Dovolená Indie


banner

Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky

Aston-eco


  Indie - navigace  
zájezdy Indie Hotely a ubytování Indie
Luxusní zájezdy Indie Informace Indie
Last minute Indie Fotogalerie Indie
Víza Indie Recenze hotelů Indie
Mapy a průvodce Indie Diskuze IndieIndie

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Karnátaka

Obecké informaceHistoricky zajímavá místa (Hampi, Badami, Bijapur..)Divočina v KarnataceHorské osadyKarnataka a vodopádyUmělecká Karnataka-->Přímořská letoviskaBožská KarnatakaFestivalyMěsto BangaloreMěsto MysoreNákupyKuchyněNavržené trasy
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Karnataka se pyšní 320 kilometrů pobřeží s krásnými plážemi, které jsou z jedné strany lemovány pohořím Western Ghats a z druhé strany modrými vodami Arabského moře. Na plážích stojí také velmi často chrámy, z nichž je většina turismem nedotčena.
Karwar
Míle dlouhé pláže se zlatým pískem, mírné vlny, klidná atmosféra, akry zelených porostů, Karwar nabízí vše pro ideální dovolenou. Zdejší krajina je protkána kopci a horami, hustými lesy a mystickými údolími. Tento ráj inspirovat velkého indského myslitele Rabindranatha Tagoreho k napsání jeho prvního díla. Od té doby toto malé město inspirovalo nejednoho návštěvníka. Do paměti se Vám jistě nesmazatelně vryje návštěva pevnosti Sadashivgad, chrámu Durga – unikátního osmiúhlého kostela s krásnými malbami nebo návštěva chrámu Naganatha. Okouzlující je také ostrov Devbagh, který je jedním z pěti ostrovů karwarského pobřeží. Omezená je návštěva ostrova Anjidev. Nejlepší dobou na návštěvu je září – květen.
Kurumgad
4 km od pevniny, se nachází ostrov ve tvaru želvy, který je proslaven především chrámem Narasimha, který láká tisíce poutníků při každoročních slavnostech Pushya Purnima (leden). Jeho historie je bohatá, byla zde i pevnost, což dokazují otvory po dělech. Vychutnat si můžete především krásný výhled na moře a okolní ostrovy nebo podniknout pěší túru, zarybařit si, vydat se za delfíny, pozorovat tuleně, vydat se na projížďku lodí, potápět se, šnorchlovat....
Gokarna
Úzké uličky, tradiční domy a chrámy....nepopsatelné město Gokarna se stalo oblíbeným místem hinduistických poutníků, učenců Sanskrit a milovníků pláží. Místní věří, že město bylo pojmenováno podle legendy, ve které se bůh Šiva zrodil z ucha krávy. Volně přeloženo se toto město tedy jmenuje „kravské ucho“. Je ohraničeno dvěma řekami, jejichž soutoky vytvářejí tvar ne nepodobný kravskému uchu. Pláž Om, jedna z pěti pojmenovaných pláží, má tvar Omu, duchovního symbolu. Ostatní pláže jsou zaklíněny mezi gigantickými útesy a skálami, které vyčnívají do moře jako prsty. Jejich jméno jsou Gokarna, Kudle, Půlměsíc a Ráj. Pláže jsou lemovány rodinnými domky, ve kterých se můžete ubytovat, a poznat tak pravou pohostinnost zdejších lidí.
Marawanthe
V místě, kde se západopobřežní dálnice přiblíží k Arabskému moři na straně jedné a je lemována pohořím Kodachadri na straně druhé, se nachází přímořské městečko Marawanthe.Je krásné zejména při západu slunce, který se odráží do moře i do řeky. Poměrně kvalitní nabídka vodních sportů vám zaručí příjemnou aktivní dovolenou. Navštívit můžete i malou osadu Baindur, vzdálenou cca 45 km od města s krásnou pláží. Poblíž Bainduru se nachází vyhlídka Ottinane s útesy, které jsou ideální pro pozorování západu slunce. Pokud budete pokračovat ještě dále, dovede vás cesta k vodopádům Belaka Theertha. Nejlepší doba na návštěvu je od srpna do března.
Murudeshwar
Právě toto místo vám umožní opět poznat krásu samoty. Posaďte se na vysoké útesy a pozorujte vlny, které se tříští o skály. Murudeshwar vás potěší i svými plážemi, chrámem boha Šivy a největší sochou tohoto boha v Indii.
Okolí:
Bhatkal (16 km) – 126 km od Karwaru, v nejjižnější části oblasti se nachází hlavní přístav království Vijayanagar v 16. století. Naleznete tu dva malé chrámy – Jain Chadranatha Basadi a chrám Vijayanagar ze 17. století. Typické jsou ryté zvířecí motivy, které byly charakteristické pro umělce této doby. Nejlepší doba na návštěvu je od srpna do března.

Malpe
Pří ústí řeky Malpe, přibližně 6 km od Udupi se nachází přírodní přístav Malpe, důležité rybářské centrum, které obohacuje Karnataku o další nádherné pláže. Nekončící pobřeží se zlatým pískem lemované palmami, modrá obloha a klidné moře nabízejí perfektní podmínky pro dovolenou. V zálivu se nachází ostrůvek Darya Bahadurgarh. Navštívit nesmíte zapomenout ani chrám Balarama a starou továrnu na dlaždice, která se nachází u misie Basel.
Další přírodní atraktivitou je ostrůvek St. Mary, který leží cca 30 minut jízdy lodí z přístavu. Ostrov je 300 m dlouhý a 100 m široký. Nacházejí se zde unikátní skalní formace, které jsou složené z pravidelných osmiúhlých válců. Na ostrůvku přistál prý i Vasco da Gama v 15. století.
Nejlepší dobou na návštěvu je srpen – březen.

Kaup
Nachází se 12 km jižně od Udupi, na pobřežním pásmu, který prochází Západopobřežní dálnici. Kaup nabízí krásnou pláž, ruiny pevnosti a vysoký maják. Slavné jsou i dva chrámy věnované bohyni Mariamma.
Mangalore
Toto námořní městečko je výbornou zastávkou na cestě mezi Goou a Keralou. Díky úzkým uličkám lemovaným kokosovými palmami, tradičními domy s terakotovými střechami, krásnými plážemi, chrámy a kostely a vůní ostrého kokosového kari, si zachovalo svůj šarm s nádechem minulých časů. Mangalore bylo kdysi hlavním přístavem a také velmi důležitým centrem staveb lodí. Také dnes se zde nachází důležité obchodní a komerční centrum a velký přístav sloužící k exportu kávy, koření a kešu oříšků.
Chám Someshwar shlížející přes velký skalnatý výběžek, starobylý chrám Mangala Devi z 10 století nebo chrám Kadri Manjunatha z 11. století s krásnými broznovými sochami jsou jen malým výčtem pamětihodností, které zde můžete spatřit. Mezi nejkrásnější mešity se řadí Jumma Masjid v Bunderu, postavená před několika stoletími Araby, a také mešita Idgah na Majákovém vršku, kterou pravděpodobně nechal postavit sultán Tipu na konci 18. století. Nádherná je také univerzitní kaple St. Aloysiuse se svými biblickými freskami, zdobenými zdmi a stropy. Za návštěvu jistě stojí i Pamětní vládní muzeum Shreemanthi Bai se sbírkami archeologických vykopávek, porcelánu, výrobků ze dřeva a etnologickými sbírkami. Milovníci přírody si jistě vychutnají park Pilikula Nisagardhama, který se rozkládá na 300 akrech přibližně 12 km od Mangalore. Můžete si zde půjčit loďku, prohlédnout si mini akvárium, navštívit vědecké centrum nebo si zajet na safari.
Okolí:
Bendre Theertha – krásné místo na březích řeky Seerehole, 65 km jižně od Mangalore a 15 km od tréninkového centra Puttur. Nacházejí se zde horké léčivé prameny.
Pláž Ullal– nachází se na jižním břehu řeky Netravati, přibližně 8 km od Mangalore. Zde prý odpočívala i udatná královna Abakka, která v roce 1600 zahnala portugalskou armádu. Ruiny nacházející se v oblasti dokazují, že království bylo řízeno s velkou pompézností a přepychem. Nejlepší doba na návštěvu je od srpna do dubna.
Pláž Suratkal– nachází se 15 km severně od Ullalu. Chlubí se mimo jiné i novým majákem. Od majáku se můžete vypravit k chrámu Sadashiva.Průvodci a mapy


Indie...
Indie - Radžhastán
20 Kč
Indický...
Indický Himálaj - průvodce
199 Kč
Kalkata...
Kalkata a severovýchodní Indie
159 Kč

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


Miele - robotický vysavačPartnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz