Dovolená Indie


banner

Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky

Aston-eco


  Indie - navigace  
zájezdy Indie Hotely a ubytování Indie
Luxusní zájezdy Indie Informace Indie
Last minute Indie Fotogalerie Indie
Víza Indie Recenze hotelů Indie
Mapy a průvodce Indie Diskuze IndieIndie

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Západní Bengálsko

Obecké informaceKalkataDarjeelingKalimpong-->Další zajímavosti Bengálska
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Jaldapara
124 km od Siliguri za mostem New Teesta se nachází rezervace, která je domovem pro nosorožce, bizony, jeleny, divoká prasata, slony, mnoho druhů ptáků a divoké slony. Rezervace byla založena roku 1941 především k ochraně nosorožců. Rezervací, která je tvořena lesy s vysokou trávou, protéká řeka Torsha. Pokud se v rezervaci rozhodnete přespat k dispozici je chata s občerstvením. Ráno se můžete vydat na projížďku slony do džungle, která je hlavní atrakcí tohoto místa. Projížďka trvá asi dvě hodiny. Šťastnější jedinci mohou spatřit i nosorožce. Pokud se ocitnete v Jaldapara můžete navštívit také sousední Bhután.

Kurseong
Jedna z méně známých destinací na turistických mapách je Kurseong (místo bílých orchidejí) ležící na cestě z Siliguri do Darjeelingu. Je to malé a velmi malebné město. Leží na hlavní cestě, 51 km od Siliguri a je také důležitou zastávkou železniční trasy. Kurseong je město škol, které po staletí poskytuje výborné vzdělání pro studenty z celého Západního Bengálska i ostatních indických států. Město s tržištěm je obklopeno čajovými plantážemi, kde se pěstuje jeden z nejlepších čajů na světě. Po celý rok je zde příjemné a zdravé klima (2458 m), které z města učinilo vyhledávané rekreační místo. Zejména bohatí lidé z Kalkaty si zde stavěli svoje letní rezidence. Mezi slavné osobnosti, které jsou s městem spojeny patří například Gurudev Rabindra Nath Tagore, Netaji Subhash Chandra Bose nebo spisovatel Mark Twain.

Siliguri
Siliguri bylo vždy město, kterým se projíždělo, ať už jste cestovali do Darjeelingu, Kurseongu, Miriku, Kalimpongu, Gangtoku nebo do sousedních států Bhután nebo Nepál . Siliguri však nabízí mnohem více než ostatní „transitní“ města. Jeho okolí je plné zajímavých atrakcí. Je to rychle se rozvíjející obchodní centrum a přezdívá se mu také „Vstupní brána do východní Indie“. Město je proslaveno především třtinou a jutou a také rychle se rozvíjejícím trhem s dovozovým zbožím a to především v Nepálu. Stačí pouhých 5 km a ocitnete se jako v jiném světě, obklopeni krásně zelenými kopci Darjeelingu, uprostřed panenské, neporušené přírody.

Vishnupur
Je proslavený především velmi zajímavou hudbou – Gharana. Další osobnost, která město proslavila a je spojena s hudbou je její učitel Jadu Bhatt. Návštěvníci Vishnupuru mohou nalézt jeho zapomenutou krásu v některém z chrámů nebo ve starobylých dílnách se suvenýry.

Pevnost Rock (Trichy)
Je hlavní atrakcí Trichy. Pokud vystoupáte 434 schodů dostanete se ke starému chrámu Ganapati a ještě dále k chrámu věnovanému Šivovy.

Pevnost Sv. Jiřího (Chennai)
Nachází se na březích moře nedaleko přístavu. Pevnost postavila Východoindická obchodní společnost v roce 1640. Sloužila jako první obranný val britskému impériu, byla jídelnou pro vojáky a později majákem. Dnes zde sídlí kanceláře státní správy a zákonodárné shromáždění státu Tamilnadu. Obdivovat zde můžete nejvyšší stožár na vlajku v Indii. Zčernalé sloupoví na budovách je příkladem britské vojenské architektury 17. a 18. století.

Pevnost Vattakottai (Kanyakumari)
Pevnost z 18. století se nachází na břehu moře 6 km od Kanyakumari. Moře je zde klidné a bezpečné, ideální pro koupání.

Pevnost Udayagiri (Kanyakumari)
Nechal ji postavit král Marthanda Varma (1729 – 1758) a sloužila také jako odlévárna zbraní. Uvnitř pevnosti je hrobka De Lennoye.

Pevnost Genji (Chidambaram)
Nachází se na silnici mezi Tindivanam – Thiruvannamalai přibližně 25 km od Tindivanamu a 132 km od Chidambaramu. Místo je spjato s rádžou Desinghem. 700 let stará pevnost se rozkládá na třech kopcích. Během staletí pevnost obývalo mnoho vládců. Dnes zde můžete obdivovat zajímavé opevnění a mnoho lidí sem přijíždí na piknik.

Pevnost Tarangambadi (Chidambaram)
Dnes na místě dánského sídla naleznete zbytky pevnosti postavené velitelem holandského námořnictva v 17. století. Dvouposchoďová pevnost byla velmi důležitou budovou, ve které bydleli nejvyšší důstojníci. Kromě opevnění se zbytek pevnosti dochoval v dobrém stavu.


Průvodci a mapy


Indický...
Indický Himálaj - průvodce
199 Kč
Kalkata...
Kalkata a severovýchodní Indie
159 Kč
Indie...
Indie - Radžhastán
20 Kč

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


Miele - robotický vysavačPartnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz