Dovolená Izrael


banner

Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky

Aston-eco


  Izrael - navigace  
zájezdy Izrael Hotely a ubytování Izrael
Luxusní zájezdy Izrael Informace Izrael
Last minute Izrael Fotogalerie Izrael
Víza Izrael Recenze hotelů Izrael
Mapy a průvodce Izrael Diskuze IzraelIzrael

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Sportovně zajímavé

Trek z Hod Akeb to Ein AkebCesta k pramenu Ein Tina-->Vrcholky Arbel a jeskyně Arbel
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Některé z našich čtenářů, kteří hledají dobrodružství, bude jistě zajímat jednoduchý, ale zajímavý výstup v okolí Tiberias. Cílem jsou vrcholky Arbel, vzdálené zhruba 10 minut z centra města Tiberias. Odsud se můžete rozhlédnout dolu na Galilejské moře, nebo Yam Kinneret, jak se nazývá v hebrejštině. Jestliže nemáte vlastní vozidlo, budete muset stopovat do vesnice Arbel a skrz vesnici si to namířit na západ, kolem malé stáje, která provozuje projížďky na oslech. Vydejte se po stezce, dokud se neoddělí doleva. Tak se dostanete na značenou stezku. Je značená oranžovou a modrou značkou lemovanou bíle. Možná najdete i červenou značku s bílým okrajem, což je staré značení. Obojí vás ale povede správným směrem.

Stezka vede asi 30 metrů po hraně útesu a potom zatočí dolů směrem do hor. Ještě jednou se projdete po útesu, kde jsou z bezpečnostních důvodů natažená ocelová lana, jako zábradlí. Ty sem umístila Nature Society. Stezka vás povede pořád dolů z kopce, skrz úzkou trhlinu, která je vyztužená ocelovými rošty. Čeká vás sestup dolů, až se dostanete na římsu. Při sestupu buďte čelem ke skále. Po římse se vydejte podél ocelových lan. Stezka vede ve směru, odkud jste přišli, ale o něco níž na stejném útesu. Až dorazíte k ocelovým roštům, vydejte se přes planinu směrem na východ, k moři. Po necelých 10 minutách chůze dojdete k jeskyním Caves Of Arbel.

Vesnice Arbel je zmiňována v souvislosti s prvním a druhým kostelem. V těchto dobách musel „Cohanim“ sloužit dva týdny v roce v kostele v Jeruzalémě. Číslo vytesané v kamenných soškách, které se našly na různých místech po Izraely, udává období, kdy měl Cohanim z každé vesnice v kostele sloužit. Jedním z těchto míst je Arbel. Později, během povstání proti Řekům/Sýrianům (164 p.n.l.), se stoupenci Judaha Maccabeeho opevnili v těchto jeskyních a útočili na řecká vojska mířící na jih. V dobách Herolda Velikého zde byla další vzpoura. Farmáři z Arbelu znovu použili jeskyně jako opevnění. Uvnitř jeskyní najdete zbytky rituálních lázní, které používali Židé před dobytím Římany.

Židovsko/Římský historik Josephus Flavius (v hebrejštině Yosef ben Matituhu ) napsal jak Římané dobývali jeskyně. Dva tisíce let, až do poloviny 19. století byli jeskyně používány jako rozhledna. Ruiny, které zde jsou dnes, pocházejí z turecké éry.

Pro cestu zpět k vašemu autu použijte stezku značenou černě, nahoře v horách. Je to jednoduché horolezectví a nepotřebujete k tomu žádné vybavení. Pro pohodlnější cestu se dejte doleva v nejnižším úseku stezky. Hledejte značenou stezku. Ta vás zavede do beduínské vesnice Wadi Hamman. Cesta se napojuje na silnici 90 a vede směrem k Tiberias na jih (doprava). Tento výlet trvá zhruba 2 hodiny. Potřebujete s sebou vzít vodu, pokrývku hlavy a dobré boty.Průvodci a mapy


Izrael...
Izrael - DVD
99 Kč

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


Miele - robotický vysavačPartnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz