Dovolená Izrael


banner

Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky

Aston-eco


  Izrael - navigace  
zájezdy Izrael Hotely a ubytování Izrael
Luxusní zájezdy Izrael Informace Izrael
Last minute Izrael Fotogalerie Izrael
Víza Izrael Recenze hotelů Izrael
Mapy a průvodce Izrael Diskuze IzraelIzrael

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Přírodně zajímavé

Přírodní rezervace v zajímavých místech ve zkratcePřírodní zajímavosti severní Galilei a Golanských výšinKaňon Ein Avdat a kráter Maktesh RamonNárodní park TimnaNárodní park Carmel - mekka pro cyklistyNárodní park Gan Hashlosha (Sahne)-->Ein Gedi - rezervace Nahal David a Nahal ArugotNárodní park Rosh Hanikra
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Izrael - Rezervace Ein Gedi, Davidův vodopád (Ein Gedi Reserve, waterfall) Izrael - Rezervace Ein Gedi, Davidův vodopád (Ein Gedi Reserve, waterfall) Jedná se o místo, které si mnoho lidí spojuje s Ein Gedi – krásné kaňony Nahal David a Nahal Arugot, nedaleko Mrtvého moře, s mnoha stromy, rostlinami, květinami, zvířaty a vodopády. Ačkoliv se považuje za jedno z nejhezčích míst v zemi, může se na první pohled zdát, že tu není příliš k vidění.
Rezervace se nachází na východním okraji Judské pouště, chráněna útesy na západě a Mrtvým mořem na východě, s výhledem na pohoří Mt Yishai na severu a Nahal Hever na jihu. Nejvyšší vrchol je 200 metrů nad mořem a nejnižší místo 400 metrů pod mořskou hladinou. Rezervace o velikosti 6750 ha byla založena roku 1972. Naleznete zde čtyři vodní toky: David (který je zdrojem pro vodopád Nahal David), Shulamit a Ein Gedi a Ein Arugot (vodopád Nahal Arugot). Dohromady tyto čtyři řeky dodávají 3 miliony kubických metrů vody za rok. Hladina vody je poměrně stálá, jen s malými sezóními výkyvy. Řeky si razí svojí cestu skrz kaňony a skaliska a vytvářejí tak úchvatné scenérie.
Unikátní geografická poloha parku, v kombinaci s horkým klimatem, dostatkem vody, zajímavou faunou a okolní pouští, vytváří nádhernou oázu, největší na západním pobřeží Mrtvého moře.
Spatřit zde můžete různé druhy supů, orlů nebo sokolů. Savci jsou zastoupeni především leopardy, kozorožci, vlky, liškami, hyenami nebo damany. Jedná se o jedno z posledních útočišť pro leopardy, kteří zde žijí čtyři. U vody spatříte pestrobarevné kraby nebo ledňáčky. Přes cestu Vám může přelést želva nebo některý z mnoha plazů.Voda do oblasti přitahovala od nepaměti i lidi. Předpokládá se, že se zde usadili již v 5. tisicíletí před Kristem.
Nejsou to však jen zvířata, která lákají do parku. Mnoho lidí sem přichází osvěžit se koupelí ve vodopádech nebo postoupit některou ze stezek pro pěší. O víkendech, na jaře, v létě a na podzim je na nejznámější stezce poměrně přeplněno. Tato stezka Vás dovede na nejhezčí místo v oblasti, kolem rekonstruovaných zemědělských teras, skrz kaňon k vodopádům, jeskyni Shulamit a pramenům řeky Ein Gedi. Nižší sekce parku jsou většinou klidnější a méně přeplněné. Nemůžete se zde sice už koupat, avšak velmi příjemné je osvěžení nohou, zejména v létě, kdy zde teploty dosahují 40ْ C. Nahal David nabízí překrásné výhledy na Mrtvé moře a Nahal Arugot zase výhledy na poušť. Na trase v Nahal Arugot jsou také vodopády a jezírka. Ačkoliv nejkratší trasy v Nahal Arugot trvají nejméně 2 hodiny (ostatní více než 5 hodin) nejsou tak populární jako trasy v Nahal David.
Do parku se dostanete po cestě Kalia – Sodom, přibližně po 1 km severně od kibucu zahněte na západ a držte se značek. K dispozici je obchod se suvenýry, parkoviště, snack bar, pitná voda a odpočívárna. Zakoupit si můžete celodenní vstupenku, která platí pro oba parky. V zimě je otevřeno do 8 do 16. hodin a v létě do 17. hodin.
Zajímavosti v parku:
Nahal David – Davidovy vodopády, Jeskyně milenců, chrám, pramen Ein Gedi, první zdejší izraelské sídlo Tel Goren, ruiny starobylé synagogy.
Nahal Arugot – vodopád Hidden, bazény.

Izrael - Rezervace Nahal Arugot (Nahal Arugot Reserve)

Zajímavé odkazy

Více informací o Ein Gedi a oblasti Mrtvého moře

Průvodci a mapy


Izrael...
Izrael - DVD
99 Kč

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


Miele - robotický vysavačPartnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz