kteří zde tráví dny odpočinkem na krásných plážích. Město se stalo centrem pěstování citrónů a pomerančů. Kromě lenošení zde můžete naštívit i nedaleké římské ruiny a také další atrakci Nissim Kahalon neboli Jeskynního muže. Jeden štukatér se zde rozhodl vystavět si svůj dům ve skale nad útesy, jeho dílo se v současné době objevilo i v několika filmech.
Pokud máte dost času a zajímá vás izraelská riviéra, zaskočte si do městečka Netanya, asi 35 km severně. Je to hlavní město oblasti Sharon a nachází se poblíž středomořského pobřeží. Zdejší příjemné klima sem láká mnoho turistů. Je největším městem mezi Tel Avivem (30 km severně od Tel Avivu) a Haifou (50 km jižně od Haify) a je důležitým dopravním uzlem mezi jižní a severní částí země.
Je místem židovských imigrantů z Francie a získala si pověst významného střediska, kde se zpracovávají diamanty. Byla založena roku 1929, nejdříve jako farmářské město pro pěstování citrusů, ale velmi brzy se z ní stalo prázdninové letovisko. Naleznete zde jedny z nejhezčích pláží v zemi. Své služby zde nabízí mnoho hotelů, restaurací, zábavních podniků. Uskutečnit můžete výlety do okolí, výlety v jeepu, jízdu na koni, plachtění nebo paragliding. Zdržuje se zde většinou bohatší klientela, ve městě není vidět mnoho turistů cestujících s batohem.

Pokud se z Tel Avivu vydáte jižním směrem, po pobřeží, asi po 40 km dojedete do města Ashdod. Toto město bylo kdysi, stejně jako Gaza, Ekron nebo Gath, důležitým filištínským městem. Avšak tato slavná minulost je dnes téměř pryč. Moderní město, které bylo téměř celé vystaveno v padesátých letech, nemá už pranic společného s hrdým Ashdodem minulosti. Je důležitým přístavem a průmyslovým městem. Turisté, kteří do Ashdodu míří, navštíví většinou pevnost Fatimid, tedy spíše zbytky této ranně islámské stavby nebo vyšplhají na kopec Yaffa Ben-Ami, ze kterého je krásný výhled na okolí. Zdejší pláže jsou také poměrně hezké a pokud se zde ocitnete ve čtvrtek, nenechte si ujít místní trh.
Asi 60 km jižně od Tel Avivu se nachází město Aškalon, které se může pyšnit třítisíciletou historií a stejnojmenným národním parkem. I Aškalon byl kdysi centrem Filištínů. Město se stává významným rekreačním místem Izraelců díky svým plážím a zbytkům ruin z dávných dob. Žije zde také velký počet Židů ze severní Afriky a také z Ruska. Není to velké město a proto je jeho návštěva velmi příjemná. Zastavit se můžete v distriktu Migdal, kdysi arabské čtvrti s zeleninovým trhem a trhem se šperky a oděvy, rezidenční čtvrť Afridar s mnoha kavárnami a obchody. Pokud jste milovníky historie, nenechte si ujít byzantský kostel ze 6. století s krásnou mozaikovou podlahou. I milovníci přírody zde najdou své – Aškelonský národní park. Tento park naleznete u města Aškelon, které leží přibližně 60 km jižně od Tel Avivu. Do parku příjíždí velký počet Izraelců, zejména díky starobylým křižáckým zdem nebo plážím. Park stojí na místě 4000 tisíce let starého kananejského sídla, které bylo zničeno požárem. Stojí zde zbytky dvou křižáckých kostelů, byzantský kostel a venkovní aula.
Pokud byste byli na cestě z Tel Avivu do Eilatu anebo naopak, bylo by vhodné právě zde udělat krátkou přestávku.


Průvodci a mapy


Izrael...
Izrael - DVD
99 Kč

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


Miele - robotický vysavačPartnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz