Dovolená Izrael


banner

Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky

Aston-eco


  Izrael - navigace  
zájezdy Izrael Hotely a ubytování Izrael
Last minute Izrael Informace Izrael
Víza Izrael Fotogalerie Izrael
Mapy a průvodce Izrael Recenze hotelů Izrael
Diskuze Izrael  Izrael

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Přírodně zajímavé

Přírodní rezervace v zajímavých místech ve zkratcePřírodní zajímavosti severní Galilei a Golanských výšinKaňon Ein Avdat a kráter Maktesh Ramon-->Národní park TimnaNárodní park Carmel - mekka pro cyklistyNárodní park Gan Hashlosha (Sahne)Ein Gedi - rezervace Nahal David a Nahal ArugotNárodní park Rosh Hanikra
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

I příroda v okolí města Eilat nabízí řadu zajímavostí. Asi 25 km severně od něj se nachází údolí Timna, jehož rokle byly vyhlášeny národním parkem v rozloze asi 50 km2. Sem je třeba se vypravit buď autobusem nebo autem, protože zdejší zajímavosti jsou roztroušeny daleko od sebe. Tato oblast je velmi pozoruhodná a jistě stojí za návštěvu. Údolí má tvar písmene U – žluté pískovcové hory ho oklopují ze tří stran a ve středu se nachází červený vulkanický vrchol Mt Timna. Údolí je otevřeno východním směrem, k silnici do Aravy. Obdiv sklízejí padesátimetrové pískovcové
Šalamounovy sloupy
(King Solomon´s Pillars) nebo velký, osaměle stojící skalní blok Hřib, (Mushroom Rock), který bývá vděčným objektem fotografů. Nacházejí se zde i zbytky povrchových měděných dolů, kde měď se těžila již za doby krále Šalamouna. Pokud se vydáte na pěší túru parkem (nejlepší dobou je zima), tak teprve poznáte kolik barev má zdejší písek – převládá červená, ale spatřit můžete i žlutou, oranžovou, šedivou, černou, světle zelenou, tmavě hnědou nebo modrou. Zelené a modré písky se nacházejí především v okolí dolů na měď. Jedna ze stezek vede skrz Růžový kaňon.
Na své si zde přijdou i milovníci historie, protože stopy ukazující na dávné civilizace jsou zde opravdu patrné. Doly na měď zde fungovaly již v 18. století před Kristem. Důležitou zásobárnou mědi byla tato oblasti později i pro Egypťany. V oblasti se těchto dolů nachází velká řada – některé jsou jen díry v zemi, jiné jsou vytesané do skal. Můžete si zde také prohlédnout egyptské rytiny do skal. Na úpatí Šalamounových sloupů jsou zbytky egyptského chrámu a nad ním dvě postavy. Jedna postava představuje faraóna vytesaného do kamene. Návštěvníci parku mohou shlédnout taktéž film o dolech, podívat se na tavení mědi, odnést si mnohobarevný písek a vyrazit si svou vlastní minci.
Severně od parku Timna se nachází chráněné území Hai Bar, které je rezervací divoké zvěře na ploše asi 3.200 hektarů. Údajně by se zde měla nacházet všechna zvířata, o kterých je zmínka v bibli. Prohlídka se organizuje ve vyhlídkových minivanech s průvodcem po připravené trase, ze kterých je dobrý výhled na zvířata u napajedel a na pastvinách.
Dalším důležitým důvodem pro návštěvu Eilatu je možnost navštívit řadu zajímavých míst v sousedním Egyptě a Jordánsku. Vhodně zkombinovanými výlety dosáhnete nejen vyššího poznávacího efektu, ale i silnějších sportovních zážitků.

V oblasti Negevské pouště se nacházejí i další přírodní zájímavosti mezi něž patří kaňon Ein Avdat nebo kráter Maktesh Ramon.


Zajímavé odkazy

Více informací o kaňonu Ein Avdat a Maktesh Ramon
Více informací o Negevské poušti a městě Eilat

Průvodci a mapy


Izrael...
Izrael - DVD
99 Kč

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy
Miele - robotický vysavačPartnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz