Dovolená Indie


banner

Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky

Aston-eco


  Indie - navigace  
zájezdy Indie Hotely a ubytování Indie
Last minute Indie Informace Indie
Víza Indie Fotogalerie Indie
Mapy a průvodce Indie Recenze hotelů Indie
Diskuze Indie  Indie

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Karnátaka

Obecké informaceHistoricky zajímavá místa (Hampi, Badami, Bijapur..)Divočina v Karnatace-->Horské osadyKarnataka a vodopádyUmělecká KarnatakaPřímořská letoviskaBožská KarnatakaFestivalyMěsto BangaloreMěsto MysoreNákupyKuchyněNavržené trasy
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Madikeri
Malebné hlavní město oblasti Kodagu (Coorg) je zemí kávy,kardamonu a osadníků. Okolo hlavního města je půvabná kopcovitá krajina obklopená zalesněnými pohořími Western Ghats. Místo, kde se téměř zastavil čas. Místo s příbytky s červenými střechami, hlučnými bazary a městy, která jsou usazená v nadmořské výšce 1500 m a zachovala si svůj starobylý ráz. Madikeri nabízí i krásná místa pro pikniky.
O historii této oblasti se neví příliš mnoho. Od roku 1600 se oblast dostala do rukou lingayatským rádžům, kteří založili hlavní město Madikeri a postavili zde pevnost. Poté se v oblasti začaly vyskytovat malé rebélie, a to proti vládcům Hyder Ali a Tipu Sultan. To vyvrcholilo rokem 1785, kdy Tipu přišel do země s velkou armádou a téměř ji zničil.
O čtyři roky později, s pomocí Britů, získalo Kodagu nezávislost. Roku 1834 vládu nad královstvím převzali Britové. Obžalovali vládce Chikkaveera Rajendra a poslali ho do exilu. Kopce zahalené v mlze, zalesněná údolí a malebná scenérie i dnes připomíná malou Anglii. Britové po sobě zanechali plantáže s kávou, které tvoří velkou část příjmu této oblasti i dnes.
Pevnost Madikeri – pevnost z 19.století s opevněním, nyní hostí vězení, chrám, kaple, malé muzeum a vládní kanceláře. Nedaleko od pevnosti se nachází chrám Omkareshwara, postavený roku 1820. Další zajímavost, kterou si nesmíte nechat ujít, je hrobka Dodda Vira, jeho ženy a jejich syna Lingaraja.
Vodopády Abbey – 8 km, nachází se u soukromé továrny na zpracování kávy a koření. Ideální místo na pikniky. Během cesty k vodopádům budete procházet plantážemi s kávovníky, kolem stromů porostlých pepřovníky, až konečně spatříte řeku, která v dramatických kaskádách padá dolů do přírodních bazénu. Vodopády jsou nejhezčí během a těsně po monzunech.
Vodopády Iruppu – 80 km, nechází se vedle národního parku Rajiv Gándhí a 48 km od Virajpetu. Během monzunů je tento vodopád velmi působivý. Vodopád padá z výšky 51 metrů ve dvou stupních. Nikdy neutuchající hřmot vody a hlasy okolní džungle dělají z tohoto místa krásné místo na pikniky. Chrám Rameshwara, který leží nedaleko, se nachází poblíž řeky Lakshmana Theertha, každoročně láká mnoho poutníků přicházejících na oslavy festivalu Shivaratri. Lesní stezky Vás od vodopádů zavedou na vrchol Brahmagiri v jižním Kodagu.
Cauvery Nisargadhama – 25 km, nádherný ostrůvek vytvořený řekou Cauvery, 2 km od Kushalnagar. Přístupný je po mostě. Ostrůvek je porostlý bambusem, růžovým dřevem a týkovými stromy. Tento 64 akrů velký přírodní resort disponuje parkem jelenů, orchidáriem a můžete podniknout jízdu na slonu nebo si vyjet na loďkách.
Talacauvery – 44 km, pramen řeky Talacauvery s chrámem jsou usazeny mezi malebnými zalesněnými kopci, jejichž vrcholky se ztrácejí v mlze. 17. září, kdy je den Tulasankramana, sem přichází tisíce poutníků a shromažďují se u posvátného místa, kde vyvěrá voda ze země.
Bhagamandala – 39 km, na soutoku tří řek Cauvery, Kanika a Sujyothi se nachází chrám Bhagandeshwara a mnoho dalších menších svatyní. Unikátní jsou zdejší včelíny a med.
Virajpet – 32 km, malé město, které prý produkuje nejvíce medu z celé Asie. Asi 40 km odtud se nacházejí vodopády Iruppu. Poblíž řeky Sri Rameshwara se nachází chrám věnovaný bohovi Šivovi. Oblíbené místo pro pikniky.
Bylekuppe – 40 km, jedno z největších tibetských sídel v jižní Indii je známé díky svým klášterům, továrnám na koberce, řemeslné výrobě a výrobě kadidla. Největším chrámem je Goppa v Sera. V Sera se také nachází buddhistická universita s velkou modlitebnou.
Les Dubare – 15 km od Kushalnagaru. Chráněný les je domovem mnoha druhů ptáků a naleznete zde i sloní tréninkový kemp a vybavení pro rybaření v řece Cauvery.
Přehrada Harangi – nachází se v severní Kodagu a je velmi oblíbená mezi místními jako víkendová lokalita.
Tadiyendamol- pro ty, kteří milují výšky je tento nejvyšší vrchol v Kodagu rájem. Když je jasno, můžete spatřit Arabské moře a téměř celý stát Kodagu. Hora se nachází v srdci pohoří Tadiyendamol u vesnice Yavakapadi. Roku 1792 zde byl postaven palác s krásnými pilíři, sloupy a stěnami zdobenými různými motivy. Dnes se používá jako základna pro pěší turisty. Pokud chcete horu pokořit, je nejlepší se vydat z Kakkabe. Nedaleký Padi Iggutappa je nejvýznamnějším chrámem v Kodagu.
Golfová hřiště – dvě nejlepší golfová hřiště v Kodagu se nacházejí v Pollibetta a Madikeri. Obě mají devítijamkové hřiště.
Treking – zdejší region je ideální pro pěší turistiku. Nejlepší dobou na provozování tohoto sportu je říjen – začátek února. Pokud se vydáte po nespočetných stezkách, budete míjet malé svatyně, vodopády a další zajímavá místa. Nejlepší trasy jsou pravděpodobně v pohoří Brahmagiri na jihu oblasti, kde Vás lesní stezka dovede od vodopádů Iruppu na vrchol Brahmagiri. Další zajímavá trasa vede na Pushpagiri (1712 m), druhý největší vrchol v Kodagu, který je nejpřístupnější z vesnice Heggademane na severu od Madikeri.

Agumbe
Pokud milujete okázalé západy slunce, bublající potůčky, vesničky zasazené v zeleni a nezkaženou vesnicku atmosféru, je pro Vás Agumbe to pravé. Nachází se v nadmořské výšce 826 m v oblasti Shimoga. Agumbe a okolí jsou protkány hustou sítí stezek pro pěší turistiku. Stezky vedou k jezírku v džungli Emkal Kere, na kopec Nishani Gudda nebo k vodopádům Barkana. Agumbe je známé jako Cherrapunji jižní Indie. Zastavit se můžete i u chrámu ze 14. století, který je věnován Gopalakrishnovi. Západ slunce je z Agumbe opravdu úžasný a jen kvůli němu sem přijíždí hodně turistů a to zejména mezi listopaden a lednem. Pokud se chcete vydat na pěší túru, musíte obdržet povolení od Forest Department, DFO, Shimoga Divisione nebo Range Forest Officer, Megaravalli, Agumbe.
Kemmangundi
Malá a pěkná osada leží v nadmořské výšce 1434 m nad mořem a kdysi ho používal jako letní sídlo Krishnaraja Wodeyar IV. Osada je obklopena horských pásmem Baba Budangiri a okolní husté lesy jsou protkány potoky s vodopády. Zdejší krajina, krásné zahrady a hory jsou balzámem pro oči a duši. Lahůdkou pro fotografy bude západ slunce pozorovaný z Raj Bhavan. Pro milovníky dobrodružství nabízí Kemmangundi a okolí mnoho vrcholů a stezek vedoucích skrz džunglí.
Okolí
Vodopády Kalhatti – 10 km. Nacházejí se na vrcholku kopce Chandra Drona a jsou vysoké okolo 45 m. U vodopádů se nachází chrám Veerabhadreshwara, který je věnovaný Lordu Shivovi.
Vodopády Hebbe – 8 km. Trek z Kemmangundi po úzkých lesních pěšínách Vás dovede právě k tomuto vodopádu. Jsou obklopeny hlubokým lesem a plántážemi s kávou. Vodopády padají ve dvou stupních, a vytvářejí tak Dodda Hebbe a Chikka Hebbe.
Pohoří Baba Budangiri – 32 km. Tento 1895 m vysoký vchol dostal své jméno od muslimského svatého Baba Budan, který si zde postavil v 17. století dům. Na vrcholku se nachází Inam Dattatreya Peetha, uctívaná hinduisty a muslimy. Uctívána je také zdejší jeskyně. Nejlepší doba na návštěvu je od září do května.

Kundadri
Nachází se na silnici Theerthahalli-Mastikatte, přibližně 12 km od Theerthahalli. Jedná se o gigantické skalní formace. Jsou obklopeny hustým lesem a celé okolí je ideální pro pěší turistiku. Úzká kamenná cesta vede k chrámu, který je umístěn na vrcholku kopce. Kempování pod širákem je zejména při úplňku úžasným zážitkem.
Kodachadri
Tato hora nacházející se 115 km od Shimoga a 36 km od Hosanagara shlíží na rozsáhlé pohoří Western Ghats. Hora je proslavena především svými nádhernými západy a východy slunce. Vrcholek, ležící ve výšce 1343 m, můžete zdolat přibližně za 5 hodin. Na západním úbočí, klesá hora až k lesům oblasti Udupi. Odtud je pohých 12 km slavný chrám města Kollur. Celá tato oblast se pyšní největšími lesními oblastmi v Karnatace a část této oblasti je také zahrnuta do přírodní rezervace Mookambika. Právě město Kollur je ideální základnou pro objevování této oblasti. Přibližně 4 km od Kolluru se nachází kemp Mookambika. Nejlepší dobou na návštěvu je září – květen. Vyvarujte se návštěvy oblasti během monzunů.
BR pohoří
Velmi lehce se můžete ztratit v těchto starobylých kopcích, které dostaly jméno podle chrámu Ranganatha Swamy, který se nachází na okraji hlubokého srázu v hlubokém lese. Klid a pohoru naleznete ,pokud usednete pod obrovský strom (Dodda Sampige), který je prý 2000 let starý a který uctívá kmen Soligas obývající tuto oblast. Pokud se zde ocitnete, nesmíte zapomenout navštívit kávové plantáže, typické obydlí zdejších kmenů nebo Vivekananda Girijana Kalyana Kendra, ochraňující a podporující kulturu této oblasti. Využít můžete i některou z mnoha tras pro pěší turisty, například tu, která Vás zavede na vrchol Honnamati, nejvyšší bod pohoří. Nejlepší dobou na návštěvu září – duben.
Pohoří Nandi
Toto oblíbené víkendové středisko se nachází 60 km od Bangalore. Díky svěžímu vzduchu si toto místo vybrali za letní sídla již sultán Tipu a Britové. Oblast nabízí ideální podmínky pro paragliding. Navštívit můžete dva chrámy věnované Šivovi. Jeden se nachází na úpatí kopce a jeden na jeho vrcholu. Obdivovat můžete krásnou architekturu a sochy. Zdejší oblast navštívila v roce 1960 i královna Elizabeth II.
Útes Tipu – vychutnejte si nádherný výhled z 600 m vysokého útesu, ze kterého byly shazováni vězni odsouzení na smrt.
Letní residence sultána Tipu - postavil ji sultán Tipu a používal ji kdykoliv navštívil tyto kopce.
Amrita Sarovar - hlavní zdroj vody pro celou oblast.
Magazine - skála, kde se skladovaly zbraně a munice za vlády sultána Tipu.
Okolí
Muddenahalli – 2 km. Rodné místo Sira M.Visvesvaraya. Jeho dům je v dnešní době muzeum, které je velmi navštěvované.


Průvodci a mapy


Kalkata...
Kalkata a severovýchodní Indie
159 Kč
Indický...
Indický Himálaj - průvodce
199 Kč
Indie...
Indie - Radžhastán
20 Kč

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy
Miele - robotický vysavačPartnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz