Dovolená Indie


banner

Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky

Aston-eco


  Indie - navigace  
zájezdy Indie Hotely a ubytování Indie
Luxusní zájezdy Indie Informace Indie
Last minute Indie Fotogalerie Indie
Víza Indie Recenze hotelů Indie
Mapy a průvodce Indie Diskuze IndieIndie

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Karnátaka

Obecké informaceHistoricky zajímavá místa (Hampi, Badami, Bijapur..)Divočina v KarnataceHorské osadyKarnataka a vodopádyUmělecká KarnatakaPřímořská letoviskaBožská KarnatakaFestivaly-->Město BangaloreMěsto MysoreNákupyKuchyněNavržené trasy
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Leží 949 m n.m. v jižní Indii v Deccanské rovině. Bangalore si po celý rok užívá zdravého podnebí. Město láká svými prostornými parky, zahradami, stromy lemovanými avenue, jezery, a právě hojností zahrad a parků si vysloužilo název „Zahradní město“.
Osídlení se dávno rozšířilo za pevnost a čtyři věže postavené v roce 1537. Díky prudkému rozvoji ekonomiky a rychlému životnímu stylu se hlavní město Karnataky proměnilo z ospalého Zahradního města v jedno z nejrychleji se rozvíjejících indických měst.
B. je město kontrastů, je nazýváno ještě mnoha dalšími jmény: Pub City (Město hospod), Ráj nákupů, Město pochoutek, Město klimatizace.
Město je vychváleno v mnoha směrech. Je nejen hostujícím městem pro různá mezinárodní setkání obchodních společností a podniků z oblasti počítačové technologie, ale také zde mají sídlo vzdělávací a výzkumné instituce a je střediskem indického biotechnologického průmyslu.
Na indické poměry skvělé město, které má dnes přes 5 milionů obyvatel. Indické střední třídy jej milují. Když sem přijde cizinec, tak se mu Indové rádi pochlubí, že se zde může cítit jako doma. Na hlavní třídě dostane na každém rohu hamburger. Je to nové město. Bylo založeno jen v 16.století. Dnes prožívá softwarový boom, který je úctyhodný i pohledem asijských tygrů (Hong-kong, Singapur atd.). Míra růstu v elektronickém průmyslu zaznamenávala v posledních letech růst až 60% a Indie byla v polovině devadesátých let druhým největším světovým softwarovým exportérem po USA a právě na tomto rozjezdu mělo Bangalore více jak třetinový podíl.
Bluechip technology
B. je nazývané také jako „Indické silikonové údolí“ a patří mezi 10 nejvýznamnějších měst technického rozvoje na světě. Odyssea „Zahradního města“ k „ I.T. Cupital of India“ (Počítačové hlavní město Indie) začala 1984. Do konce r. 2001 se zde usadilo kolem 1000 společností počítačové technologie s enormním ročním obratem obchodu. Bangalore má rozvinutou vzdělávací infrastrukturu a založilo si reputaci kvalitních služeb. Výrazně vzrostl export softwaru do celého světa. Domácí softwarové giganty, jako je Infosys a Cipro, úspěšně konkurují světově známým společnostem.

B. má mnoho co nabídnout – bohaté kulturní dědictví, historické monumenty, kulturní centra, tradiční umění a řemesla, exotickou kuchyni a přátelskou atmosféru. Novou tvář města pak formuje množství obchodních a nákupních center, zábavní parky, internetové kavárny, sportoviště , luxusní apartmány a hotely. Moderní metropoli dotvářejí divoké safari parky, parky vědy, techniky atd.
Zároveň dává možnost výjezdům za hranice města. Kdo se chce vydat do míst v kopcích nebo poznat městečka na pobřeží, všude se dostane právě z Bangalore.

Zajímavosti města
Vidhana Soudha-impozantní stavby Státní legislativy a Sekretariátu Karnataky jsou výraznými a dominantními místy Bangalore.
Attara Kacheri – tato cihlová stavba, postavená v řecko-římském stylu, je sídlem Nejvyššího soudu.
Tipu Palace – postaven 1791 pro sultánův letní odpočinek je nyní využíván jako muzeum vystavující artefakty a památky hyder-tipuského režimu.
Bangalore Palace – palác, jehož vzorem byl Windsdor Castle v Anglii, se chlubí svými pevnými zdmi, cimbuřím, oblouky a obrannými věžemi. Vstup do paláce je zakázán.
Lalbagh Gardens – projděte se v tomto 240-akrovém parku, který je domovem největší kolekce tropických a subtropických rostlin, zrovna tak jako staletých stromů. Nachází se tu pozorovatelna, v parku se můžete zastavit u Sněhurky a sedmi trpaslíků, ornamentálních hodin, u krásného jezera, v hudebním pavilónu či u zahradnického skleníku modelovaného podle londýnského Krystalového paláce.

Cubbon Park – poskytuje ohromující prostranství zeleně v srdci města, poseté fontánami, sochami a kvetoucími stromy a příjemnými hájky. Státní knihovna, působivá budova z červených cihel, stojí právě tady.
Visveswaraya průmyslovětechnologické muzeum – věnované památce sira Visveswarayi, architekta moderní Karnataky. Muzeum stručně seznamuje s technickým vývojem země a vystavuje některé technické vynálezy. Otevřeno denně 10.00 – 18 hod., kromě Dne republiky(26.1.) a Dne nezávislosti (15.8.).
Government muzeum – Vládní muzeum – jedno z nejstarších muzeí v zemi, vystavuje obdivuhodnou sbírku kamenických prací, keramiky, zbraní, maleb,mincí, textilií, soch a písemností. Otevřeno denně, kromě pondělí, 10 – 17 hod.
Hall Heritage Centre and Aerospace Museum – Letecké muzeum, první a jediné indické letecké muzeum se chlubí spoustou modelů, fotografií, plánů, bojových letounů a helikoptér. Je tu také letecký modelářský klub. Otevřeno denně, kromě pondělí, 9 – 17 hod.
Karnataka Chitrakala Parishath – jedna z předních uměleckých institucí v zemi. Jeho aktivity se rozšířily i na taneční představení, výstavy fotografií, lidové a loutkové divadlo, hudební recitály. Najdete zde poklady malířství, mimo jiné i díla slavného umělce Roericha. Je zde grafické studio, divadlo pod širým nebem, pět uměleckých galerií, které lákají umělce, kteří touží vystavit svá díla. Parishath se snaží i o oživení skoro zaniklých forem výtvarného umění a loutkářství.
Působí tu i škola úzce spolupracující s bangalorskou univerzitou a nabízející kurzy malování, sochařství, grafiky, užitých umění a historie umění.
Otevřeno denně 10 – 17.30 hod.
Venkatappa Art Gallery – umělecká galerie vystavující díla renomovaných umělců.
Otevřeno denně, kromě pondělí, 10 – 17 hod.
Jawaharlalnehru Planetárium – nebeské divadelní show je skutečně perfektní pro pozorování hvězd a planet. Odkrývá klenoty vesmíru a sluneční soustavy. Otevřeno denně, kromě pondělí, show v angličtině v 16.30 hod.
Hudební fontána Indíry Gándhíové – nabízí potěšení pro oči i uši – barevná tryskající fontána tančí v souladu s hudbou.
Ulsoorlake – jezero s malebnými zátokami. Možnost plavání a půjčení loděk.
Sankey Boat Club – ideální místo pro projížďky na lodích či procházky v okolí.
Bull Temple – Býčí chrám - je připomínkou drávidské architektury 16. st.
Dodda Ganesha Temple – stojí blízko Býčího chrámu, je zde velká socha Ganeshi.
Gavigangadhareshwara Temple – postaven za Kempegowdovy vlády, unikátní jeskyně s monolity měsíce a slunce a kamenného deštníku. Každý rok v určitý den je možné pozorovat fenomén, kdy paprsky slunce procházejí přesně mezi rohy kamenného býka stojícího před chrámem a osvítí jeskyni.
Iskcon Temple – chrám Krišny je směsicí moderní architektury a spirituální harmonie
Shiva Temple - chrám se sochou Šivy a umělým jezerem je velkou turistickou atrakcí.
Infant Jesus Church – založený 1979, přitahuje zástupyvěřících hlavně ve čtvrtek, v den zasvěcený Ježíškovi.
Sheshadriiyer Memorial Hall – místo Státní centrání knihovny a bohaté kolekce vzácných knih. Otevřeno denně, kromě pondělí 8.30 – 18 hod.

Okolí města
Bannerghatta National Park (25km)
Park rozprostřený na 104km2 , chovají se zde tygři, lvi, krokodýli, sloni, hadi.
Nrityagram Dance Village – (30km)
Tato taneční vesnice nabízí studium klasického tance a příbuzných předmětů, jako je choreografie, filozofie, hudba, mytologie, malířství. Pro turisty jsou organizované výlety.
Brindavan, Whitefield (18km)
Spirituální a vzdělávací centrum, které je otevřeno po 3 – 4 měsíce v roce. Otevřeno 7 – 8 ráno, příležitostně ve 4 hod. odpoledne.
Velký banyánový strom (28km) najdete v Ramohalli. Je velkým botanickým divem, je také příjemným místem pro pikniky.
Perlové údolí (30km) situované v hlubokém údolí uprostřed kopců, hlavní atrakcí je zde vodopád padající z výše 90 m a tříštící se do tisíců vodních „perel“ - odtud název údolí.
Raagi Gudda Sri Prasanna Anjenaya Swami Temple (9km)
Z náboženského centra se chrám přeměnil v místo významných kulturních , vzdělávacích a sociálních projektů, meditační centrum a knihovnu. Organizují se tu výstavy na různá témata.

Cestování a doprava
Subnashagar autobusová zastávka je centrální zastávkou. Odtud se autobusem dostanete z Karnataky do ostatních států. Autobusy jezdí nepřetržitě po 24 hodin. Jezdí zde mezinárodní linky do Tamil Nadu, Andora Pradesh, Keraly, Maharashtry a Goy. Bangalore je pochopitelně spojeno s mnoha velkými indickými městy.

Vlak: Hlavní vlakové nádraží města je 8km od M G Road a Cantonmentské vlakové nádraží najdete 3 km od této silnice. Opět trasy vedou do velkých indických měst.


Průvodci a mapy


Indie...
Indie - Radžhastán
20 Kč
Kalkata...
Kalkata a severovýchodní Indie
159 Kč
Indický...
Indický Himálaj - průvodce
199 Kč

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


Miele - robotický vysavačPartnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz