Dovolená Indie


banner

Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky

Aston-eco


  Indie - navigace  
zájezdy Indie Hotely a ubytování Indie
Luxusní zájezdy Indie Informace Indie
Last minute Indie Fotogalerie Indie
Víza Indie Recenze hotelů Indie
Mapy a průvodce Indie Diskuze IndieIndie

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Karnátaka

Obecké informaceHistoricky zajímavá místa (Hampi, Badami, Bijapur..)Divočina v KarnataceHorské osady-->Karnataka a vodopádyUmělecká KarnatakaPřímořská letoviskaBožská KarnatakaFestivalyMěsto BangaloreMěsto MysoreNákupyKuchyněNavržené trasy
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Vodopády Jog
Řeka Sharavati vytváří nádherný vodopád, který padá ve 4 kaskádách z výšky 253 metrů. Místně se jednotlivé kaskády nazývají Rádža, Rani, Tulák a Raketa. Dohromady vytvářejí nejvyšší vodopád v Indii. Vodopády jsou samozřejmě nejhezčí v době monzunů, kdy se nad jejich pěnícími vodami klene neustále duha. Když je stavidlo přehrady Linganamakki zavřené, můžete se vydat na dno rokle, které je v období, kdy je dostatek vod,y pod hladinou.

Vodopády Unchalli
Chaloupka jako z pohádky – Heggarne se nachází v oblastí Kannada, přibližně 35 km od Siddapuru. Přibližně 5 km od chaty si razí cestu hustým lesem vodopády Unchalli. Zvuk vody tříštící se o kameny porušuje jinak božský klid okolních lesů. Vodopády poprvé objevil J.D. Lushington, podle něj jsou také často pojmenovávány. Působil zde jako výběrčí britského imperia. Místní vodopády také často nazývají Keppa Joga, pro jejich ohlušující zvuk.

Vodopády Magod
Atraktivní vodopády Magod se nacházejí přibližně 80 km od Karwaru. Zde se řeka rozděluje do dvou toků, které padají z vysoké výšky do skalnaté rokle. Hustě zalesněné okolí, řev burácející vody a krásný výhled, to vše dělá toto místo ideální pro výletníky z měst.

Vodopády Hebbe
8 km. Trek z Kemmangundi po úzkých lesních pěšínách Vás dovede právě k tomuto vodopádu. Jsou obklopeny hlubokým lesem a plántážemi s kávou. Vodopády padají ve dvou stupních, a vytvářejí tak Dodda Hebbe a Chikka Hebbe.

Vodopády Shivasamudram
Objevte krásu malého ostrovního města 65 km východně od Mysore. Zalesněné kopce a hluboká zelená údolí jsou kolébkou pro malou chatu a dva chrámy. Právě z tohoto místa začíná řeka Cauvery klesat do 75 m hluboké rokle ve dvou ohromných proudech, které uprostřed vytvářejí ostrov. Vodopády Barachukki a Gaganachukki jsou fascinující zejména při deštích. Právě síla těchto vodopádů byla použita k provozu první asijské hydroelektrárny postavené roku 1902.

Vodopády Abbey
Nacházejí se na soukromých pozemcích, jsou usazené mezi kávovníkové plantáže a pěstírny koření, přibližně 11 km od Madikeri. Ideální místo nejen pro pikniky. Vodopády vytvářejí krásný doplněk k vysokým stromům, které jsou obrostlé popínavým pepřem, padají přes skalnaté kaskády do malého přírodního bazénu a poté pokračují do řeky Cauvery. Ideální dobou pro návštěvu je období monzunů.

Vodopády Ipuppu
Usazené vedle národního parku Rajiv Gándhí, jsou vodopády Ipuppu, nejkrásnější jsou v době dešťů. Pramení v pohoří Brahmagiri a padají do hluboké rokle ve dvou proudech. Poté, co se voda opět dotkne země, pokračuje svoji pouť dále jako Lakshmana Theertha. Krásné okolí a krásné vodopády vytvářejí opět ideální podmínky pro pikniky. Lesní stezky, vedoucí od tohoto vodopádu vás zavedou až na vrchol hory Brahmagiri v jižním Kodagu. Na cestě k vodopádům se můžete zastavit i v chrámu Rameshwara, který je zejména v době festivalu Shivaratri cílem mnoha poutníků.

Vodopády Kalhatti
Vodní tok padá kaskádovitě z vrcholku kopce Chandra Drona z výšky 45 m a poté teče před chrámem Veerabhadreshwara, který je zasvěcen Šivovi.

Vodopády Lalguli
Nacházejí se v oblasti Uttara Kannada, přibližně 15 km severně od Yellapuru. Řeka Kali tu vytváří krásnou podívanou. Voda zde padá v několika kaskádách různých výšek, a vytváří tak nespočet krásných vodopádů.

Vodopády Sathodi
Přibližně 32 km od Yellapuru se sbíhá několik malých a neznámých řek, padá z výšky 15 m, a vytváří tak příjemné a romantické místo vhodné pro pikniky. Vodopád se nachází v hustém lese a místní ho nazývají také mini Niagára oblasti Uttara Kannada. Nejlepší dobou na návštěvu je zima. Vyvarujte se období dešťů, které díky bahnu znemožní k vodopádům přístup.


Průvodci a mapy


Indie...
Indie - Radžhastán
20 Kč
Indický...
Indický Himálaj - průvodce
199 Kč
Kalkata...
Kalkata a severovýchodní Indie
159 Kč

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


Miele - robotický vysavačPartnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz