Dovolená Indie


banner

Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky

Aston-eco


  Indie - navigace  
zájezdy Indie Hotely a ubytování Indie
Luxusní zájezdy Indie Informace Indie
Last minute Indie Fotogalerie Indie
Víza Indie Recenze hotelů Indie
Mapy a průvodce Indie Diskuze IndieIndie

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Góa

Obecné informaceFestivaly a svátkySeverní GoaCentrální Goa-->Jižní GoaMěsto Panaji a Velha Goa
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Zde naleznete provincii Sanguem, která nabízí město Sanguem, chrám Tambdi Surla, rezervaci Bhagwan Mahavir nebo vodopády Dudhsagar.

Sanguem
Sanguem – hlavní město provincie Sangue se nachází 26 km od Margoa. Jediným zajímavým místem je zdejší mešita.
Chrám Tambdi Surla – postavený v 11. – 13. století. Nachází se 8 km od vesnice Molem a je jediným příkladem reprezentujícím architekturu Kadamba-Yadava. Chrám má dvě haly a svatyni. Chrám je postaven z černého čediče, který se dobře zpracovával a měl dlouhou životnost.
Rezervace divoké zvěře Bhagwan Mahavir – 66 km od Panaji se nachází největší z rezervací, která se rozkládá na ploše 240 km čtverečních. Žije zde mnoho velkých savců – tygři, leopardi, indičtí sloni.......park je také ideálním místem pro milovníky ptáků. Můžete zde přenocovat a vybrat si ranní nebo noční safari.
Vodopády Dudhsagar – k vodopádům se můžete dostat vlakem.

Následuje provincie Salcete s městem Margoa, pevností Rachor, vesnicí Chandor a plážemi Cansaulim, Majorda, Benaulin a vesnicemi Mobor a Colva.

Salcete
Margao – přibližně 33 km jižně od Panaji se nachází město Margao, hlavní město provincie a také silniční křižovatka, kterou prochází dálnice č 17. spojující Maharashtra, Gou a Karnataku. Prochází zde i železniční křižovatka spojující Gou s Karnatakou. Většina turistů zde přestupuje na své cestě do resortů na jihu a také protože chtějí navštívit zdejší trh.
Pevnost Rachol – pevnost ze 14. století má nevídané rozměry. Je protkána mnoha dvorky, fontánami a chodbami. Průčelí kostela zabírá jednu celou stranu nádvoří staré university. Tato katolická universita byla kdysi nejdůležitějším institutem svého druhu v zemi a je stále v provozu. Akademie byla původně v Margao a později byla přesunuta do pevnosti, aby byla uchráněna před muslimskými útoky. V polovině 19. století byla pevnost vyřazena z provozu.
Chandor – vesnice Chandor se nachází 5 km východně od Margao a je místem každoročního rýžového festivalu. Probíhá zde také mnoho vykopávek, protože právě do této oblasti bylo ukryto nejvíce soch indických bohů, před Portugalci, kteří by je mohli zničit.

Pláže jižní Goy
Canasulim – tato pláž je první z řady pláží nacházejících se v jižní části Goy. Díky krátké vzdálenosti od letiště a také železničnímu spojení je tato pláž mnohem živější než ostatní pláže v oblasti.
Majorda – jižně od Canasulimu se nachází pláž Majorda s luxusním hotelem a několika hotely nižší kategorie. Stejnojmenná vesnice se nachází 2 km směrem do vnitrozemí. Ve vesnici také staví vlak, což dělá pláž poměrně dostupnou. Prohlédnout si můžete i místní kostel z 18. století.
Vesnice Colva – nachází se 6 km západně od Margao a postupně se z malé rybářské vesničky vypracovala na turistické středisko s mnoha hotely, restauracemi a trhy. Pláž se nachází 1,5 km od vesnice a je její pýchou. Jakkoliv se vesnice a pláž stávají komerčními, stále to jsou příjemná místa na pobyt.
Benaulim – jižně od Colvy se nachází odlehlá pláž Banaulim, která je hitem zejména mezi mladými lidmi, kteří oželí zázemí pětihvězdičkových hotelů, které se nacházejí na plážích Varca nebo Cavelossim. Zdejší hlavní atrakcí je jen pláž.
Mobor – tichá rybářská vesnice nacházející se na jižním okraji provincie Salcete leží u ústí řeky Sal. Byl zde postaven 5* hotel, který však místu neubral na klidu a pohodě.

Odtud se můžete vydat přímo do provincie Quepem, která má pouze jednu hezkou pláž – Betul 20 km jižně od Margoa. Pláž se táhne od řeky Sal na severu k nejjižnější provincii Canacona. Písek je zde pevnější a moře klidnější než na severních plážích. Abyste se na pláž dostali musíte překonat řeku Sal a možná proto zůstala tato pláž stále ještě téměř nedotčená.
Poslední, ne však nejmenší provincií je Canacona. Navštívit můžete pevnost Cabo de Rama, pláž Agonda, Palolem, město Chaudi, chrám Shri Mallikarjun nebo rezervaci Catigao.

Canacona
Pevnost Cabo De Rama – pevnost, která svou částí vyčnívá do moře, byla hned zpočátku dobyta Portugalci pro svoji výhodnou strategickou polohu. Uvnitř pevnosti je vystavěna malá kaple.
Pláž Agonda – krásná, palmami lemovaná pláž se táhne kilometry a kilometry a je relativně neznámá. Turisté zde mohou využít služeb luxusního hotelu. Přibližně 300 m od pláže je vesnice Agonda s 300 let starým kostelem.
Pláž Palolem – 47 km od Margao leží 1,5 km dlouhá pláž ve tvaru půlměsíce, která je považována za jednu z nejhezčích pláží v jižní Goe. Pláž a její okolí není příliš obydlená, naleznete zde pouze několik levných hotelů, restaurací a barů. Vesnice Palolem se nachází poblíž města Chaudi a hlavním průmyslem je zde rybolov.
Chaudi – hlavní město provincie a hlavní dopravní tepna oblasti. Městem prochází silnice č. 17, která ho spojuje s Panaji a Mangalore. Využít můžete také některý z mnoha autobusů jezdících mezi Margo a Chaudi.
Chrám Shri Mallikarjun – kostel pocházející ze 16. století se pyšní dřevěným vyřezávaným pilířem a také 60 sochami bohů. Během festivalu Ratasaptami a Shigmotsava sem přijíždí velké množství lidí.
Útočiště divoké zvěře Catigao – nachází se na 102 km čtverečních nížin na úpatí Western Ghats v provincii Canacona a je druhou největší rezervací v Goe. Oblast je velmi vhodná pro pěší turistiku a lehce sem zajedete vlastním automobilem.


Průvodci a mapy


Kalkata...
Kalkata a severovýchodní Indie
159 Kč
Indický...
Indický Himálaj - průvodce
199 Kč
Indie...
Indie - Radžhastán
20 Kč

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


Miele - robotický vysavačPartnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz