Dovolená Indie


banner

Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky

Aston-eco


  Indie - navigace  
zájezdy Indie Hotely a ubytování Indie
Last minute Indie Informace Indie
Víza Indie Fotogalerie Indie
Mapy a průvodce Indie Recenze hotelů Indie
Diskuze Indie  Indie

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Góa

Obecné informaceFestivaly a svátky-->Severní GoaCentrální GoaJižní GoaMěsto Panaji a Velha Goa
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

V severní části Goy se nachází provincie Bardez, která návštěvníkům nabízí pevnost Aguada, kostel Reis Margos, vesnice Candolim, vesnice Saliago, hlavní město Mapusa, pevnost Chapora a několik zajímavých pláží.

Bardez
Pevnost Aguada – tato pevnost byla přebudována na luxusní hotel. Původní pevnost byla ze 17. století a postavili ji Portugalci na ochranu Velha Goa před nájezdy ze severu. Pevnost měla strategickou polohu u ústí řeky Mandovi. Pevnost je velmi dochovaná s masivními zdmi, oblouky a starobylými zbraněmi. V hlavní pevnosti se nacházelo vězení. V roce 1864 zde byl vystavěn maják ze kterého je krásný výhled na řeku Mandovi a také na Panaji. Pláž okolo pevnosti je využívána především hotelovými hosty.
Kostel Margos – byl postaven roku 1555 a byl věnován třem králům. Nachází se 9 km východně od Aguada na březích řeky Mandovi. 6. ledna se zde každoročně koná velký festival. U kostela se nachází i stejnojmenná pevnost postavená v 16. století. Pravděpodobně bude také přestavena na hotel.
Candolim – přibližně půl kilometru od pláže Candolim se nachází pěkná rybářská vesnice. S příchodem turismu zde vzniklo mnoho restaurací a zlepšil se také přístup na pláž. Charakteristickým znakem oblasti je kostel s dvěmi věžemi.
Saliago – nachází se 2 km východně od Calanguate a pomalu se stává rušným místem protože se zde staví silnice. Hlavní zdejší atrakcí je krásný kostel Mae de Deus. Byl postaven roku 1873 a je jednou z nejhezčích ukázek negotické architektury. V noci je krásně osvětlen.
Mapusa – 13 km severně od Panaji, hlavní město provincie Bardez. Město je spojeno s Bombají na severu a Bangalore na jihu. Toto dobře postavené město se i dnes může chlubit domy se zahradami, které nezapřou portugalský vliv. Hlavní atrakcí je trh konající se každý pátek, na který se sjíždějí lidé ze širokého okolí. Smlouvání je zde nutností.
Chapora – při ústí řeky Chapoura, na kopci, stojí pevnost Chapora, kterou postavili Portugalci, aby se ubránili útokům. Z pevnosti je překrásný výhled na okolní pláže. Blízko pevnosti naleznete i vesnici Chapora, která je oblíbená zejména mezi baťůžkáři.

Pláže od pevnosti Aguada k pevnosti Chapora:
Calangute – přezdívá se jí také „Královna pláží“ a je jednou z nejznámějších pláží ve státě. Je dlouhá 7 km a nacházejí se u ní největší hotely a resorty. 1 km od pláže se nachází vesnice Calangute s portugalským kostelem věnovaný sv. Alexovi. Calangute kdysi bývala mekkou nevázaného života hippie. Ale ty doby jsou pryč. V současné době zde expanduje klasický komerční turismus s obvyklými hotely a vybavením jako jinde.
Baga – další z velmi pěkných pláží s mnoha hotely.
Anjuna – 22 km od Panaji se nachází písčitá pláž proslavená zejména díky výborným rybím pokrmům a také díky Full Moon Rave Parties, který trvají celou noc. Návštěvníky láká i bleší trh, kde je možná sehnat velmi zajímavé předměty. Sem směřují překupníci atraktivních suvenýrů z celé Indie a vyplatí se smlouvat, protože prodavači nasazují vyšší ceny.
Vagator – 12 km od Mapusa se nachází písečná pláž lemovaná kokosovými palmami, s malebnou vesničkou, levným jídlem a ubytováním. Každou sobotu se tu konají party.

Vedle se nachází provincie Pernem. Tady stojí za povšimnutí městečko Pernem, chrám Shri Bhagawati, pevnost Tiracola, pevnost Alorna a také pláže Arambol, Mandrem a Morgim.

Pernem
Nachází se 27 km severně od Panjimu. Malá vesnice plná hinduistických chrámů, která je zároveň hlavním městem nejsevernější oblasti Goy – Pernemu.
Vesnicí prochází také státní silnice
Známý je festival Dussera, který se koná v říjnu každého roku.
A co zajímavého si zde můžete prohlédnout?
Chrám Shri Bhagwati – nachází se na hlavní silnici v Pernemu. Chrám starý 500 let. U vchodu můžete obdivovat 500 let staré kamenné sochy slonů v životní velikosti. Uvnitř chrámu je socha bohyně Bhagwati vytesaná z černého čediče.
Pevnost Tiraco – 14 km západně od Pernemu v nejsevernější části Goy se nachází pevnost z 18. století s malou kaplí, která je věnována Sv. Antonínovi. Nedávno byl objekt zrekonstruován a byl zde vytvořen hotel.
Pevnost Alorna – pevnost leží na březích řeky Chapora. Měla chránit proti nájezdům Maratha ze severu. Bohužel do dnešní doby se dochovaly pouze ruiny pevnosti.
Pláž Arambol – těžko přístupná s křišťálově čistou vodou, lemovaná palmami. Široko daleko není nic jiného než písek a moře. Jedna z nejhezčích pláží ve státě. Přibližně 1 km od pláže se nachází vesnice Arambol, která však nenabízí ubytovací kapacity.
Pláže Mandrem a Morgim – nacházejí se jižně od Arambolu.

Další provincií, která patří do severní části státu je Bicholim. Turisty láká především díky městu Bicholim, chrámu Shri Datta Mandir, chrámu Vithal Mandir, jeskyním a vodopádům Arvalem, jezeru Maem a chrámu Saptakoteshwar.

Bicholim
Provincie Bicholim se nachází severně od řeky Mandovi, 37 km od hlavního města Panaji. Naleznete zde především hinduistické chrámy.
Shri Datta Mandir – 100 let starý chrám stojící na břehu řeky Mandovi, na kopci posetém palmami. Každý prosinec se zde koná festival Datta Jayanti na který se sjíždí velké množství lidí.
Vithal Mandir – 40 km od Panjimu v Sanquelim se nachází chrám věnovaný místnímu bohu Vithalovi. Prohlédnout si můžete jeho sochu z černého kamene.
Jeskyně Aravalem a vodopády – naleznete zde 4 jeskyně ve kterých se koná festival věnovaný bohu Šivovi (únor/březen).
Jezero Maem – nachází se 3 km jižně od Bicholimu. Oblíbené místo pro pikniky. Bylo zde vytvořeno rekreační a sportovní středisko s možností ubytování.
Chrám Shri Saptakoteshwar – nachází se 35 km od Panaji uprostřed vesnice Narve. Původně byl tento chrám postaven na ostrově Diwandi avšak ten zničili Portugalci. Roku 1668 byl chrám zrenovován a přemístěn do vesnice Narve.

Provincie Satari nemá mnoho přírodních ani historických památek. Je většinou zalesněná a pokud se chcete podívat do jejího hlavního města Valpoi vydejte se radši svým autem než přeplněnými autobusy. Pokud se zde již ocitnete nezapomeňte navštívit chrám Carambalim shri Brahma z 5. století.

Vedle provincie Satari se nachází provincie Ponda, známá především díky krásný hinduistickým kostelů. Tato oblast byla patrně nejméně ovlivněna Portugalci. Prohlédnout si zde můžete chrámy jako Shri Shantadurga, Shri Nagesh, Shri Mahalaxmi, Shri Gopal Ganapati, Shri Mahalsa, Shri Mangesh a chrám Ganesh. Za prohlídku stojí i mešita Shahouri a přírodní rezervace Bondla.

Ponda
Hlavní město Ponda se nachází 22 km od Panaji. V této provincii se nacházejí zejména hinduistické chrámy, originální i nově postavené.
Chrám Shri Shantadurga – chrám byl postaven roku 1713 a nachází se 33 km od Panaji. Hlavní svatyně věnovaná bohyni Durga je vyrobená z mramoru a nalézají se zde sochy bohů Višny a Šivy.
Chrám Nagesh – 4 km od Ponda u hlavní cesty. Tento pestrobarevný chrám je věnován Šivovi. Pochází z 15. století a byl ušetřen ničivého řádění Portugalců. Nachází se zde galerie vystavující předměty a scény z indických eposů vyřezaných ze dřeva.
Chrám Shri Mahalaxmi – nachází se 4 km od města Ponda poblíž vesnice Bandora a je zasvěcen bohyni bohatství. Vchod do chrámu střeží socha Genušy a obdivovat můžete i galerii se sochami boha Višnu.
Chrám Shri Gopal Ganpati – 26 km od Panaji v Garmagudi (Ponda) v krásné krajině byl roku 1966 postaven chrám. Chrám připomíná vítězství v Sambhaji, kde porazil král Maratha portugalské vojsko roku 1683. Architektura je jak hinduistická tak moderní.
Chrá Shri Mahalsa – tento chrám pochází ze 17. století a je věnován Mahalsovi, který byl ztělesněním Višny. Chrám stojí u cesty Ponda – Velha Goa. Hlavní atrakcí je dřevěný vyřezávaný sloup, který podporuje střechu.
Chrám Shri Mangesh – přibližně 8 km severně od Ponda se nachází jeden z nejzajímavějších chrámu Goy postavený v 16. století. Byl vystavěn na kopci, který je obklopen palmovými stromy. Charakteristickým znakem chrámu je vysoká bílá věž, která se tyčí nad hlavní budovou. Vnitřní interiér je osvětlený lustry. Spatříte zde i svaté jezírko, které je největší svého druhu ve státě a které je osvětleno lampami během festivalů.
Chrám Genuši – 24 km severně od Ponda, ve vesnici Candola, na březích řeky Mandovi se nachází malých chrám věnovaný Genušovi, bohovi moudrosti a blahobytu. Do dnešní doby se v chrámu dochovala pouze jedna socha.
Mešita Safa Shahouri – postavil ji Ibrahim Adil Šáh z Bijapuru v roce 1560. Je největší a nejznámější mešitou v Goe. V minulosti byla silně poničena Portugalci ale podařilo se jí úspěšně zrekonstruovat. Po kamenných schodech můžete vystoupat k svatému jezírku.
Přírodní rezervace Bondla – tato rezervace je nejmenší ze všech rezervací ve státě. Hlavní zdejší atrakcí je zoo, ve kterém můžete spatřit leopardy, divoké medvědy, bizony, krokodýly, jelení park a botanickou zahradu. Milovníci pěší turistiky mohou vyzkoušet 4 km dlouhou stezku, která vede místními lesy. Občerstvit se můžete v malé restaurace a v nabídce je také pár pensionů. Zoo je zavřená v neděli.


Průvodci a mapy


Indický...
Indický Himálaj - průvodce
199 Kč
Indie...
Indie - Radžhastán
20 Kč
Kalkata...
Kalkata a severovýchodní Indie
159 Kč

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy
Miele - robotický vysavačPartnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz