Dovolená Indie


Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky


  Indie - navigace  
zájezdy Indie Hotely a ubytování Indie
Last minute Indie Informace Indie
Víza Indie Fotogalerie Indie
Mapy a průvodce Indie Recenze hotelů Indie
Diskuze Indie  Indie

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Kérala

Obecné informaceHistorieNáboženstvíFestivaly a svátkyZávody hadích lodíAyurvédaUmění, tanec a drama...101 věcí, které můžete dělat v Kerale-->Pláže KeralyDivočina a národní parkyKeralské oblasti
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Většina těch nejlepších pláží Indie se nachází právě v Kerale. Pobřeží Keraly je dlouhé 900 km a je lemováno překrásnými písčitými plážemi, na kterých rostou kokosové palmy a lemují je skalnaté výběžky. Pláže Keraly jsou známé pro svou azurově modrou vodu. Jsou vyhlášeny také mezi surfaři.
K tomu si přidejte výborné místní speciality s mořskými plody, neustále hřející slunce, příjemní, přátelští lidé a máte z toho nezapomenutelnou dovolenou.

Pláže
Kovalam
Mezinárodní plážový rezort je oblíben turisty od 30. let. V nejjižnější části stojí maják a nejoblíbenější pláž. Pláž vzdálená asi 14 km od thiruvananthapuramu je nejkrásnější pláží pro odpočinek.


Pláž Shanghumukham
8 km od Thiruvananthapuramu se rozkládá oblíbená pláž, kam se chodí turisté dívat na západ slunce. Pláž je přilehlá k místnímu letišti a k místní turistické vesničce. Ve vesnici najdete rekreační klub a restaurace.

Varkala
41 km od Thiruvananthapuramu se rozkládá plážový rezort a lázně Varkala a také důležité hinduistické centrum. Je to tiché, klidné místo. Pláž Papanasam ve Varkala je známá pro své minerální prameny a skalnaté útesy. Stojí tu 2000 let starý chrám Sree Janardhana Swamy.

Somatheeram
15-ti akrová zelená terasovitá zahrada se tyčí nad píščitou pláží na které můžete vidět želvy a ostatní zajímavé živočichy. Tato perfektní pláž je zároveň ayurvédským rezortem.

Pláž Marari (Mararikulam)
Přímo v srdci „kořeněného pobřeží“, asi hodinu od Cochinu se nachází úžasná písečná pláž lemovaná kokosovými palmami a vytváří idylické místo pro odpočinek pro ty, kteří chtějí uniknout od civilizace. Název Marari pochází od originálního názvu místní rybářské vesnice Mararikulam, ve které dodnes najdete život připomínající dobu před sto lety. Muži odplouvají každý den na moře za lovem ryb, ženy se starají o rodinu. Panenská pláž, místní tradice a pohostinnost ve Vás zanechjí ty nejlepší zážitky.

Kappad
16 km od Kozhikode (Calicut) najdete tuto z historie známou pláž na které se vylodil Vasco-da-Gama 27. května 1498 spolu s dalšími 170 muži. Na pláži stojí monument, který tuto událost připomíná. Skalnatou pláž místní nazývají Kappakadavu. Zajímavostí je skalnatý útes zasahující do moře, na kterém stojí 800 let starý chrám.

Beypore
10 km jižně od Kozhikode, přímo u ústí řeky se nachází prominentní přístav středověké Keraly a důležité obchodní středisko. Kdysi se tu stavěly lodě, které se proslavily svou zajímavou konstrukcí – uru – tradiční arabská loď.

Bekal
Bekan se rozkládá mezi palmovým hájem. Je to největší a nejlépe ochraňovaná pevnost v Kerale.

Pláž Kappil
Tato pláž se rychle stává stále více navštěvovanou a turisticky atraktivní. Ze skalnatého útesu se naskýtá překrásný výhled na Arabské moře.

Pláž Pallikere
Pláž s mělkými vodami nabízí překrásný výhled na pevnost. Je tu mnoho ubytovacích a rekreačních zařízení.

Ostrov Dharmadam
Malý 5-ti akrový ostrov pokrývají kokosové palmy a křoviny. Při návštěvě tohoto ostrova, na kterém je nádherná pláž, musíte mít povolení ke vstupu od majitele ostrova.

Payyambalam
2 km od Kannuru se rozkládá tato pláž, místní piknikové místo.

Horské stanice
Většina exotického appealu je směřována do oblasti vysočiny – Západní Ghat. V nadmořské výšce 1520 metrů vyrůstá tropický prales s bohatou faunou a flórou. Je tu také mnoho plantáží čaje, kardamonu a gumovníku.

Ponmudi
Mezinárodně proslulý plážový rezort je v podvědomí turistů již od 30. let. Jsou tu tři překrásné pláže, na nejjižnější a nejoblíbenější stojí maják.

Idukki
Idukki je jedna z nejbohatších přírodních oblastí Keraly. Jsou tu údolí plná stromů, klikatící se říčky, vysočiny. Touto oblastí protéká řeka Pamba. Jako turistická destinace tato oblast nabízí horské stanice, chovné stanice, plantáže s kořením, horské treky, jízdy na slonech apod. V této oblasti žije mnoho původních obyvatel, kteří dodržují své zvyky, nosí unikátní kostýmy a mají své náboženství.

Munnar
Munnar se nachází 55 km od města Idukki, je situován na soutoku tří horských potoků v nadmořské výce 1600 m. Kdysi Munnar sloužil jako letní sídlo pro britskou vládu. Nad Munnarem se tyčí nejvyšší vrchol jižní Indie – Anamudi – do nadmořské výšky 2695 metrů. Anamudi je ideální startovní místo pro treking.

Mattupetty
Mattupetty se rozkládá v nadmořské výšce 1700 metrů. Je proslaven svými vysoce kvalitními farmářskými výrobky. Nedaleko farmy najdete překrásné místo na piknik u přehrady a jezera Mattupetty.


Průvodci a mapy


Svět...
Svět na dosah - za magickou krásou exotických zemí
224 Kč
Indie...
Indie - Radžhastán
20 Kč
Indický...
Indický Himálaj - průvodce
199 Kč
Kalkata...
Kalkata a severovýchodní Indie
159 Kč

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


AZ elektro

Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz