Dovolená Izrael


banner

Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky

Aston-eco


  Izrael - navigace  
zájezdy Izrael Hotely a ubytování Izrael
Last minute Izrael Informace Izrael
Víza Izrael Fotogalerie Izrael
Mapy a průvodce Izrael Recenze hotelů Izrael
Diskuze Izrael  Izrael

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Přírodně zajímavé

Přírodní rezervace v zajímavých místech ve zkratcePřírodní zajímavosti severní Galilei a Golanských výšinKaňon Ein Avdat a kráter Maktesh RamonNárodní park TimnaNárodní park Carmel - mekka pro cyklistyNárodní park Gan Hashlosha (Sahne)Ein Gedi - rezervace Nahal David a Nahal Arugot-->Národní park Rosh Hanikra
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Jedná se o pobřežní národní park a přírodní rezervaci. Oblast se skládá z mořských a pobřežních oblastí a ostrovů. V mořské části se nacházejí krásné podvodní jeskyně, mnoho ostrůvků, které slouží jako velmi důležitá základna pro mnoho druhů ptáků a krásné pláže, z části písečné a z části kamenité. Tento národní park je jediným v zemi, kde můžete spatřit bílé útesy, přírodní jeskyně a tunely.
Park se nachází v nejsevernější části Izraele, rozpíná se od Akhzivu až k libanonským hranicím. Rozloha přírodní rezervace činí 440 ha a délka jeho pobřeží je 5 km. Národní park má rozlohu 22 ha, délka pobřeží je 675 m. Rezervace byla založena roku 1965, národní park roku 1972. Obě oblasti vlastní stát.
Pobřeží přírodní rezervace je částečně skalnaté a částečně tvořené písečnými dunami. Přibližně 500 – 800 metrů od pobřeží je pás malých ostrůvků, z nichž některé vyčnívají nad hladinu moře (Techeilet, Nachlieli a Shachaf) a některé můžete spatřit jen při odlivu. Národní park se rozkládá především na severu. Jeho pobřeží je tvořeno strmými skalami, které padají přímo do moře. Nejvyšší ze skal je vysoká 70 m. V těchto útesech naleznete mnoho přírodních jeskyní a tunelů, do nichž Vás doveze lanovka.
Co se rostlinstva týče, spatřít zde můžete především plazivé rostliny. Na útesech rostou různé křoviny, které byli díky klimatickým podmínkám vytvarovány v bonsaje. Rostou zde i kvetoucí rostliny – lilie, narcisy a orlíčky. Fauna, zejména mořská, je velmi zajímavá – různobarevné houby, mechovci, měkké korály a ryby. Písečné pláže jsou ideální pro mořské želvy a ostrovy zase pro mnoho druhů ptáků. Uvnitř jeskyní se také nacházejí netopýři a hnízdí zde také vlaštovky a netopýři. V útesech můžete spatřit také hydry. Na pobřeží můžete spatřit šakaly a lišky. Vlci, kteří se zde objevovali v minulých časech, jsou dnes již vyhubeni.
Co se týče kulturního dědictví, byly na ostrovech Shachaf a Nachlieli nalezeny zbytky budov a hrnců z doby byzantské a proto byly ostrovy prohlášeny roku 1964 archeologickým nalezištěm. Zdejší oblast ležela v minulosti na cestě obchodním karavanám, které putovaly mezi severní a jižní části Středomoří.
Přístup lidí do mořské části přírodní rezervace je přísně kontrolován. Během doby, kdy snášejí želvy vejce je sem vstup zakázán. Zakázáno je také rybaření, sbírání mušlí a kamenů. Mnohem volnější vstup a pohyb nabízí národní park. Ten navštíví ročně více než 250 000 lidí. Pobřeží se často používá pro koupání a rekreaci a částečně jako reservace s omezeným přístupem lidí.
Oblast je nejvíce ohrožována těžbou pískovce, harpunováním ryb, sběrem korálů, mušlí a měkýšů a také želvích vajec. Zejména v oblasti útesů jsou vážné problémy s erozí.

Zajímavé odkazy

Další informace o Rosh Hanikra

Průvodci a mapy


Izrael...
Izrael - DVD
99 Kč

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy
Miele - robotický vysavačPartnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz