Dovolená Indie


Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky


  Indie - navigace  
zájezdy Indie Hotely a ubytování Indie
Last minute Indie Informace Indie
Víza Indie Fotogalerie Indie
Mapy a průvodce Indie Recenze hotelů Indie
Diskuze Indie  Indie

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Kérala

Obecné informaceHistorieNáboženstvíFestivaly a svátkyZávody hadích lodí-->AyurvédaUmění, tanec a drama...101 věcí, které můžete dělat v KeralePláže KeralyDivočina a národní parkyKeralské oblasti
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Ayurveda je alternativní, přírodní medicína, stará více než 3000 let. V průběhu století se osvědčila v mnoha směrech. Je to výborný způsob nejen pro léčbu, ale i pro životní styl, který udrží lidské tělo ve výborné kondici. Jak sama Ayurveda hlásá, prevence je lepší nežli léčba.

V překladu Ayurveda znamená „Věda života“. Nejedná se tedy jen o medicínu, ale opravdu o životní styl, který je charakteristický pro celou Indii. Jen pro představu, historie lidstva je zdokumentována zhruba 5000 let nazpět. V té době totiž lidé začali využívat písmo. Doba před tím je nám poněkud skryta. První zmínka o vědě Ayurveda je v první známé písemnosti v celé Asii, Rig-Veda. Ta pochází z doby 2500 př.n.l.

Ayurveda je založená na dvou principech, Thridosha siddhanta a Panchabhoota siddhanta. Podle první teorie Thridosha siddhanta je život složen ze tří aspektů Vatha, Pitha a Kapha. Tyto tři aspekty musejí být v dokonalé rovnováze. Jen potom je člověk zdráv. Podle druhé teorie Panchabhoota siddhanta se vesmír skládá z pěti podstat zvaných bhootas. Jsou to Prithvi, Jal, Vayu, Akasa a Agni. Tyto části vesmíru nelze přesně definovat, ale zhruba je to takhle. Prithvi je země, Jal je voda, Agni je oheň, Vayu je vzduch a Akasa je prostor. Pancha bhoota siddhanta praví, že všechny předměty, i živočišné formy v celém vesmíru, včetně člověka se skládají z těchto prvků. Jejich poměr potom určuje jejich materiál a konzistenci.
Ayurveda vytváří vazby mezi třemi dhotas (Vatha, Pitha a Kapha) a pěti bhootas (Prithvi, Jal, Agni, Vayu a Akasa).

Existuje také množství dalších teorií, jako je Shadrasa Sidhandha a Vimsathi guna Siddhanta, které využívají Ayuvedy aby sloužila lidem. Podle Shadrasa Sidhandha je každý materiál ve vesmíru chutný. Ve vesmíru je nekonečné množství chutí, stejně tak jako nekonečné množství materiálů. Shadrasa Sidhandha rozděluje chutě do šesti kategorií. Těmi jsou Madhura, Amla, Lavana, Thiktha, Kadu a Kashaya. Madhura je sladká, Amla je kyselá, Lavana je slaná, Thiktha je hořká, Kadu je ostrá, štiplavá a Katie je trpká. Mezi těmito chutěmi je mnoho vazeb, kdy kombinace několika z nich vždy zdůrazňuje jednu a potlačuje druhou. Těchto závislostí je využíváno také při léčbě, kdy se používají různé přírodní léky.

Podle Vimsathi guna Siddhanta má každá část vesmíru určitou hodnotu odpovídající charakterům, které vlastní. Charaktery jsou nazývány Gunas. Všechny specielní charaktery jsou složeny z dvaceti základních charakterů. Ayurveda vytváří souvislost mezi gunas se třemi dhoshas a využívá jich jako léčbu. Vatha, Pitha a Kapha jsou v celém žijícím těle, včetně mysli. Jestliže se ale chceme zaměřit pouze na mysl, Ayurveda využívá další teorie, kde má mysl další tři aspekty, Sathwa, Rajas a Thamas. Jestliže je v těle dominantní Vatha, v mysli je dominantou Thamas. V případě dominance Pitha v těle je hlavním aspektem v mysli Rajas. Jestliže tělu dominuje Kapha, mysli vládne charakter Sathwa.

Léčebné metody
Uzhichil je velice efektivní pro relaxaci, které dosahuje díky zdokonalení oběhu krve. Jedná se o masáž, kdy si masér máčí ruce v horkém oleji a masíruje celé tělo zhruba 45 minut.

Pizhichil je masáž výborná pro svaly a nervy, uvolňuje mysl a pomáhá od řady onemocnění. Začíná od hlavy, přes krk a ramena a pokračuje po celém těle. K masáži je potřeba třech masérů a trvá zhruba 1 hodinu.

Kizhy je masáž, která vám pomůže od bolestí. Je dobrá pro léčbu obrny, revmatismu, svalových onemocnění, artrózy, mrtvice, vady obratlů atd. Existuje několik druhů Kizhi. Elakkizhi, Mamsakkizhi, Navarakkizhi, Dhaanyakkizhi atd. Kizhies jsou balíčky naplněné léčivými bylinami nebo rýží. Balíčky jsou nahřívány v mléce nebo oleji. S těmito balíčky se poté masíruje celé tělo.

Dhar je efektivní léčbou pro ochrnutí, záněty dutin, nespavost,migrény, sklerózu, záněty očí, uší a obličeje, deprese, stres atd. Také zde existuje několik druhů léčby. Thakra Dhara, Thaila Dhara, Ksheera Dhara, Sarvanga Dhara atd. Pro klasickou Dhara je potřeba 2,5 litru oleje. Pro speciální Sarvanga Dhara je potřeba dokonce pět litrů. Délka masáže se pohybuje mezi jednou hodinou a půl.

Krása a omlazování
Nejlepší cestou, jak se postarat o váš dobrý vzhled, je postarat se o vaše zdraví. Ayurveda je osvědčená metoda, jak si udržet dobrou kondici a zdraví. Vysušená pokožka, vypadávání vlasů, nadváha, podvýživa, deprese. To je několik problémů, které na kráse nepřidají. Ayurveda dokáže tyto problémy odbourávat.
Díky vlivům, jako jsou těžká práce a stres, vypadá často lidský obličej starší, nežli ve skutečnosti je. I toto dokáže Ayurveda napravit a vrátit vašemu tělu mladistvíývzhled.

Péče o těhotné ženy
Ayurvéda je matkou v péči o těhotné ženy a také o jejich děti. Léky a přípravky jsou 100% přírodní a bez vedlejších účinků. Péče o matky je založena na kombinaci léků, stravování a životního stylu.

Tradice masáží Ayurveda v Kerale je založená na regeneraci a oživení celého těla.

- pomohou od stresu a navodí stav relaxace těla i mysli
- zmenšují únavu a dodávají energii
- zlepšují krevní oběh
- pro lidi starší 40 let je to dobrý způsob, jak se zbavit syndromu středního věku
- efektivně zbavují bolesti přirozenou cestou
- pomáhají zlepšení paměti, nespavosti, stavu vaší pokožky a udrží vaše tělo v kondici
- masáže nemají vedlejší účinky a jsou k nim používány pouze přírodní materiály


Průvodci a mapy


Svět...
Svět na dosah - za magickou krásou exotických zemí
224 Kč
Kalkata...
Kalkata a severovýchodní Indie
159 Kč
Indický...
Indický Himálaj - průvodce
199 Kč
Indie...
Indie - Radžhastán
20 Kč

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


AZ elektro

Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz