Dovolená Indie


banner

Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky

Aston-eco


  Indie - navigace  
zájezdy Indie Hotely a ubytování Indie
Luxusní zájezdy Indie Informace Indie
Last minute Indie Fotogalerie Indie
Víza Indie Recenze hotelů Indie
Mapy a průvodce Indie Diskuze IndieIndie

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Karnátaka

Obecké informaceHistoricky zajímavá místa (Hampi, Badami, Bijapur..)Divočina v KarnataceHorské osadyKarnataka a vodopádyUmělecká KarnatakaPřímořská letoviskaBožská Karnataka-->FestivalyMěsto BangaloreMěsto MysoreNákupyKuchyněNavržené trasy
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Dussehra
Tento pompézní festival se koná v Mysore. Připomíná vítězství bohyně Chamundi nad démonem Mahishasurou. Průvody, pochody a hudební představení, to je obrovský kaleidoskop barev a veselí. Poslední den se barevné procesí vojáků v uniformách, jezdectva, pěšího pluku, ozdobených slonů vydá na cestu z královského paláce do Bani Mantap, kde je tento úchvatný průvod za doprovodu jezdectva zakončen skvostným finálem.
Dussehra v Madikeri se koná za doprovodu krásných osvětlených chrámových vozů a nejkrásněji ozdobený vůz dostane cenu.
Měsíc – říjen

Festival Hampi (Vijaya Utsav)
Starobylé ruiny v Hampi ožívají tancem a hudbou, když se slaví Vijaya Utsav na počest bývalého království Vijayanagar. Podobné festivaly se konají v Halbidu, Pattadakalu, Karavalli a Lakkundi.
Měsíc – listopad

Tulasankramana
S příchodem října se začnou obyvatelé Kodagu připravovat na tento každoroční festival. Podle legendy se bohyně Cauvery zjevila ve formě nenadálého zvednutí hladiny v nádrži, aby požehnala nespočetnému množství věřících shromážděných u nádrže. Tato událost je známá jako theerthodbhava a je slavena s velkým veselím. Tisíce poutníků se máčí ve vodě, čekají na znamení a také si domů odvážejí láhve plné svaté vody.
Měsíc – 17. říjen

Festival Vairamudi
Jinak ospalé město Melkote ožívá každoročně festivalem, při kterém je bůh z horské svatyně, která je věnována Višnovi, ozdoben diamantovou korunou, která je přinesena z mysorksého paláce. Oslava trvá celou noc a je součástí desetidenního Brahmotsavamu.
Měsíc - březen

Závody býků (Kambala)
Když jsou pole zaplavená vodou, konají se tyto unikátní závody buvolů, při kterých zdatní farmáři balancují na dřevěné konstrukci zavěšené na hřbetech dvou býků, kteří se ženou neskutečnou rychlostí vodním koridorem. Barevné kostýmy, šílené povzbuzování a těla lesknoucí se potem, to jsou hlavní charakteristiky tohoto festivalu. Cenu vyhraje nejrychlejší závodník. Tento adrenalinový sport pochází původně z jižní Karnataky.
Měsíc – od listopadu do března v Baradi Beedu, Bolanturu, Kolatta, Majalu, Bajagoli, Puttur, Kamalakatte a Uppinangadi.

Karaga
Tento 9. denní festival tradičně udržuje komunita tamilsky mluvících zahradníků Thigalars. Koná se v chrámu Dharmaraya Swamy v Bangalore. Těsně po soumraku se kněží oděni v ženském rouchu vydají do průvodu doprovázeni oslnivou hrou mečů šermířů. Na svých hlavách mají pyramidy z květin. Unikátním rysem tohoto festivalu je neporušená tradice navštěvovat hrobky muslimského svatého z 18. století. Tento zvyk se stal symbolem hindo-muslimské komunity.

Kadalekayi Parishe
Je známý také jako arašídový festival a vítá první úrodu podzemnice olejné. Farmáři se každoročně shromažďují v Býčím chrámu a modlí se za dobrou úrodu. V okolí chrámu, svatyně Dodda Ganesha a v Kamenném parku v Basavanagudi vyraší každoročně ze země mnoho druhů podzemnice olejné.
Měsíc – listopad

Huthri
Festival na počest žní se slaví v Kodagu, v období listopad – prosinec, kdy je rýže připravená ke sklizni. Ceremoniální sklizeň rýže hlavou rodiny se koná za úplňku v noci a je doprovázena zpěvem „Poli, Poli Deva“ (vzrůstej, vzrůstej, ó bože). Jediný výstřel je pak znamením pro Iguthappa, hlavního boha lidí z Kodagu
Měsíc – listopad

Vasantha Habba
Každý rok vesnice Nrityagram, založená tanečníkem Odissi Protimou Gauri Bedi, ožívá při jarním festivalu (Vasantha Habba). Celou noc se tančí, zpívá a veselí.

Festival Banashankari
Každoroční festival ve vesnici Banashankari je více než náboženským svátkem. Během něj jsou ulice okolo chrámu ozdobeny barevnými stuhami a zaplněné oddanými vyznavači.
Měsíce – únor – březen

Maha Mastakabhisheka, Shravanabelagola
Jednou za 12 let se toto velmi známé džinistické náboženské centrum promění v pulzující město. Přichází sem milióny poutníků aby se účastnili seznační ceremonie Maha Mastakabhisheka u 18 m vysoké sochy Bahubali. Je památkou na první představení Maha Mastakabhisheka v roce 981, Chavundarayou, prvnímministrem karnatackého království Ganga. Od instalace sochy roku 981 se rituál představení sochy opakuje každých 12 let. Poslední byl roku 1993 a další bude v roce 2005. Maka Mastakabhisheka je jedním z nejnapínavějších náboženských skutků na celém světě. Slavnosti se skládají z mazání hlavy sochy, z rituální koupele a dalších obřadů. Nádherný průvod věřících nese 1008 ornamentálně zdobených lodí, které obsahují svatou vodu a šplhají na obrovské lešení postavené za sochou. Pak sochu polévají svatou vodou. Poté je socha polévána stovkami litrů mléka, třtinového džusu, medu nebo odvarem z šafránu. Na to se na ni snese obrovské množství prášku z kokosu, šafránu, kurkumy, santalového dřeva a rumělkové barvy. Kaskády různých barev, které stékají po soše vytvářejí neuvěřitelné efekty na jinak vznešené a hrdé soše. Socha je nakonec posypána tisíci plátky ze zlata a stříbra a také drahokamy, které jsou slibem věrnosti. V poslední fázi se nad sochu vznese helikoptéra a zasype ji stovkami květin.


Průvodci a mapy


Indický...
Indický Himálaj - průvodce
199 Kč
Indie...
Indie - Radžhastán
20 Kč
Kalkata...
Kalkata a severovýchodní Indie
159 Kč

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


Miele - robotický vysavačPartnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz