Dovolená Indie


banner

Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky

Aston-eco


  Indie - navigace  
zájezdy Indie Hotely a ubytování Indie
Last minute Indie Informace Indie
Víza Indie Fotogalerie Indie
Mapy a průvodce Indie Recenze hotelů Indie
Diskuze Indie  Indie

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Kérala

Obecné informaceHistorie-->NáboženstvíFestivaly a svátkyZávody hadích lodíAyurvédaUmění, tanec a drama...101 věcí, které můžete dělat v KeralePláže KeralyDivočina a národní parkyKeralské oblasti
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Kerala je domovem mnoha světových náboženství. Od dávných věků byla kultura v zemi ovlivňována cizími vlivy. V dnešní době tvoří 60% obyvatel hinduisté a zbytek se hlásí ke křesťanství a islámu.
Muslimové jsou koncentrováni především na Malabarském pobřeží a křesťané v Travancore. Obě tato náboženství přijala mnoho aspektů islámu. Mnoho členů ostatních komun se také aktivně účastní oslav a festivalů jiných náboženských skupin. Malou komunitu tvoří v Kerale také židé.
Hinduismus vznikl z náboženských praktik drávidianských a a áryanských brahmánů – učenců. Svaté knihy dokazují jeho vznik přibližně 1000 let před Kristem. Základní učení hinduismu tvoří 4 védy (Rgvéd, Atharvavéd, Sámavéd, Jadžurvéd), které jsou složeny z hymnů a rituálů a jsou doplněny o filozofické texty – Upanišady. Upanišady pátrají po příčině a vzniku vesmíru a duše. Hinduismus věří ve znovuzrození. Cyklus zrození, smrti a znovuzrození definuje systém převtělování na základě našich činů během života (karma), jež má obrovský vliv na náš život příští. Každé znovuzrození pomáhá člověku přiblížit se k bohům. Hinduismus má tisíce oslavovaných a uctívaných bohů. Bráhman, absolutní skutečnost, stvořitel vesmíru má tři převtělení – Bráhmu – tvůrce, Višnu uchovávatele, který udržuje rovnováhu světa, a Šivu, boha destrukce. Uctívá se také Šakti, původní ženská prasíla, zvaná také Déví.
Kerala se pyšní bohatou kulturou a tradicemi. Velkolepé vizuální efekty a úžasná hudba jsou hlavními znaky keralského umění. Snad v žádném jiném indickém státě není umění tak kreativní a tak grandiózní jako v Kerale. Výrobky ze dřeva nabarvené výraznými barvami se řadí mezi velmi oblíbené suvenýry, stejně jako sloni z růžového dřeva, miniaturní modely hadích lodí, košíky, tácy a nábytek z bambusu, šálky a vázy z kokosových vláken....Aranmula Kannadi, unikátní kovová zrcadla, nenajdete nikde jinde na světě. Jak klasické, tak moderní umění se vždy těšilo velké podpoře vládnoucích králů a mocnářů. Hluboká je i tradice malby. Umění bylo vždy výrazem náboženského cítění a názorů. Chrámy byly proto centry vzniku a také rozvoje umění. Důkazem jsou například bohaté nástěnné malby, z nichž většina pochází z 15. století. Kerala se pyšní mnoha akademiemi, které vyučují náboženství, a právě odtud pochází řada slavných myslitelů a náboženských vůdců. Náboženství mělo také velký vliv na architekturu – mešity, kostely, chrámy a řadu dalších budov spatříte v celé Indii. Umění, ve kterém můžete spatřit mnoho vlivů a stylů, které během staletí vykrystalizovaly v oslnivé a dramatické formy, je proslavené po celém světě.


Průvodci a mapy


Indický...
Indický Himálaj - průvodce
199 Kč
Kalkata...
Kalkata a severovýchodní Indie
159 Kč
Indie...
Indie - Radžhastán
20 Kč

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy
Miele - robotický vysavačPartnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz