Dovolená Indie


banner

Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky

Aston-eco


  Indie - navigace  
zájezdy Indie Hotely a ubytování Indie
Last minute Indie Informace Indie
Víza Indie Fotogalerie Indie
Mapy a průvodce Indie Recenze hotelů Indie
Diskuze Indie  Indie

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Sikkim

Obecné informace-->Město GangtokDalší zajímavá místa
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Hlavní město Sikkimu (90tis.obyvatel) se skvělými výhledy na Kanchenjungu,
získává pověst sikkimského Katmandu. Jeho věčnými strážci jsou zasněžené vrcholky Himalájí. Leží v nadmořské výšce 1600 m a zabírá západní břeh řeky RAnipool. Neskutečně živé a berevné bazary tohoto města nabízejí příležitost setkat se s místními obyvateli a jejich tradicemi. Gangtok je obklopen stovkami rohododendronů a modrých máků. Pestré festivaly přitahují návštěvníky, zejména však tanec Tsechu, který můžete spatřit v klášteře Rumtek a tanec Kagyat, který provozují buddhisté a lámové. Gangtok je vhodným místem pro organizování jakýchkoli výletů v Sikkimu.
Město leží 1547 m n m, minimální průměrné teploty jsou zde okolo 8C a maximální dosahují 21C. Nejlepší dobou na návštěvu je březen – konec května, říjen – polovina prosince. Prší tu během celého roku.
Nejbližším letištěm je Bagdogra (124 km). Cesta na letiště trvá okolo 5 hodin. Železniční stanice naleznete v Siliguri (114 km) a v New Jalpaiguri (125 km). Silnicí je Gongtok spojen s Darjeelingem, Kalimpongem a Siliguri. Pokud se zde ocitnete v období dešťů je přeprava po silnici poměrně náročná.
Ubytování – naleznete tu mnoho hotelů. Největší a nejelegantněší hotel je Tashi Daleake. Dobré jsou i hotely Mayur a Sinialchu. Využít můžete i služeb hotelů Orchid Green, Tibet, Nork Hill, Kanchan, View, Shere-e-Punjab, Hungary Jack atd. Levnější ubytování nabízejí hostely a ubytovny.

Pozoruhodný je institut tibetologie Namgyal, který kromě knihovny nabízí i nádherné příklady tradiční architektury, sbírku tibetských knih, lékařské nástroje, astrologii a je centrem pro buddhistické učence, kteří sem přicházejí z celého stěta. Hned vedle orchidejová zahrada (454 orchidejí v Sikkimu, které kvetou v dubnu-květnu a v prosinci-lednu). Ještě podstatně větší je Orchidarium, které je dosažitelné při cestě autobusem do kláštera Rumtek. Nachází se 24 km od města na druhé straně údolí Ranipool. Jeho zlatá špička na bílé pagodě je viditelná široko daleko. Když Čína okupovala Tibet,jeho svátost Gyalwa Karmapa, deváté zosobnění pravého Gyalwa Karmapa z Tibetu, hledal útočiště právě v Sikkimu. Byl vřele přijat a obdržel i kus půdy na vystavění kláštera. A tak vznikl krásný klášter Rumtek, který je replikou kláštera v Chhofuku v Tibetu. Z Gangtoku je to sem 24km, ale vypadá to jako naproti. Klášter zaujme svojí mohutností a bohatou výzdobou. Je sídlem řádu Kagyupa, tibetských budhistů. Zde se konají důležité bohoslužby, v interiéru upoutá bohatě vykládaný oltář, podobizny Budhy a různých bohů. Klášter je skvělými příkladem tibetského náboženského umění a architektury. Pokud jste milovníky tibetských maleb, nesmíte si nechat chrám ujít. Nedaleko od nového kláštera stojí starý klášter, který je dnes zcela renovován a původní malby byly dokonale obnoveny díky mladým Sikkimům, kteří se umění učí od mladých lámů.

Hned vedle Orchidaria se nachází místo zvané Chorten. Zde můžete pozorovat mladé lámy, kteří se zasvěcují do tajů motliteb. Park jelenů se nachází cca 0,5 km od města a kromě krásného výhledu na údolí obklopující město zde můžete pozorovat několik druhů jelenů. Přibližně 5 km od města usazen na hustě zalesněném kopci se nachází starobylý klášter Enchey, ze kterého je krásný výhled na horské pásmo Kanchenjunga. Tento 200 let starý krášter je nejlepší navštívit v prosinci, kdy se zde předvádějí tradiční tance. Nedaleko turistické informační kanceláře stojí vládní Institut vesnického průmyslu, který se specializuje na tkalcovství, dřevořezbu a malby typických sikkimských designů. Mezi nejpopulárnější výrobky se řadí ručně tkané koberce, deky, košíky a ubrusy.
Asi 1,5 km od města můžete navštívit svaté místo Tsuklakhang s palácem. Ve zdejší královské kapli se koná mnoho ceremonií a festivalů. Budova a její zdobené stěny, oltáře se sochami Buddhy, krásné dřevořezby....jsou učiněným pokladem.


Průvodci a mapy


Indický...
Indický Himálaj - průvodce
199 Kč
Kalkata...
Kalkata a severovýchodní Indie
159 Kč
Indie...
Indie - Radžhastán
20 Kč

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy
Miele - robotický vysavačPartnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz