Dovolená Indie


banner

Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky

Aston-eco


  Indie - navigace  
zájezdy Indie Hotely a ubytování Indie
Last minute Indie Informace Indie
Víza Indie Fotogalerie Indie
Mapy a průvodce Indie Recenze hotelů Indie
Diskuze Indie  Indie

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Karnátaka

Obecké informaceHistoricky zajímavá místa (Hampi, Badami, Bijapur..)-->Divočina v KarnataceHorské osadyKarnataka a vodopádyUmělecká KarnatakaPřímořská letoviskaBožská KarnatakaFestivalyMěsto BangaloreMěsto MysoreNákupyKuchyněNavržené trasy
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Národní park Bandipur
Kráčejte po cestách, kde kráčel i tehdejší maharadža z Mysore.....Národní park se nachází 80 km jižně do Mysore na cestě Mysore-Ooty. Je domovem pro divoká zvířata, kde hrají prim sloni. Buďte připraveni na neuvěřitelná dobrodružství, spatřit můžete totiž i tygra. Park je usazen v malebné krajině, kterou střeží vrchorky hor zahalené v mlze. Kdysi to byla soukromá lovecká rezervace mysorského maharadži. Do projektu Tygr byl tento národní park zařazen roku 1973. Je to jedna z nejlepších rezervací na pozorování a fotografování zvěře. Na nejvyšším vrcholku pahorků Himavad Gopalaswarmy se nachází chrám, který je viditelný zdaleka.
Poloha – okres Chamarajagar, 874 m čtverečních. Bandipur sousedí s národním parkem Rajiv Gándhí (Nagarhole) na severozápadě, s rezervací Madumalai z Tamil Nadu na jihu a s keralskou rezervací Wayanad na jihozápadě. Dohromady tvoří všechna tato chráněná území biosférickou rezervaci Niligiri
Flora a fauna – listnaté, stálezelené lesy a křoviny
Savci – tygři, leopardi, sloni, lenochodi, medvědi, tuři, asijský divoký pes, hyena skvrnitá, různé druhy jelenů, mangusty....
Hadi – běžné druhy hadů, zmije, indická krajta, létající had, kobry...
Ptáci – více než 230 druhů ptáků

Národní park Rajiv Gandhi (Nagarhole)
V tomto parku můžete objevovat přírodu oblastí Nagarhole, která se také říká „Kanada“. Jméno dostala rezervace podle řeky, jejíž koryto se složitě kroutí a točí. Nagarhole se pyšní obrovským množstvím zvířat, zejména asijskými slony. Krásné pozadí vytváří v mlze zahalené vrcholky hor Brahmagiri. Zvuky divočiny, bublající potoky a říčky a ševelící ptáci vytváří nezapomenutelnou atmosféru. Nejlepší dobou na návštěvu je květen – říjen
Poloha – okresy Kodagu a Mysore, 571 km čtverečních
Flora a fauna – roste zde především suchý a vlhký listnatý les, kterému dominují týkové stromy, růžové dřevo.
Savci – sloni, tygři, leopardi, divocí psi, jeleni, lenochodi, bizoni, šakali, divoká prasata, veverky, hyeny a antilopy.
Plazi – želvy, krokodýli, chameleoni, krysí hadi, zmije, krajty....
Mnoho druhů ptáků.

Rezervace BR Hills
Tyto kopce získaly své jméno díky starobylému chrámu Ranganatha Swamy, který je usazen hluboko v lesích. V této rezervaci si budete moci vychutnat tajemnou atmosféru kopců se stromy Dodda Sampige, které jsou prý až 2000 let staré, a s obyvateli kmene Soligas. Nezapomeňte navštívit kávové plantáže, obydlí zdejších kmenů a Vivekananda Girijana Kalyana Kendra, kde se můžete dozvědět vše o této oblasti a jejích obyvatelích. V parku je mnoho stezek pro pěší. Mezi ně patří i cesta, která vás zavede na Honnamati, nejvyšší vrchol zdejšího pohoří. Nejlepší dobou na návštěvu je září – květen.
Poloha – oblasti Chamarajanagar, 539,52 km čtverečních
Flora a fauna – vegetace se mění, od suché křovinaté džungle po stále zelené lesy a vysokohorkou vegetaci.
Savci – sloni, tygři, leopardi, divocí psi, kočky, lenochodi, cibetky, mangusty, veverky, dikobrazi, makakové, divoká prasata, jeleni a antilopy.
Mnoho druhů exotických motýlů a ptáků.

Útočiště divoké zvěře Cauvery
Odlehlá rezervace, ráj pro milovníky zvířat a rybáře, usazená v krásných horách, údolích, napájená řekami a bohatá na lesy. Ideální brána do panenské přírody, vstříc dobrodružství, navždy střeženi majestátným pohořím Cauvery. Můžete se vyšplhat na vrcholky kopců a vychutnat si nádherné výhledy na řeku Cauvery, tekoucí pod Vámi. Můžete také navštívit ruiny nádherného chrámu, který i dnes slouží místnímu kmenu Soliga, odvážnější mohou vyzkoušet rafting a na své si zde přijdou zejména rybáři. Nejlepší doba na návštěvu je listopad – březen.
Poloha – zasahuje do okresů Mysore, Bangalore a Mandya, 526 km čtverečních
Flora a fauna – suché a říční lesy, křoviny.
Savci – tygr, leopard, slon, divoké prase, jeleni, antilopy, veverky, zajíci a další....
Rezervace je také proslavena výskytem ohrožené parmy indické. Mnoho druhů ptáků a plazů – krokodýli, želvy, zmije, kobry....

Ptačí rezervace Ranganathittu
Nedaleko Sriangapatna, poblíž Mysore se řeka Cauvery klikatí kolem malých ostrůvků a vytváří tak ideální podmínky pro hnízdění vodních ptáků. Prohlídka parku probíhá na loďkách, které Vás zavedou do blízkosti ostrůvků plných ptáků a krokodýlů. Můžete zde sedet hodiny a hodiny a nebudete se nudit – můžete pozorovat ptáky při hrách, lovu, odpočinku, námluvách, vychovávání mladých. Dobrým pomocníkem Vám bude dalekohled. Nejlepší doba na návštěvu je červen – listopad.
Poloha – oblast Mandya, 0,67 km čtverečních.
Flora a fauna – říční lesy, listnaté lesy, bambusy, eukalipty, akácie, fíky...
Savci a plazi – létající lišky, makakové, vydry, mangosty, palmové cibetky, krokodýli....
Ptáci – mnoho druhů kormoránů, ibis, lžičák pestrý, čápi, volavky, rybáci obecní, čejky, ledňáčci, vlaštovky a vznácné čírky modré.

Rezervace na ochranu pelikánů Kokkrebellur
Každý rok přilétají stovky těchto ptáků, aby předvedli koncert složený ze silných výkřiků a uší trhajících zvuků. Pozorovat můžete krásné zbarvení těchto ptáků při námluvách, krátké a pomíjivé přátelství mladých, usazených na vrcholcích tamaridů, smokvoní a dalších stromů, které obklopují vesnici. Tito ptáci jsou nedílným celkem této osamělé osady ležící uprostřed polí s cukrovou třtinou v okrese Mandya. Zdejší obyvatelé se o ně starají jako o členy rodiny.
Nejlepší doba na pozorování je od prosince do dubna.

Rezervace na ochranu volavek Kaggaladu
Malá vesnice v oblasti Tumkur se budí každý rok křikem krásně barevných čápů a volavek šedých, které začínají stavět hnízda na vrcholcích tamarindů roztroušených ve vesnici. Je to jediné místo ve státě, kde tyto dva druhy hnízdí vedle sebe. Ptáci žijí v neuvěřitelné harmonii a toleranci nejen mezi sebou, ale také s vesničany. Užívají si jejich ochranu – perfektní příklad soužití člověka a přírody. Nejlepší doba na pozorování je prosinec – květen.
Národní park Bannerghatta
Pokud chcete poznat skutečnou divočinu, nemusíte chodit daleko. Na jižním okraji města Bangalore naleznete všechno, od ptáků po levharty. Takovéto poklady ochraňuje národní park Bannerghatta, který je domovem i pro lvy, tygry a mnoho druhů ptáků. Dopřát si můžete špetku dobrodružství při safari za těmito velkými kočkami. Procházet se můžete i v zoologické zahradě, která je vybavena mosty, zavěšenými v korunách stromů, jezírky, která jsou ideální pro odpočinek a pozorování vodních ptáků. Zoo se pyšní mnoha druhy plazů – park plazů vám umožní dostat se blízko k jinak plachým tvorům. Zoo má přichystanou zábavu i pro děti. Milovníci pěší turistiky mohou podniknout výpravu k Uddigebande (3,5 km), přírodním skalním formacím Hajjamana Kallu (3 km) nebo na kopec Mirza (1,5 km).
Park je možné navštívit během celého roku.
Poloha – 22 km jižně od Bangalore, 102 km čtverečních.
Flora a fauna – suché listnaté lesy, trnité křoviny, místy podél řek rostou vlhké opadavé lesy.
Savci – sloni, leopardi, šakali, lišky, kanci, lenochodi, , jeleni, makakové....V turistické oblasti na severu je možné spatřit lvy, tygry, k dispozici je mini zoo, park plazů, mini voliéra a muzeum.

Národní park Anshi
Park nacházející se v ekologicky křehké oblasti Western Ghats, je velmi bohatý na ohrožené a málo se vyskytující druhy zvířat a rostlin. Obdivovat zde můžete 197 druhů ptáků. Pokud se odvážíte čelit prudkým dešťům a pijavicím, můžete se v srpnu a září pokochat nádherou kvetoucích rostlin a květin, které otevírají své květy mezi desítkami potůčků, pramenů a malých vodopádů. Mezi další oblíbená turistická místa v okolí patří chrám Ulvi Channabasaveshwara na jižním okraji parku, vyhlídkové místo Kadra Valley (12 km) a pláž Karwar (55 km). Nejlepší doba na návštěvu je listopad – červen.
Poloha – leží v pohoří Western Ghats, v oblasti Uttara Kannada a sousedí se státem Goa a rezervací Dandeli na severu, 250 km čtverečních.
Flora a fauna – poloopadavé a stále zelené lesy.
Savci – sloni, kanci, jeleni, langur, makakové, tygři, kočky, černý panter, promyky indické, divocí psi, lenochodi, veverky, dikobrazi.
Plazi – královská kobra, krajta, krysí had, zmije, hroznýš.
V parku není možnost ubytování. Ubytovat se musíte v Dandeli nebo Dharwadu.

Rezervace Dandeli
Klikaté říčky, bambusové porosty, rozmanitá divoká zvěř a stezky pro pěší turisty dělají z Dandeli opravdový ráj. Teče zde řeka Kali a její přítoky Kaneri a Nagajhari. V lesích, které jsou tvořeny převážně listnatými a poloopadavými stromy, se skrývají hravé peřeje Virnoli, přehrada Supa, pochmurné skály Syntheri, vyhlídka Nagajhari a školící kemp Kulgi, dále jeskyně Kavla s nádhernými stalagmity a vyhlídka Sykes, odkud je krásný výhled na údolí Kalinadi.
Jeskyně Kavla se nacházejí ve skakách a shlížejí do údolí na tekoucí řeku Kali. Jeskyně byly vytvořeny vodou, která si hledala cestu mezi skálami po miliony let. K jeskyním vedou dva vchody. První možností je vystoupat asi 1000 schodů, poté co překonáte řeku Kali poblíž elektrárny v Ambikanagaru. Druhá možnost je v rezervaci Dandeli, přes vesnici Panasoli. Výhled od jeskyní je opravdu dech beroucí. Ačkoliv samotné jeskyně jsou přes 4 metry vysoké, vchod do nich dosahuje výšky sotva jeden metr. K tomu, abyste ho objevili, potřebujete silnou baterku, protože je ukrytý ve tmě. Poté se musíte asi 10 m plazit a pak se strop jeskyně zvedne. Místo okolo ohromného stalagmitu bylo vyhlášeno jako svatyně. Během festivalu Shivarathri je jeskyně krásně nasvícena. Pokud se vydáte hlouběji do jeskyně, můžete si prohlédnout ještě několik zajímavých krápníků.
Nejlepší doba na návštěvu je září – březen.
Poloha – okres Uttara Kannada, 834 km čtverečních.
Flora a fauna – vetšinou listnaté porosty a poloopadavé lesy, bohaté porosty bambusů.
Savci – sloni, tygři, panteři, jeleni, lenochodi, kanci, divocí psi, promyky indické, šakali....
Mnoho druhů ptáků, krokodýli a hadi.

Ptačí rezervace Gudavi
Bezvýznamná vesnice v Taluku Sorab, v okrese Shimoga ožívá v červnu, kdy se ve vzduchu objeví tisíce ptáků. Břehy jezera Gudavi zazáří skvostnými barvami a okolní vzduch vibruje silným křikem ptáků. Různé druhy volavek, kormoránů, kachen, jeřábů....ti všichni odpočívají a jejich křik je slyšet kilometry daleko. Nejlepší doba na pozorování je od černa do září.
Poloha – okres Shimoga, 0,74 km čtverečních.
Flora a fauna – na západě a severu zemědělsky obdělávané území, na jihu a východě listnaté lesy, 191 druhů rostlin a zvířat
Není zde možné ubytování.

Rezervace Bhadra
Tato rezervace, která dostala jméno podle řeky, známá také jako Muthodi podle vesnice na jejím okraji, je výborným místem k pozorování tygrů, indických bizonů, hyen a ještěrů schovaných v korunách stromů. Jižní část rezervace je velmi bohatá na ptactvo, motýly a hady. Spatřit zde můžete okolo 250, převážně domácích druhů ptáků. Nejlepší doba na návštěvu je září – únor.
Poloha – okresy Chikmagalur a Shimoga, 492 km čtverečních
Flora a fauna – vlhké a suché listnaté lesy, trávy a křoviny vyskytující se ve vyšších nadmořských výškách.
Savci – tygr, leopard, divoký pes, šakal, slon, lenochod, jeleni, kanec, makakové, veverky...
Mnoho druhů ptáků a plazů.

Ptačí rezervace Mandagadde
Sezónní shromažďování ptáků můžete pozorovat na tomto malém ostrově uprostřed řeky Tunga u vesnice Mandagadde, 30 km od Shimoga, u silnice Shimoga-Theerthahalli. Nejvíce se zde vyskytují 3 druhy ptáků, kteří sem přilétají v monzunovém období a zůstávají až do konce září. Během srpna se počet zde vyskytujících ptáků pohybuje okolo 5000 kusů. Nedaleko ostrova byla postavena pozorovací věž. Tato každoroční údálost dostala tuto jinak bezvýznamnou vesnici na mapu přírodních zajímavostí Karnataky. Nejlepší doba na pozorování je od července do září.
Národní park Kudremukh
Park dostal jméno podle unikátního tvaru zdejších hor. Rozlehlé kopce, 95 km jihozápadně od města Chikmagalur, shlížejí na Arabské moře a jsou spojeny údolími a propastmi. Místo dosud málo navštěvované turisty je rájem pro treking. Uchvátí Vás nejen husté lesy, skrz které se derou řeky s vodopády, ale i zatravněné kopce, vzácné orchideje, jeskyně, ruiny starobylých sídel a stopy po dávných civilizacích. Nedaleko se nachází přehrada Lakya. Dalším malebným místem je GangaMoola, usazená v lesích Bhagawathi, na místě, kde pramení řeky Tunga, Bhadra a Netravathi. Hlavními atrakcemi je svatyně věnovaná bohyni Bhagavathi a 2 m vysoká socha Varaha uvnitř jeskyně.
Nejlepší dobou na návštěvu je září – květen, ihned po monzunových deštích, kdy se všechno zazelená a řeky mají dost vody, aby vytvářely nádherné vodopády a kaskády.
Poloha – v pohoří Western Ghates, oblast Dakshina Kannada, Udupi a chikmagalur, 600 km čtverečních.
Flora a fauna – většinou stále zelené a poloopadavé lesy, vegetace typická pro nadmořskou výšku 1400 m.
Savci – tygr, leopard, divoký pes, šakal, makakové, lenochodi, jeleni, veverky, promyky indické, dikobraz.
Plazi – vyskytují se zde hadi a želvy.
Ptáci – počet ptačích druhů se pohybuje okolo 195.


Průvodci a mapy


Indický...
Indický Himálaj - průvodce
199 Kč
Indie...
Indie - Radžhastán
20 Kč
Kalkata...
Kalkata a severovýchodní Indie
159 Kč

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy
Miele - robotický vysavačPartnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz