Dovolená Indie


Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky


  Indie - navigace  
zájezdy Indie Hotely a ubytování Indie
Last minute Indie Informace Indie
Víza Indie Fotogalerie Indie
Mapy a průvodce Indie Recenze hotelů Indie
Diskuze Indie  Indie

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Kérala

Obecné informaceHistorieNáboženstvíFestivaly a svátkyZávody hadích lodíAyurvédaUmění, tanec a drama...-->101 věcí, které můžete dělat v KeralePláže KeralyDivočina a národní parkyKeralské oblasti
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Typický prázdninový itinerář
1.den
Příjezd do Thiruvannthapuramu, transfer do hotelu. Odpolední vyjížďka do města, návštěva chrámu Padmanabhaswami, the Horse Palace, muzeum Napier, Sri Chitra Art Gallery,institut rukodělných výrobků a pláže Kovalam.
Návrat do hotelu. Individuální večerní program.

2.den
Ráno odjezd do Alapuzhy – 175 km, transfer na obytnou loď. Vyhlídková plavba lodí kolem pobřeží Keraly. Oběd servírován na lodi. Nocleh na lodi.

3. den
Snídaně. Plavba do Kumarakomu, kde se ubytujete v hotelu. Návštěva chovné stanice ptáků. Další program individuální.

4. den
130 km - pětihodinová jízda místní krajinou do pohoří Peryar. Ubytování v hotelu. Výlet lodí na místním jezeře, kde žije mnoho druhů zvířat. Návštěva přírodní rezervace Periyar.

5. den
Časně zrána druhá plavba lodí po jezeře. Odpoledne návštěva zahrady koření a tržiště.

6. den
100 km (3 hodiny) cesta do Munnar – „čajovníkové město“. Ubytování v hotelu. Odpočinek, objevování města.

7. den
Ráno návštěva čajovníkových plantáží a scénická jízda k Top-station nebo Rajamala, kde můžete vidět raritní druh horské kozy – Nilgiri Tahr. Odpoledne přejezd do Kochi. Ubytování v hotelu.

8.den
Návštěva Kochi, ubytování v hotelu, prohlídka města. Návštěva kostela sv. Františka, židovské synagogy, holandského paláce a tržiště. Vyhlídka na místní přístav. Večer magické taneční show Kathakali.

9. den
Transfer na letiště. Odlet.

101 věcí, které můžete podniknout v Kerale....
Probudit se a posnídat nejlepší snídani na světě – výběr je opravdu famózní – vellayappam, upma, idli, puttu, masala dosa, appams atd. Tyto všechny a řada dalších pokrmů byly prohlášeny časopisem Travel and Leisure za nejlepší snídani na světě......
Procházet se po rýžových polích – úplně nové dobrodružství – seberte odvahu a vydejte se do samého srdce rýžových polí po úzkých náspech.....
Vydat se po úzkých mostech z kmenů kokosových palem – ve vnitrozemí Keraly můžete přejít po mnoha takovýchto uzoučkých mostech, které přemosťují řeky. A pokud nemáte odvahu, nezoufejte, v blízkosti je vždy nějaký sympatičtější most.
Popíjet jemný kokos – ochutnejte vychlazený čerstvý kokos, který je považován za velmi silný přírodní životabudič...
Ochutnat palmové víno – řekněte svému průvodci, že chcete ochutnat čerstvý Madhura kallu (sladký extrakt z kokosové palmy), který se často podává s karimeen pollichathu na keralský způsob (pečená sladkovodní ryba).
Bydlet na exotickém houseboatu – prozkoumejte zdejší typické laguny (backwaters) na tradičních rýžových lodích. Zatímco se budete kochat nádhernou přírodou, váš osobní kuchař vám připraví místní speciality.
Plavit se na kánoi – vydejte se na pouť po klidných kanálech, nechte se ovívat svěžím větříkem a zaposlouchejte se do zvuků okolní přírody. Zastavte se v některé z pobřežních osad a pozvěte místní děti na projížďku. Budou vašimi nejlepšími průvodci.
Vyzkoušet tradiční stroj na zavlažování – v Kerale se stále ještě používají staré tradiční stroje na zavlažování rýžových polí. Zastavte se u některého místního farmáře a zkuste si chvíli šlapat na pedál....
Spatřit tradiční čínské rybářské sítě – pozorujte rybáře, kteří používají tyto speciální sítě na ryby, zavěšené na bambusových a teakových kůlech. Do Keraly je přinesli obchodníci ze dvora chána Kublaje, mongolského vládce. Siluety rybářů se sítěmi jsou neuvěřitelně fotogenické.
Vybrat si svoji rybu – podél celého Malabarského pobřeží a také na náměstí Vasco de Gamy v pevnosti Kochi si můžete vybrat podle libosti. K dispozici je téměř vše, a až si vyberete, stačí pár minut a můžete se pustit do rybích hodů....
Kari z Keraly – vyzkoušejte keralské červené kari, zaručujeme vám, že na něj do smrti nezapomenete...
Ochutnat Sadhya – posaďte se na podlahu, vyhrňte si rukávy a nechte se unést jedním z největších rýžových festivalů – vegetariánské pokrmy, ostré čalamády, banánové chipsy, payasamm, křupavé pappadam......vše je servírováno na banánových listech a jí se výhradně rukama.
Nosit keralské sárí – ohromte své přátelé tímto tradičním oděvem. Pravé sárí je tvořeno 5 metrů dlouhým pruhem látky, který se váže kolem těla. Každý kus je originál.
Nosit jasmínové květy ve vlasech – není krásnější a voňavější ozdoby ve vlasech než čerstvě utržený květ jasmínu....
Okořenit svůj život – Kerala je zemí koření. Odvezte si s sebou alespoň některé a připomeňte si pak doma exotickou Indii. Koření se prodává ve speciálních dárkových baleních.
Projet se na 8 tunách bez kol – v rezervaci Periyar můžete vyzkoušet jízdu do džungle na majestátních slonech. Po cestě vás bude doprovázet mahout.
Pozorovat ptáky – stovky druhů ptáků můžete vidět, slyšet, fotografovat a obdivovat v keralských ptačích rezervacích.
Vydat se po stopách tygrů – vydejte se na dobrodružnou pouť po tygří stezce Thekkady. Se zkušeným průvodcem, samozřejmě. Navečeřte se v džungli a přespěte ve stanech. Probuďte se hlasem divočiny a zkuste vystopovat tygra....
Vytvořit květinový ornament – během žní můžete vidět na dvorcích keralských domů krásně barevné květinové dekorace. Zkuste si je také vytvořit a udělat radost svým přátelům.
Užasnout nad závodem hadích lodí – poklidné laguny ožívají! Vychutnejte si neuvěřitelné vzrušení, kdy 100 členné posádky úzkých dlouhých lodí závodí. Žasněte nad sehraností více než 200 párů rukou, které se pohybují jako jediná, přesně podle rytmu zpěvu. Jeden z nejvíc fascinujících vodních sportů.
Cítit déšť na svém těle – keralské monzunové deště vás osvěží, očistí a vrátí vám zpět sílu. Zbaví vás stresu, a tak přestaňte poslouchat dešťové kapky bubnující na střechu a vyjděte ven...
Žvýkat uppumanga – jednoduše si pochutnáte na jakémkoliv jídle, které je doplněno o uppumanga, delikátní manga naložená v solném roztoku (čím delší dobu, tím lepší)
Vychutnat si masáž ayurvédy – podlehněte šikovným prstům speciálně školených masérů. Spočiňte v osvěžující lázni z bylin. Očistěte si tělo speciální dietou. Protáhněte si tělo jógou a očistěte mysl meditací....
Pozdravit Nilgiri Tahr – více jak polovina vymírající světové populace Nilgiri Tahr žije v národním parku Eravikulam v Munnaru. Jsou tak přátelští, můžete se s nimi fotografovat nebo si jen tak povídat.
Popíjet vynikající čaj – vydejte se po neuvěřitelně zelených čajových plantážích a fantastická vůně vás neomylně zavede do továrny na zpracování čaje, které jsou zde více jak 100 let staré. Právě zde můžete ochutnat nejlepší čaj v Indii.
Obdivovat průvody slonů – 30 – 60 bohatě vystrojených slonů vás bude jistě fascinovat. Velkolepý průvod je doplněn zvukem trumpet a bubnů. Nejlepší podívaná je na festivalu Thrissur Pooram (přelom dubna a května, Thrissur)
Poslouchat chrámovou hudbu – Panchavadyam je orchestr skládající se z 5 domácích nástrojů – suddhamaddalam, kombu, edakka, elathalam a timila. Tradiční chrámová hudba doplňuje průvody slonů a odvést domů si ji můžete na kazetě...
Navštívit místní trh – malé stánky s čerstvou zeleninou, ovocem, rybami, masem.....S neuvěřitelně upovídanými obchodníky se můžete procvičit ve smlouvání....
Vivat banány – v Kerale je žlutá a zelená synonymem pro banány. Spatříte zde různé tvary a což teprve až ochutnáte banánové chipsy, syrové banány, banánový mléčný koktejl, banánovou zmrzlinu, pečené banány, sušené banány.....zkuste pak najít jiné tak všestranně využitelné ovoce!
Vyzkoušet bicí – keralský repertoár bicích nástrojů je ohromující a světově proslulý.
Zúčastnit se závodů býků – v Kumbale můžete navštívit místní závody býků....
Nakupovat suvenýry – v keralských řemeslných centrech naleznete stovky předmětů ze dřeva. Tradiční masky, hadí lodě, sloni, šperky a schránky na ně, to vše může být ze dřeva.....
Strávit noc ve vrcholcích stromů – prožijte romantickou noc v domcích umístěných v korunách stromů v Palakkadu.....Budete obklopeni svěží zelení a vůní a slyšet budete jen zvuky divočiny..
Ponořit se do bahenní lázně – zajděte si na bahenní zábaly o objevte jeho zázračné účinky v Kavil Bhavan Yoga and Cultural Centre v Nileswaramu, Kasaragod.
Koupat se v paprscích slunce – Kerala je domovem krásných pláží – koupejte se ve vlnách, opalujte se, stavte zámky z písku nebo jen prosívejte písek mezi prsty.....Cokoliv, co na keralských plážích budete dělat vás potěší.
Dívat se na malayalamské příběhy – tyto příběhy mají vždy perfektně vypracovanou zápletku a některé z nich jsou světově proslulé. Můžete navštívit filmový festival – filmy se zde promítají s anglickými titulky.
Koupat se v zázračných vodách – nevynechejte šanci ponořit se do vod v lesích poblíž Nelliyampathy nebo do minerálních pramenů ve Varkala. Tyto vodní zdroje jsou proslavené svými léčivými účinky
Koupit zlato pro všechny příležitosti – výroba zlatých šperků je zde na vysoké úrovni. Lesk a vzory dokáží okouzlit nejen ženy, ale i muže. Přesvědčte se však, zdali máte dostatek peněz....
Zrcadlo, zrcadlo – aranmulské zrcadlo je vytvořeno z dokonale vyleštěných slitin čtyř kovů – mědi, stříbra, bronzu a olova. Kdysi symboly vznešenosti, se zachovaly do dnešní doby. Dva mistři a jejich rodiny tyto ornamentální zrcadla vyrábějí dodnes.....
Sklonit se před bohy – staňte se svědky jedné z největších křesťanských událostí v Asii, která se koná v maramonu poblíž Kozhencherry. Voda v místní řece Pamba každoročně vysychá a odhaluje své písečné dno, které se stává dějištěm festivalu.
Projet se v rikše – vydejte se objevovat indické ulice v rikše – v černožluté trojkolce. Nebuďte překvapení, když budete mít řidiče vzdělaného v anglické literatuře nebo fyzice....
Odhalit svoji budoucnost – ulice jsou plné věštců budoucnosti, stačí ukázat dlaň a počkat na kartu, kterou vytáhne věštcův papoušek.
Příst kokosové vlákno – pozorujte neuvěřitelně hbité prsty při splétání provazů z kokosových vláken na předmětí Kollamu. Ve stáncích si pak můžete zakoupit kouzelně barevné rohožky, nástěnné gobelíny nebo koberce.
Naučit se tradičnímu umění – kathakali, mohiniyattam, theyam nebo thiruvathira, vybrat si můžete podle libosti. A pak stačí hodiny a hodiny tréninku....a z nepatrných pohybů očí nebo prstů dokážete vyčíst neuvěřitelné příběhy.
Kolébat se ve volském potahu – vlahý podvečer, zapadající slunce, hliněná cesta a na ní vozík tažený voly. Zvonky zavěšené po stranách povozu se houpají přesně podle rytmu chůze tažných zvířat, která nikam nespěchají...
Procházet se po ulicích pevnosti Kochi – sundejte si sluneční brýle a klobouky, oblečte si pohodlné sandály a vydejte se po stopách minulosti, do pevnosti Kochi s jejími kostely, baštami a panskými sídly, která postavili Britové, Holanďani a Portugalci před 500 lety. A mimochodem právě zde byl pohřben Vasco de Gama.
Objednat si čaj – zastavte se v thattukada, některém z pouličních kiosků, na horký šálek čaje. Pozorujte mistra, při přípravě čaje.....
Šplhat se k nebi – ne všechna místa v Kerale jsou lehce přístupná. Vydejte se do tajemných nedostupných míst v Munnaru, Wayanadu nebo Kakkayamu. Pokud jste skály nikdy neslézali zkušení instruktoři vás naučí všemu potřebnému.
Řádit ve vodě – milovníci vodních sportů si v Kerale přijdou na své – windsurfing, rafting, plachtění, katamarány, lodě....
Projet se vlakem – objevujte krásy země po železnici. Posaďte se k okénku a pozorujte ubíhající krajinu, která ubíhá jako stránky obrázkové knížky..
Pohostit se – ve slavné ulici Mithai v Kozhikode mají vše, co vás osvěží – od mléčných koktejlů po čerstvé džusy
Studovat vzácnou flóru – nechte své oko spočinout na vzácných květech orchidejí a listech stromů. Doporučujeme navštívit pohoří v okolí Munnaru, které se každých 12 let zahalí do modrého hávu díky vzácné Neelakurinji, kvetoucí právě jen jednou za 12 let. Příště by měla kvést roku 2006.
Romantika v kopcích koření – rozlehlé čajové plantáže, pohádková města a opevněné horské osady – svět, kde ticho bolí.
Pozorovat, jak se dělá arabská dhow – propadněte 1500 let staré tradici v Beypore. 15-30 silných mužů po dobu dvou let vytváří loď ze dřeva. Tyto arabské obchodní lodi, zvané uru, se ale bohužel rychle vytrácejí z lodní přepravy.
Koupat se ve vodopádech – nikde jinde na světě není voda tak čistá, tak uklidňující. Křišťálově čisté kaskády vod padají každý den, každou hodinu, každou minutu a každou vteřinu z keralských hor, aby svou pouť ukončily v moři.
Obklopit se uměním – ve zdejších galeriích se můžete procházet hodiny. Obdivovat se nechají díla velikánů jako je Raja Ravi Varma, Raja Raja Varma, Svetlova, Nicholas Roerich a mistrovská díla z Číny, Tibetu, Bali...
Navštívit Kuttanad – objevte obrovská, svěží rýžová pole v Kuttanadu, což je jediné místo na světě, kde se rýže pěstuje 1,5 – 2 m pod hladinou moře. Kuttanad se nachází ve vnitrozemí, v krásné oblasti plné lagun a zátok v Alappuzha.
Ochutnat Payasam – tato bohatá mléčná pochoutka se připravuje z rýže a je opravdu delikátní. Nejběžnější keralský dezert je připraven přidáním mnoha druhů koření a ozdoben hrozinkami a ořechy.
Kochat se nádhernými zdmi – paláce a muzea v Kerale se pyšní nádhernými sbírkami nástěnných maleb. V paláci Krishnapuram v Kayamkulamu se nachází nejúžasnější a největší z nich, mistrovské dílo z 18. století, které představuje výjevy z mytologie.
Shlédnout Theyyam – jedná se o jedno z nejstarších rituálních umění Keraly.
Vyzkoušet kokosový olej na vlasy – tajemství zdejších žen a jejich neuvěřitelně dlouhých a krásných vlasů můžete znát i vy. Je to prosté – kokosový olej, kterým si před koupelí muži i ženy masírují hlavu.
Objevit tharavad– oživte staré časy obklopeni starým nábytkem a dřevěnými doplňky do domácnosti, které se nacházejí v keralských víkendových domech......
Naučit se Malayalam – oceňte libozvučný keralský jazyk, jehož abeceda má 56 písmen.
Pozorovat hvězdy – v místních observatořích a planetáriích vám ukáží víc než jen Merkur, Venuši nebo Mars. Kupte si lístek a vydejte se na pouť nekonečným vesmírem.
Dovolená na ostrově – vychutnejte si víkend na některém z místních ostrovů. Krásné západy slunce, tichá vodní hladina, mořské pokrmy.....Na světě jsou stále ještě místa, kam se dá dostat jen lodí...
Piknik u panenského jezera – vezměte piknikový koš se vším potřebným a můžete strávit romantický večer u křištálově čistých vod jezer poblíž Munnaru. Zkuste svoje štěstí při rybaření. Procházejte se a držte se přitom nerušeně za ruku. Spočiňte na nejvoňavější posteli světa, na trávníku.
Proměnit se v orla – vznášejte se nad zelenými koberci čajových plantáží jako orli. Vychutnejte si modrou a zelenou barvu přírody. Chyťte vítr do svých křídel a vzneste se až na vrchol světa.
Procházet se v palácích – vedle nádherné dřevěné výzdoby se keralské paláce chlubí také nejkrásnějšími podlahami na světě, které nepotřebují komentáře.
Múza v muzeích - muzea, zejména muzeum Pazhasiraja v Kozhikode skládají hold historickým předmětům, současným dekoracím, chrámovým vozům, předmětům ze slonoviny a sochám ve skutečné velikosti......
Dívat se na Thullal – exotická forma umění, kterou doprovází rytmická hudba vás jistě rozveselí. Jejími znaky jsou humor, satira a kritika společnosti. Tato forma umění byla vytvořena během jedné noci díky básníkovi Kunjanu Nambiarovi.
Navštívit zoo – zoologické zahrady svým návštěvníkům mohou nabídnout opravdu mnoho. Zejména zoo v Trivandrum se řadí mezi jedno z nejlepších v Asii, je posazeno do krásné přírody, mezi jezírka a vodopády.
Zbavit se hříchů – podle legendy byl mudrc Narada obstoupen žebráky, kteří přiznali, že hřešili. Místo, které pro ně mudrc vytvořil a kde se za ně modlil, je dnes známé jako pláž Papanasham. Ponořte se do zdejších vod a vyjděte ven očištění a s lehkým srdcem.
Jíst ořechy – můžete je jíst dušené, smažené, grilované, slané, kořeněné.....a to zejména v oblasti Kollam, kde jsou velké plantáže ledvinovníků (kešu).
Pozorovat život v divočině z lodi – pozorujte fantastickou přehlídku divokých zvířat a rostlin z bezpečí paluby lodi. Tento luxus umožňují zejména rezervace v Kumarakom a Periyaru. Naslouchejte divokým slonům koupajícím se v jezeře, rohům indických buvolů, kteří s nimi odírají kůru stromů, kormoránům, kteří se vrhají do vody......ráj pro fotografy.
Pojídat delikátní mušle – je velmi zábavné pozorovat hledače mušlí, kteří se neúnavně potápí a vynášejí z vody košíky plné této lahůdky
Naučit se jógu – zklidněte svoji mysl jógou v kulturních centrech Kasaragodu – v Trivandrumu a Nileswaramu.
Procházet se po historické pláži Kappad – místo, kde roku 1498 přistál Vasco de Gama se svými třemi loděmi. Kromě zajímavé krajiny zde naleznete i 800 let starý chrám.
Pochutnat si na křehkých zákuscích – Kerala Vám nabídne obrovské množství křehkých zákusků, které budou lahodit vašim chutím.
Potkat experty na Kalaripayattu – staré bojové umění, nejstarší a nejpromyšlenější. Ohromí vás hbitá, olejem natřená těla, která se neuvěřitelně rychle pohybují, mávají zbraněmi, běhají, skáčí.....Tuto show můžete spatřit například v pevnosti Bekal.
Navštívit pevnost Bekal, Kasaragod – objevte jednu z nejlépe dochovalých pevností v Kerale, která se tyčí 130 m nad mořem a rozkládá se na 35 akrech mysu, který padá přímo do moře.
Spatřit Královnu Arabského moře – město Kochi, zvané také Královna Arabského moře, je nádherné a nezapomenutelné. Je nejen kosmopolitním městem, centrem obchodu, ale také nejkrásnějším přírodním přístavem světa....
Objevit prehistorická sídla – jeskyně Edakkal v Wayanadu a jeskyně u ústí řeky Shenduruny ochraňují nástěnné malby z doby kamenné.
Navštívit synagogy – 500 let stará synagoga v Kochi je zdobena ručně malovanými kantonskými dlaždicemi z 18. století. Hebrejské nápisy na kamenných dlaždičkách , staré dokumenty a svitky se Starým testamentem, to vše a mnohem více je zde schraňováno.
Nechat se okouzlit mohini – Mohiniyattam neboli tanec čarodějky představuje krásnou přírodu zdejší oblasti. Krásné pohyby tanečnice, která je ustrojená v bílém a zlatém kostýmu, vám budou připomínat pohyb palmových listů, jemný větřík nebo prudké vlny.
Strávit noc na koncertě Kathakali – 400 let stará forma umění se hraje především v noci. Komplikované kostýmy, propracovaný make-up dávají hercům vzhled, který vás okouzlí.
Vařit v hliněném nádobí – ve většině typických domácnostech vaří ženy neustále v hliněném nádobí. Některým pokrmům dodávají tyto nádoby specifickou chuť.
Sbírat starožitnosti – vydejte se po Židovské ulici v pevnosti Kochi za poklady minulosti – uvidíte nábytek, mince, předměty z mosazi, šperky, hodinky.....
Plavit se po lagunách v Alapuzha – Alappuzha je protkaná labyrintem vodních kanálů a často se jí přezdívá Benátky Východu. Navštivte místo v němž je rodinným dopravním prostředkem je loď, kde je více kachen než kuřat a kde se děti učí nejprve plavat a pak teprve chodit...
Potkat chytré rybáře - je to opravdu nezapomenutelná podívaná pozorovat místní rybáře, jak se odvážně pouštějí na mnohdy starých lodích do rozbouřených vln moře....
Vidět ohňostroj – přejte si něco pod tisícem padajících hvězd, které vytváří velkolepý ohňostroj, který znamená konec festivalu v Kerale.
Zhlédnout loutkové divadlo – forma umění pocházející z Kasaragodu. Barevné loutky s obrovskými pokrývkami hlav, složitý make-up a hlasité výkřiky herců vás nenechají vydechnout.
Navštívit přehlídku květin – můžete strávit pěkný večer ve společnosti aster, exotických orchidejí, nádherných růží, elegantních lilií....
Rozbít hrnec – tato tradice je spojena s některými festivaly. Velmi výrazně zdobený hrnec visí na vysoké tyči a jediným vaším úkolem je pokusit se tento hrnec rozbít jinou tyčí.
Pozorovat delfíny – pokud budete mít štěstí, můžete na pláží Cherai spatřit delfíny a jejich rozpustilé hrátky.
Koupit si vějíř – v Kerale najdete nepřeberné množství vějířů vyrobených z kořenů bylin, listů palem, trávy nebo z bambusu. Noste vějíř při sobě každý den a jistě vám bude neocenitelným společníkem. A doma si ho můžete třeba vystavit na zeď.
Bydlet v exotickém rezortu – keralští hoteliéři mají nekonečnou fantazii, jak své hosty neustále překvapovat a rozmazlovat.
Osladit si život banánovým nektarem – vydejte se na banánovou plantáž a předběhněte včely a motýly. Podržte konec banánového květu nad svými ústy a pak si už jen užívejte sladké tajemství.
Navštívit park hadů – park hadů, který se nachází v Parassinikadavu v Kannuru je jediným svého druhu v celé Indii. Naleznete zde 3 hadí jeskyně a 15 obrovských akvárií s mnoha druhy hadů a dva velké skleněné domy pro kobry. Každou hodinu probíhají různé demonstrace a show.
Zhlédnout Thiruvathira – tradiční ženský tanec s jednoduchými kroky a pravidly okolo ceremoniální lampy (vilakku) nebo okolo ozdob na podlaze (pookalam)
Radovat se – navštivte Keralu na přelomu srpna a září a všude potkáte přátelské lidi, kteří budou mít ohromnou radost, když vás něčím potěší.

Průvodci a mapy


Svět...
Svět na dosah - za magickou krásou exotických zemí
224 Kč
Indický...
Indický Himálaj - průvodce
199 Kč
Indie...
Indie - Radžhastán
20 Kč
Kalkata...
Kalkata a severovýchodní Indie
159 Kč

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy
AZ elektroPartnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz