Dovolená Indie


Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky
  Indie - navigace  
zájezdy Indie Hotely a ubytování Indie
Last minute Indie Informace Indie
Víza Indie Fotogalerie Indie
Mapy a průvodce Indie Recenze hotelů Indie
Diskuze Indie  Indie

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality

Sportovně zajímavéBihárSikkimZápadní BengálskoGóaKarnátakaKérala-->Hlavní město Dillí (Delhi)Památky UNESCO
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Delhi ( Dillí) jako hlavní město Indie zahrnuje jak nové tak, staré město a má co nabídnout každému návštěvníkovi – historické památníky, chrámy, mešity, kostely a krásné zahrady. Delhi je městem kontrastů. Jeho minulost se plynule promítá do přítomnosti a vytváří z města nezapomenutelné místo. Administrativní záležitosti zásadního významu se téměř výlučně vyřizují v Delhi. Zde se v každé době koná nějaká mezinárodní konference či kongres anebo výstava.
Delhi je rájem pro kupující a milovníky a sběratele suvenýrů. Ruční výrobky z celé Indie jsou soustředěny do tzv.emporií ve čtvrti Janpath a bohatý výběr koloritů je možno vidět na každém kroku ve středu města.
Gurmánům Delhi nabízí kromě mezinárodní kuchyně místní speciality provoněné indickou srdečností a pohostinností.
V Delhi nabízejí jednodenní zájezdy do Agry, města s legendárním Taj Mahalem, pokud má člověk naspěch. Delhi je skutečnou metropolí země s promíchanou komunitou nejen ze všech koutů Indie, ale i světa. Nebylo však vždy hlavním městem. Mughalové za hlavní město své říše v 16. a 17. století považovali Agru a Britové Kalkatu až do r.1931, do vybudování New Delhi.Dnes je atraktivní na jedné straně staré město na západním břehu řeky Jamuna, stěsnané, místy přelidněné, ale pitoreskní, a na druhé straně prostorné a urbanisticky velkolepě pojaté nové město s centrálními úřady a diplomatickou čtvrtí. Dnešní Delhi v sobě zahrnuje zbytky původních sedmi měst. Stromy lemované pěší zóny s čistě bílými domy kontrastuje s úzkými uličkami a rušnými bazary opevněného města Shahjahanabad. Delhi je mikrokosmem Indie – směsice lidí a tradic, muzeí, kulturních center, která nabízejí krásné sbírky nebo umělecká díla a představení. Fascinující bazary a trhy nabízí to nejlepší z Indie – suvenýry, šperky, ručně dělané výrobky, oděvy.....
Delhi je vstupní bránou do Indie a logickým místem pro objevování krás severní Indie. Je taktéž součástí Zlatého trojúhelníku, součástí tří úžasných indických měst – Delhi – Agra – Jaipur.

Staré město
Město se rozkládá na západ od červené pevnosti (Red Fort). Bylo kdysi uzavřeno za masivními hradbami, ze kterých zůstaly jen zbytky. Severní konec hradeb byl v místě Kašmírské brány (Kashmiri Gate) svědkem urputných bojů při povstání roku 1857, kdy Britové město dobyli zpět. Západně, u Sabzi Mandi, Britové postavili památník na počest padlých při povstání (Mutiny Memorial). V jeho blízkosti se nachází Ašokův sloup (Ashoka Pillar).
Red Fort (Červená pevnost) – impozatní mohutné hradby z červeného pískovce se táhnou v délce cca 2 km při proměnlivé výšce od 16 až do 33 m. Jejich stavba začala v r.1638 a trvala 10 let. Pevnost zvaná také Lal Qila je významnou památkou na Mughalskou éru s řadou architektonicky zajímavých staveb uvnitř a s udržovanými parky. Postavit ji nechal Šáh Jahan jako součást opevněného města Shahjahanabad. Hlavní vstupní branou je Lahore Gate, která je čelem obrácena k pakistánskému Lahore. Uvnitř hradeb se nacházejí skvostné paláce, mešity, audienční haly a soukromé místnosti. Za vchodem zaujme krytý bazar Chatta Chowk. Z řady pozoruhodných staveb lze doporučit např. síň určenou pro veřejné audience panovníka (Diwan-i-Am) jakož i pro jeho soukromé audience (Diwan-i-Khas). Z původního interiéru se však zachovala jen mramorová výzdoba. Krásné jsou i mešity Moti Masjid nebo Perlová mešita.
Každý večer lze zhlédnout světelnou a zvukovou show se zaměřením na historii Delhi a zvláště mughalské památky.
Chandni Chowk – je hlavní ulicí starého města, která je beznadějně zahlcená dnem i nocí, je současně bazarem a lemuje ji řada menších mešit a chrámů.
Jama Masjid – mešita, největší v Indii, je poslední extravagantní stavbou mughalského panovníka Šáha Jahana. Nachází se naproti Červené pevnosti. Byla dokončena 1658 a je přístupná jen naboso severní a jižní branou. Její dva minarety jsou vysoké 40m. Nádvoří pojme 25 000 věřících, za mírný poplatek (10 Rs s fotoaparátem) lze doporučit výstup na jižní minaret se skvělou vyhlídkou na město. Se svými černobílými kupolemi a minarety se řadí mezi nejelegantnější mešity v Indii.
Raj Ghat – na břehu řeky Jamuny je místo kremace M.Gándhího.Nyní zde stojí park, kde se nachází Gandhi Memorial Museum. Jedním z exponátů je pistole, kterou byl M.Gándhí v r. 1948 zavražděn hindskými fanatiky.
Feroz Shah Kotla - představuje ruiny někdejšího Ferozabadu, tzv. pátého města Delhi. Nachází se mezi Purana Yila a opevněným městem Shahjahanabad. Město bylo postaveno roku 1354. Do dnešní doby se zachovalo jen velmi málo z původní okázalosti. Největším magnetem je 13 m vysoký a 27tunový pískovcový Ašokův sloup (Ashoka pillar) s panovníkovými výroky.
Purana Qila – stará pevnost, místo původního Delhi. Masivní zdi a impozantní brány zhlížejí na dnešní moderní Nové Delhí. Nachází se na místě, kde mohlo být kdysi sídlo zakladatele města Indraprastha. Pevnost byla dokončena v r. 1545 afghánským vládcem Sher Sharem, který porazil mughalského panovníka Humayuna a nakrátko přerušil nadvládu Mughalů nad městem. Sher Shar dokončil stavbu a mnoho budov, zejména pískovcová věž Sher Manzil, je jeho dílem. Zhlédnout můžete hodinový program, který Vás provede historií pevnosti.
Humayun´s tomb – hrobka Humayna, která je skvělým příkladem rané mughalské architektury. Byla vybudována v polovině 16. století. Postavila ho Humayunova manželka. Hrobka se nachází v uzavřené čtvercové zahradě a je postavena z červeného pískovce a mramoru. Sloužila prý jako předloha pro vybudování Taj Mahalu.

Nové město
Bylo vybudováno Brity začátkem 20. století. Obchodním a turistickým centrem je Connaught Place, náměstí ve stylu kruhovité kolonády.
India Gate – Brána Indie, 42 m vysoký elegantní kamenný oblouk nesoucí jména 85 000 indických vojáků padlých během 1. světové války. Tento památník z barevného mramoru se nachází na konci obřadní ulice Rajpath.
Rashtrapati Bhavan – prezidentský palác stojící v ose naproti Bráně Indie na kopci Raisina, byl dobudován v r. 1929. Je lemovaný krásnými věžemi a kupolemi a přehlíží Rajpath. Před nezávislostí byl sídlem britského vícekrále. U něho se nacházejí tzv. Mughalské zahrady (130 ha), které jsou přístupny veřejnosti pouze v únoru a začátkem března.V době britského impéria se počet indického služebnictva počítal na tisíce, zaměstnával např. 418 zahradníků, z čehož 50 bylo zaměstnáno jen odháněním ptáků ze zahrad.
Parlament – elegatní kruhová budova s kolonádou se nachází nedaleko prezidentského paláce. Je postavena ze žlutého a červeného pískovce a její obvod je téměř čtvrt míle.

Ostatní zajímavosti města
Qutab Minar – jedná se o komplex muslimských staveb na okraji města ve vzdálenosti 15km od centra. Každý návštěvník většinou na toto místo zavítá. Centrální stavbou je 73 m vysoký minaret vítězství s ornamentální výzdobou se základnou o průměru 15 m a 2,5 m. Byl dobudován v r. 1368, ale několikrát byl pobořen, např. zemětřesením v r. 1803.Výstup není povolen. U jeho úpatí stojí zbytky první mešity v Indii. Na nádvoří mešity dominuje proslavený 7 m vysoký železný sloup, který byl postaven dříve než samotná mešita. Nápis na sloupu říká, že byl původně postaven na místě chrámu boha Vishnu, asi v Biháru, a zde byl vztyčen na památku panovníka Gupty, který vládl v letech 375 až 413. Nápis neříká, jak byl odlit, ačkoliv jeho zvláštností je, že je z čistého železa a nerezaví již 2000 let, nad čímž vědci kroutí hlavou. Říká se, že kdo jej obejme rukama zády ke sloupu, splní se mu vysněné přání. Bohužel sloup byl v nedávné době obehnán plotem…
Jantar Mantar – tato fascinující observatoř s obrovskými astronomickými přístoroji, postavená z omítnutých cihel, byla vystavěna z vlády krále Sawai Jai Singh z Jaipuru v roce 1724. Král postavil podobné observatoře v Jaipuru, Ujjainu, Mathuře a Varanasi.
Zahrada Lodi – skvostné zahrady obklopují hrobky králů Lodi. Ibrahim Lodi byl poslední vládce této dynastie, která byla roku 1526 poražena Baburem, zakladatelem mughalské říše.
Hauz Khas – královská nádrž byla postavena roku 1300 Alauddinem Khaljim, aby shromaždovala vodu pro nové město Siri. Dnes zde můžete vidět ruiny madarsa. Tato theologická univerzita byla zřízena za vlády Feroze Shaha Tughlaqa a naleznete zde i jeho hrobku. Celá čtvrť je obklopena parkem – zahradou a Hauz Khas je nyní oblíbená nákupní oblast.
Pevnost Tughlayabad – na jižním okraji Delhi se nachází ruiny masivní pevnosti, kdysi hlavního města králů z dynastie Tughlag. Tato pozoruhodná stavba byla postavena roku 1321 sultánem Ghiyasuddinem Tughlagem. Nedaleko pevnosti se nachází elegantní císařské mauzoleum z červeného pískovce a s bílou kopulí. Tato hrobka je vynikajícím příkladem architektury dynastie Tughlaq.
Lotosový chrám – jak již napovídá název, tento chrám byl vybudován ve tvaru lotosu. Plátky květu byly postaveny z betonu a obloženy bílým mramorem a také velmi šikovně nasvíceny. Stavbu obklopuje 9 jezírek, které navozují dojem, že lotos pluje ve vodě.

Zahrady
V Delhi se nachází mnoho krásných zahrad, které jsou roztroušeny po celém městě. Mezi jedny z nejkrásnějších se řadí Mughalské zahrady, jež obklopují prezidentské sídlo. Pro veřejnost jsou otevřeny jen v únoru a březnu. Odpočinout si můžete i v Parku Nehru, který se nachází naproti hotelu Ashok v Chanakyapuri. Krásné jsou především zdejší jezírka s lekníny. Další zahradou v jižní části města je Budha Jayanti Park. Kamla Nehru Park se nachází v severní zalesněné části města. V Kalindi Kunj (24 km) se nachází atraktivní park s upravenými trávníky a fontánami. Komplex Dhaula Kuan se pyšní jezerem, vodopády a několika hřišti.
Muzea
Mezi nejhezčí a nejzajímavější muzea patří:
Národní muzeum – tato prestižní instituce ochraňuje sbírky s předměty od roku 2500 před n. l. až do dnešních časů. Bronz z jižní Indie, sbírky kamenných soch, miniaturní malby, textil, mince a kmenové umění. Za pozornost stojí především Centrální asijská galerie.Vystavuje hedvábné prapory, sochy, nástěnné malby..., které tvoří část sbírky Sira Aurela Steina, jež byla do Indie přivezena na počátku 20. století.
Národní galerie moderního umění – nachází se ve vznešeném domě Jaipur a pyšní se kolekcemi současného umění.
Národní železniční muzeum – toto pěkné venkovní muzeum vystavuje vše, co je spojené se železnicí od roku 1850. Děti se mohou svézt ve výletním vláčku.
Muzeum řemesel – toto muzeum s pěknými sbírkami textilu a dalších rukodělných výrobků se nachází ve vesnickém komplexu v Pragati Maidan. Každý měsíc sem přicházejí umělci z různých koutů Indie, aby demonstrovali svoje umění, které je předáváno z generace na generaci. Výrobky je zde možné i zakoupit.

Výlety
Ideální poloha města nabízí řadu možností k výletům do okolí jak pro milovníky historie, tak pro milovníky přírody. Delhi se nachází v blízkosti měst a sídel jako je Agra, Jaipur, Khajuraho, královských měst Rajasthanu, v blízkosti rezervací a parků, nabízí výlety a treky do Himalájí a náboženské putování do měst jako Varanasi, Ajmer nebo Sarnath. Možné jsou jednodenní výlety i krátné vyjíždky – pikniky.
Agra (200 km)
Podnikněte výlet do města s honosným Taj Mahalem.
Mathura (145 km)
Rodné místo Lorda Krishna – místní chrám stojící u řeky. Místo na po cestě do Agry.
Bharatpur (180 km)
Národní park Keoladeo bývalé loviště divokých kachen je dnes unikátní přírodní rezervací.
Suraj Kund (15 km)
Zbytky Slunečního chrámu z 8. století a jezírko. K dispozici je hotel a restaurace. V únoru se zde koná populární výstava a trh, kde se představují místní řemeslníci.
Sohna (56 km)
Horké léčivé prameny a hotelový resort v blízkosti Delhi.
Jezero Sultanpur (46 km)
Ptačí rezervace ve které můžete lehce pozorovat mnoho druhů migrujících ptáků. K dispozici je hotel a restaurace.
Jezero Badkhal (32 km)
K dispozici jsou půjčovny lodí a rybářského náčiní.

Stravování
Delhi je proslaveno starou mughlailskou kuchyní, dědictvím po mughalských panovnících. Kuchyně se skládá z dušeného masa, kebabu, pilafu a různých bylin.
V Delhi najdete mnoho výborných restaurací s rozmanitou kuchyní, od indické až po americkou. Mnoho dobrých restaurací se nachází v hotelích. Vynikající kuchyní se například chlubí Dum Pukht v Welcomgroup Maurya Sheraton. Bukhara ve stejném hotelu je proslavená kuchyní ze severozápadních pohraničních oblastí, stejně jako Frontier v hotelu Ashok. Výborné pokrmy z jižní Indie můžete ochutnat v restauracích Sagar, Dasaprakash, Sagar ratna, Andhra Bhavan a Coconut Grove.
Západní a kontinentální kuchyni nabízí například Orient Express v Taj Palace Hotel, Pierre v Le Meridienu, Pickwick v hotelu Claridges nebo Captain´s Table v Taj Mahal Hotelu.
Výborné čínské a thajské jídlo Vám připraví naservíruje několik restaurací ve městě – Spice Route v hotelu Imperial, Baan Thai v Oberoi, House of Ming v Taj Mahal Hotelu, Chinese Room v Nirulas.....Village Bistro Complex ve vesnice Hauz Khas a Asian village Restaurant Complex v pevnosti Siri nabízejí další řadu možností výborného stravování.
Po celém městě jsou roztroušeny provozovny fast food – Wimpys, McDonalds, Pizza Hut, KFC, Dominos a Nirulas.

Nákupy
Delhi je úžasné místo pro milovníky nákupů. Connaught, nákupní centrum s kolonádou v centru města, nabízí dobré možnosti k nákupům. Širokou škálu indických rukodělných výrobků naleznete v Státní tržnici v Baba Kharak Singh Marg a také v Central Cottage Industries Emporium v Janpathu. Obchody v Janpathu nabízejí výrobky z kůže, suvenýry, šperky, oděvy....V komplexu Muzea řemesel naleznete také mnoho předmětů ke koupi – keramiky, nástěnné malby, sárí, výrobky z kamene a dřeva...Hauz Khas Village nabízí exkurzi do vesnice spojenou s nákupy. V Santhusti poblíž hotelu Ashok naleznete zajímavé butiky usazené v krásných zahradách. Chandni Chowk, kdysi elegantní nákupní dům, je dnes v centru velmi rušné oblasti, kde se nabízí k prodeji téměř vše. Ideální je smlouvat a smlouvat.
Festivaly
Delhi je mnohokulturní společností, střetává se zde kultura z celé Indie a celého světa. Mezi festivaly, které jsou typické pro tuto oblast se řadí:
Den republiky (26 ledna) – velkolepý průvod po hlavní ulici města Delhi, Rajpath, připomíná den, kdy se Indie stala republikou. Pochodující vojáci, kapely, tanky, ozdobení velbloudi, lidoví tanečníci, školní děti, barevné lodě, průvody slonů a přehlídky letectva, to je jen zlomek toho co můžete spatřit při konání tohoto barevného festivalu. Jedná se o jednu z nejvýznamějších slavností v roce.
Oslava ústupu (29. ledna) – grandiózní přehlídka pochodujícího vojska, které je vysláno proti jednotkách Rashtrapati Ghawan.....
Zahradní turistický festival (únor) – koná se v zahradách Talkotora. Každoroční zahradnicko-kulturní přehlídka květin, exotických rostlin, kulturních akcí atd...
Suraj Kund Mela (únor) – populární festival řemesel se koná v Sauraj Kund, 15 km od Delhi a je doplněn lidovými tanci, hudbnou a ochutnávkami kuchyně z různých států.
Mezinárodní festival Mango (červenec) – festival je věnován nejoblíbenějšímu indickému ovoci – mangu.
Phoolwalon ki sair (říjen) – velkolepý festival prodejců květin se koná již od 16. století. Nádherné květinové vějíře se představují v průvodu a jsou posvěceny ve svatyni Sufi Saint Kwaja Yutbuddin Bakhtiyar Kaki a v hinduistickém chrámu v Jogmaya.
Festival Yutb (listopad) – kulturní festival, který se pořádá v komplexu Qutb.

Adrenalinové sporty
Delhi je ideální základnou pro sporty jako pěší turistika, rafting, horolezectví.....
Parasailing – vyzkoušet ho můžete na letišti Safdarjung. K dispozici jsou kvalifikovaní instruktoři.
Slézání skal – trénink a veškeré vybavení je k dispozici v Tourism Adventure Park v Lado Sarai. Jednodenní a čtyřdenní kurzy s následným certifikátem se konají v divočině v okolí parku a v Dhauj Haryana.
Vodní sporty – vybavení pro kajaky a kanoe jsou k dispozici například na jezeru Bhaleswa.
Další informace
Delhi Tourism (Adventure Tourism Division)
Coffe Home
1, baba Kharak Singh Marg, Delhi

Golf
V okolí města Delhi je mnoho golfových hřišť, která nabízejí mnoho možností i pro nečleny klubů.
Delhi Golf Club, Dr. Zakir Hussain Marg
Siri Fort Sports Complex, Siri Fort Road
Noida Golf Club, sector 38, Noida
Aravalli Golf Club, poblíž stadionu na kriket Nahr Singh, Faridabad
Meadows Golf and Country Club, Gurgaon – Sohna Road
The Resort Country Club, Delhi – Gurgaon Road

Příjezd do města
Hlavní město je spojeno se světem leteckou, železniční a silniční dopravou.
Letecky – ve městě se nacházejí dvě letiště, jedno pro domácí lety (Terminal I) a druhé pro mezinárodní (Terminal II – Indira Gandhi). Jsou od sebe vzdáleny 4,5 km a spojení mezi nimi zajišťuje autobusová doprava. Nacházejí se přibližně 20 km od města. Z letiště se do města můžete dopravit taxi službou nebo autobusy.
Domácí letecké spojení zajišťují například Air India, Indian Airlines, Jet Airways, Sahara India Airlines, Archna Airways Ltd., Jagson Airlines nebo Helicopter Corporation of India Ltd.
Vlakem – vlakem se do Delhi můžete dostat z celé Indie. Hlavní železniční nádraží je New Delhi Railway station, Old Delhi railway station, Nizamuddin a Sarai rohilla Station.
Lahůdka pro milovníky vlaků – Palác na kolech, Royal Orient a The Fairy Queen, tak se nazývají luxusní vlaky které vyjíždějí z Delhi po stopách minulosti.......Více informací v sekci Praktické informace - Místní doprava.
Po silnici – město je spojeno se všemi důležitými městy severní Indie.
Agra – 200km, Ajmer – 399 km, Amritsar – 466 km, Bhopal – 741 km, Chandigarh – 249 km, Gwalior – 319 km, Jaipur – 261 km, Jodhpur – 604 km, Kanpur – 490 km, Jammu – 586 km, Shimla – 368 km, Lucknow – 569 km, Udaipur – 635 km, Varanasi – 765 km.
Místní doprava – objednat si můžete auto s klimatizací nebo bez a s řidičem nebo bez. K dispozici jsou automobily různých kvalit a cen. Vyplatí se používání taxi a rikš. DLY taxi jsou většinou přistaveny u hotelů a jsou dobrou variantou. Během celého dne také funguje veřejná doprava.

Ubytování
V Delhi je samozřejmě k dispozici obrovská škála ubytovacích kapacit. Vybíráme některé z nich:
Luxusní hotely
Ashok, Chanakyapuri
Welcomgroup Maurya Sheraton, Sardar Patel Marg
Oberoi, Dr. Zakir Hussain Marg
Hyatt Regency, Bhikaiji Cama Place
Taj Mahal, Man singh Road
Radisson Hotel, National Highway 8, silnice z Delhi – Gurgaon
Parkroyal, Nehru Place
Le Meridien, Windsor Place,Janpath
Intercontinental New Delhi, Barakhamba Avenue, connaught Place
Park, 15 Parliament Street
The Oberoi Maidens, 7 Sham Nath Marg
The Surya, New Friends Colony
Imperial, Janpath
The Claridges, 12 Aurungzeb Road
Vasant Continental, Vasant Vihar
Centaur Hotel, IGI Airport, Gurgaon Road
Ambassador, Sujan Singh Park
Standardní hotely
Samrat, Kautilya Marg Chanakyapuri
Siddharth, 3 Rajendra Place
Kanishka, 19 Ashok Road
Hans Plaza, Hansalaya Building, 15 Barakhamba road
Hote Janpath, Janpath
Qutab, Shaheed Jeet Sing Marg
Diplomat, 9 Sardar Patel Road
Nirula´s , L Block, Connaught Circus
Lodhi, Lala Lajpat Rai Marg.
Marina, G-59, connaught Circus
Metro – N 49, Connaught Circus
Ranjit, maharaja Ranjit Singh Road
Ostatní
Indraprasth, 19 Ashoka road
Broadway, 4/15A Asaf Ali Road
The Connaught, 37 Shaheed Bhagat Singh Marg
Alka, 16/90, connaught Circus
Krishna continental, 31-32, Community centre, Saket
Asian International, Janpath Lane
Central Court, N Block, connaught Circus
Host Inn, F 33, Connaught Place
Fifty Five, H – 55, Connaught Place
Rajdoot, Mathura Road
YMCA tourist Hostel, Jai Singht Road


Průvodci a mapy


Indie...
Indie - Radžhastán
20 Kč
Kalkata...
Kalkata a severovýchodní Indie
159 Kč
Indický...
Indický Himálaj - průvodce
199 Kč

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy
Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz