Dovolená Indie


Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky


  Indie - navigace  
zájezdy Indie Hotely a ubytování Indie
Last minute Indie Informace Indie
Víza Indie Fotogalerie Indie
Mapy a průvodce Indie Recenze hotelů Indie
Diskuze Indie  Indie

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Kérala

-->Obecné informaceHistorieNáboženstvíFestivaly a svátkyZávody hadích lodíAyurvédaUmění, tanec a drama...101 věcí, které můžete dělat v KeralePláže KeralyDivočina a národní parkyKeralské oblasti
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Bývalá království Travancore, Malabat a Kochi jsou dnes známá jako provincie Kerala, na jihozápadním pobřeží Indie. Z jedné strany tvoří její hranici pobřeží a z druhé jsou to zelené kopce pohoří Western Ghats.
Vrcholky pohoří Western Ghats se zdvihají do výšky přes 2500 m a jsou protkány sítí skoro 50 řek. Kerala je díky svým geografickým unikátům jednou z nejvyhledávanějších destinací v Asii.
V této provincii si na své přijde opravdu každý. Počasí je zde vyrovnané, pobřeží lemují krásné písečné pláže a ve vnitrozemí je to především úchvatná příroda, rozmanitá fauna i flóra, hory a vodopády. Korunu tomu všemu dodává unikátní kuchyně, řada kulturních akcí a festivalů a nespočet historických a kulturních památek.
Karala je oblastí, která nabízí mnoho turistických atrakcí a zajímavých lokalit v nefalšované a nezředěné formě. Světová turistická centrála (WTTC) označila Keralu za druhou nejrychleji se rozvíjející oblast na světě. V současné době turistika v této oblasti roste rok od roku o cca 11%.
Světová rada WTTC důrazně žádá indickou vládu o zvýšení částky, která každoročně putuje ze státního rozpočtu do rozvoje turistiky. Také klade důraz na rozvoj letecké dopravy, která je téměř jedinou možnou alternativou pro dopravu turistů.

Geografické informace
Kerala se rozkládá podél 590 kilometrů dlouhého pobřeží. Z druhé strany, tedy na východní straně, tvoří její hranice pohoří Western Ghats. Jižní hranici vytváří Tamil Nadu a severní Karnataka. Kerala se dělí na tři pásma. Vysokohorské, střední a nížinaté. Celková plocha území činí 38863 kilometrů čtverečních, což je něco málo přes 1% z celkového území Indie.

Základní informace
Hlavním hospodářským odvětvím je zemědělství. 91% rýže vypěstované v Indii pochází právě z této oblasti. Mezi další produkty patří ořechy cashew, pepř, kokosy, kardamon, zázvor, kukuřice, muškát a hřebíček.

Klima
Klimatické podmínky jsou velice příjemné. Až na zimní měsíce ve vyšších polohách zde nepotřebujete žádné teplé oblečení. Jsou zde 3 roční období. Léto, které trvá od února do května, období monzunů od června do září a zima od října do ledna.

Kerala je velice přátelská a pohostinná země. Univerzální pozdrav „namaskaram“ se používá při odchodu i příchodu jako přání dobrého rána i odpoledne.
Nejběžnějším oděvem mužů je dhoti a tričko, u žen sárí. Křesťanské ženy zde nosí chatta a mundu. Další možností jsou u mužů kalhoty a u žen churidar.

Hlavním jazykem je zde malayalam, na severu potom kannada a na jihu a na východě tamilština.

Můžete se ubytovat jak v luxusních tak i ve standardních hotelích. Typické keralské jídlo je Sadhya, servírované na banánovém listu. Skládá se z rýže a dalších 14 druhů zeleniny.
Co nabízí Kerala
Řeky
Kerala je zemí řek a potoků. Západním směrem jich zemí teče 46 a v opačném směru 3. Řeky jsou většinou malé a výhradně jsou vyživovány monzuny. Vodní plochy jsou pro Keralu velice důležitým prvkem v krajině. Mimo jiné také jejich krása láká řadu turistů a nabízí mnoho atraktivních aktivit. Největší jezero v této oblasti je jezero Vembanad, které ústí přímo do oceánu u přístavu Kochi. Mezi další významná jezera patří Veli, Kadinakulam, Anjingo, Edava, Madayara, Paravoor, Ashtamudi atd. Nezapomenutelným zážitkem může být výprava na lodi z Alaphuzhy do přístavu Kollam. Točitá vodní plocha se táhne podél řeky Pampa.

Pláže
Ty nejlepší pláže z celé Indie jsou právě v Kerale. Podél pobřeží se táhnou celých 900 kilometrů. Pobřeží lemují vedle písečných pláží také skalnaté útesy, nebo aleje kokosových palem.

Vysokohorská střediska
To nejzajímavější z keralské exotiky je soustředěno ve vyšších oblastech pohoří Western Ghats. Průměrná výška tohoto pohoří se pohybuje kolem 1250 metrů. V tropických pralesech tohoto pohoří žije nepřeberné množství flóry i fauny. V horách najdete také čajové a kávové plantáže.

Tropické pralesy
Pralesy zabírají 28% z celého území Keraly. Jednou z hlavních odvětví Keraly je již mnoho let těžba dřeva. Ve východní části je dominantou pohoří Western Ghats. Po staletí sloužilo toto pohoří s hustým porostem nepropustnou bariéru, která Keralu chránila před nepřáteli a před vlivem kultur sousedních civilizací. Pro dobrodruhy je zde několik úžasných stezek, které vás provedou náročnou, ale překrásnou krajinou.

Sledování ptactva
Pro ornitology je Kerala přímo rájem. Je zde více než 500 druhů ptáků. Můžete se vydat na organizovanou výpravu, dlouhou 4, nebo 8 dní. Čtyřdenní výprava vám ukáže Kumarakom, rezervaci Periyar Tiger, Thattekad a Chinnar. Osmidenní výprava vám navíc přiblíží Parambikulam a pohoří Wayanad na severu.

Dědictví
Archeologické monumenty – V Kerale naleznete několik starověkých kamenných kostelů, obrazy a řadu drobných uměleckých děl
Trhy a festivaly – Řada trhů a festivalů se odehrává přímo v hinduistických klášterech, v muslimských mešitách a v křesťanských kostelech. Vedle toho se zde koná několik regionálních festivalů, jako je Onam, nebo závod lodí.
Keralské tance – V Kerale je pět druhů tance. Kmenové, folkové, klasicistické, neo- klasicistické a moderní.
Suvenýry a ručně vyráběné předměty – jsou většinou vyráběny ze dřeva, slonoviny nebo kovu.
Doprava
Letadlem
Kerala je se světem spojená třemi mezinárodními letišti. Jsou ve městech Thiruvananthapuram, Kochi a Kozhikode. Všechna tři letiště jsou také propojena s ostatními letištními městy v okolních oblastech Indie.

Autem
V oblasti je několik půjčoven, kde si můžete pronajmout vše od obyčejného až po luxusní automobil. Ve většině půjčoven je zavedená noční sleva, jestliže si automobil vypůjčíte mezi 20. hodinou a 8. hodinou. Ve větších městech není problém si najmout taxi. Poznáte jej podle klasického žlutého nápisu TAXI na střeše automobilu.
Celková délka silnic je zhruba 220000 kilometrů. Nejdůležitější dálnice, které prochází celém státem jsou NH17, NH47, NH49 a jsou dohromady dlouhé 1000 kilometrů.

Železnice
Celková délka železničních tratí v Kerale je 1050 km a síť tvoří 13 cest. V Kerale jsou dva různé rozchody kolejnic. 117 kilometrů tvoří netradiční úzké kolejnice. V celé železniční síti je zhruba 200 nádraží a 101 servisních stanovišť. Železnice zde má dlouhou tradici a nabízí opravdu rozsáhlé služby. K dispozici jsou i klimatizované vagóny.

Lodě
Lodě v Kerale jsou opravdovými uměleckými díly. Můžou dosahovat délky až 24 metrů. Většina lodí je dlouhá kolem 18 metrů. Nazývají se kettuvallams a jsou vyráběné z ekologických materiálů, jako jsou bambusové tyče.

Autobusy
Vedle státní autobusové dopravy (KSRTC) je zde k dispozici soukromá společnost, zajišťující luxusní autobusovou dopravu. Státní korporace nabízí několik druhů dopravy od rychlých expresních linek po obyčejné místní linky. Všechny jsou za rozdílné ceny.

Mezi turisty jsou velice populární vyhlídkové lety. Tomuto odvětví v Karele vévodí společnost Deccan Aviation, která vznikla v roce 1997. K dispozici má dohromady 8 helikoptér pro 4 nebo 6 osob a 2 letadla. Jejich základny jsou v Bangalore, Chennai, Mumbai, Hyderabat, New Delhi, Ranchi, Surat, Katra, a Bhutan.
Piloti jsou velice zkušení a mají nalétáno minimálně 4000 hodin v náročném hornatém terénu, hlavně na Srí Lance. Technologie této soukromé společnosti je navíc na špičkové úrovni a je nejlepší v zemi.


Průvodci a mapy


Indický...
Indický Himálaj - průvodce
199 Kč
Kalkata...
Kalkata a severovýchodní Indie
159 Kč
Svět...
Svět na dosah - za magickou krásou exotických zemí
224 Kč
Indie...
Indie - Radžhastán
20 Kč

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


AZ elektro

Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz