Dovolená Indie


Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky


  Indie - navigace  
zájezdy Indie Hotely a ubytování Indie
Last minute Indie Informace Indie
Víza Indie Fotogalerie Indie
Mapy a průvodce Indie Recenze hotelů Indie
Diskuze Indie  Indie

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Sportovně zajímavé

-->Potápění
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Indie je subkontinent překvapení, směs kultury, klimatu a lidí. Naleznete tu pouště i tropické deštné pralesy. Ohromí Vás obrovské metropole i malé, téměř zapomenuté vesničky. Indie má sto tváří a potápění je jednou z nich. V Indii existují tři hlavní centra pro potápění. Jsou to Andamanské a Nikobarské ostrovy nacházející se v Bengálském zálivu a skupina ostrovů Lakshadweep nacházející se v Arabském moři. A samozřejmě Goa, jeden z pobřežních indických států. Každá z těchto destinací je unikátní a nenapodobitelná a nabízí rozdílné podmínky pro potápění a také odlišný podmořský svět. Zatímco Lakshadweep nabízí modré laguny s křišťálově čistou vodou a korálové atoly, Andamanské a Nikobarské ostrovy jsou vulkanického původu, ponuré a obklopené hlubokými neprozkoumanými vodami. Goa nabízí nejen zajímavosti pod vodou, ale také na pevnině. Pokud se vydáte do Indie potápět, vaše dobrodružství začne mnohem dříve, než smočíte nohu do vody, na pevnině. Nejnádhernější místa na potápění totiž leží daleko od turistických tras a dostat se k nim není mnohdy jednoduché. Při zdolávání úzkých cest, které se vinou přes hluboká udolí a hustými lesy, se tak možná nevědomky stanete pionýry při objevování krás tohoho nezapomenutelného státu.
Andamanské a Nikobarské ostrovy
Ostrůvky, na nichž se můžete opravdu cítit jako Robinson Crusoe. Příbližně 362, možná i více vulkanických ostrůvku a ostrovů je roztroušeno v Bengálském zálivu. Pouze 37 ostrovů je obydlených. Tyto hustě zalesněné ostrůvky mají bohatou historii. Pamatují invaze Francouzů, Holanďanů, Japonců nebo Britů, pamatují tvrdé boje mezi přistěhovalci a místními kmeny. Vězení, ve kterém bylo uvězněno mnoho indických revolucionářů, bojovníků za nezávislost, zde stále stojí. Deštné pralesy, které zde rostou, ukrývají mnoho druhů vzácných zvířat a rostlin a také kmenů, kteří zde žijí jako před sto lety.
Potápěčská místa
1) okolí Port Blair
Potápěčům se zde nabízí k pozorování mnoho druhů podmořské fauny a flóry. Zdejší vody jsou vhodné pro zkušené potápěče.
Ostrov Cinque – jedno z nejlepších míst na potápění, které nabízí viditelnost až 80 stop. Spatřit zde můžete černé korály, mnoho druhů žraloků a dalších ryb. Vhodné pro zkušené potápěče.
Ostrov Rutland – mělké vody okolo tohoto ostrova jsou domovem pro stovky druhů menších ryb a korálů. Ideální místo pro začátečníky a tréninkové ponory.
Hadí ostrov – úchvatné podmořské útesy, mezi nimiž se prohánějí žraloci, rejnoci a další desítky zajímavých živočichů.
2) Ostrov Havelock
Tento ostrov se nachází přibližně 4 hodiny plavby od letiště Port Blair. Ostrov nabízí mnoho neprobádaných podmořských lokalit a bohatý podmořský život.

Obecné informace:
Nejbližší dekompresní komora se nachází v přístavu v Port Blair. Cizincům je dovolen přístup pouze na ostrovy ve střední a jižní části souostroví.
Nejlepší dobou na potápění je listopad – květen.
Klima je zde tropické, teploty mezi 23 – 28 C.
Domluvíte se zde anglicky, tamilsky, hindsky nebo bengálsky.
Doprava:
Letadlem – ostrovy se nacházejí 1250 km od Kalkaty (Západní Bengálsko) a přibližně 1200 km od Chenai (Tamil Nadu). Do hlavního města Port Blair létají Indické aerolinie a Jet Airways, a to několikrát týdně. Letenky je nutné dopředu rezervovat
Lodí – z Kalkaty a Chenai jezdí lodě do Port Blair každý týden. Cesta trvá 3-4 dny.
Povolení – nezapomeňte si s sebou několik fotografií pasového formátu navíc a také si ofoťte svůj pas. To vše budete potřebovat při příjezdu na ostrovy k povolení.

Lakshadweep
Toto místo je opravdovým balzámem pro duši – klid, ticho a mír a většinou Vám jedinými společníky na krásných plážích budou jen vaše stopy v písku. Stejně tak jako mezi potápěči oblíbené Maledivy je i Lakshadweep ušetřeno velkého náporu turistů. Přibližně 400 km od keralského pobřeží se nachází skupina 36 korálových ostrovů a atolů, na které se dostanete lodí (cesta trvá cca 20 hodin) z Cochinu. Z deseti obydlených ostrovů, pouze dva – Bangaram a Kadmat jsou přístupné pro cizince. Na obou z nich najdete potápěčská centra. Zdejší laguny jsou domovem neuvěřitelnému množství podmořské fauny a flóry. Pokud budete mít štěstí, třeba právě vy objevíte dosud nepoznaný druh živočicha, který se může jmenovat po vás.
Potápěčská místa
1) Okolí ostrova Kadmat
Na východní a západní straně je tento ostrov plný lagun. Je opravdovým přístavem ticha. Pod hladinou zdejších vod na vás čeká mnoho zázraků přírody.
Zeď – zeď, kterou vystavěly měkké korály začíná v hloubce 12ti metrů a klesá do temného oceánu. Společníky vám zaručeně budou dělat mořské želvy.
Sting Ray City – potopte se do 20 metrové hloubky a zadovádějte si s rejnoky
Cross Currents– místo se nachází mezi ostrovy Amini a Kadmat. Vhodné zejména pro milovníky žraloků.
Jack Point – v 30ti metrové hloubce potkáte mnoho druhů nádherných korálových ryb.
Garden of Eden – navštivte plochý korál v hloubce 21 – 30 metrů, který je domovem pro stovky živočichů.
East Channel – nachází se v hloubce 9 – 20 metrů a spatříte zde zejména měkké korály a tuňáky.

2) Okolí ostrova Bangaram

Ostrov ve tvaru slzy lemovaný nádhernými bělostnými plážemi. Křišťálově čisté modro-zelené vody Indické oceánu lákají potápěče z celého světa. Nádherné formace černých korálů, spolu s mnoha druhy ryb a živočichů potvrzují vyjímečnost souostroví Lakshadweep. Potopit se můžete například k vraku královské lodi, ležící v hloubce 32 m, která byla potopena před dvěma stoletími. Pokud budete mít štěstí, můžete si zadovádět s hejnem delfínů. Můžete navštívit oblíbená potápěčská místa, jako je Manta Point, Shark Poin, Wall a další.

Obecké informace:
Nejbližší dekompresní komora pro oba ostrovy se nachází v přístavu Cochin. Nejlepší dobou pro potápění je období od listopadu do května. Klima je zde tropické.
Doprava:
Letadlem – ostrovy se nacházejí 400 km od Cochinu. Indické aerolinie létají každý den kromě neděle z Cochinu do Agatti. Při příletu na Agatti budete transportování na jeden z ostrovů lodí. Všechny lístky si rezervujte předem.
Lodí – z Cochinu funguje lodní přeprava, která vás přibližně za 20 hodin dopraví na ostrovy.
Povolení pro ostrov Bangaram – všichni cizinci musí poslat jména, národnost, datum narození, čísla pasů, datum vydání pasu a datum platnosti pasu do hotelu. Ten pak vyřídí povolení (proces trvá asi 3 dny).
Povolení pro ostrov Kadmat – potřebujete 6 fotografií a ofocenou první a poslední tři stránky pasu. Proces trvá 4 – 6 týdnů.

Goa
Kdysi někdo popsal Gou jako Rio de Janeiro smíchané s Ibizou. Tento malý pobřežní stát se silnými portugalsko-latinskými vlivy a nepřehlédnutelnou indickou tradicí je světově známou destinací. Zdejší vody jsou bezpečné a teplé a nehrozí vám zde ani žádné nebezpečné proudění. Proto je zdejší pobřeží vyhledáváno především začátečníky. A pokud budete mít potápění plné zuby, můžete se třeba jen opalovat, zkusit bungee jumping, navštívit některý ze stovek chrámů nebo zajít na tradiční trh. Goa nabízí opravdu mnoho. Více jak 300 let portugalské nadvlády je vidět všude – na hudbě, architektuře, kultuře.
Potápěčská místa:
Podmořský život je zde velmi podobný jako na Maledivách. Oblast je však atraktivnější díky velkému počtu vraků portugalských galeon a lodí ze druhé světové války.
Ostrovy Grande – vyhledávaný zejména místními potápěči. Nejnavštěvovanější místa jsou vrak Suzy, Davy Jone´s Locker, Sail Rock, Turbo Tunel, Surge City, Uma Guma Reef a Bounty Bay.
Angria Bank – toto unikátní místo se nachází přibližně 200 km od pobřeží Goy. Obrovská podmořská skaliska, které dosahují rozlohy poloviny státu Goa jsou domovem stovky korálů, ryb a ostatních živočichů. Nachází se zde potápěčské centrum.
Ostrov Pigeon – tento skalnatý ostrůvek nabízí bohatou faunu a flóru a také skvělou viditelnost.
Malvan Shoal – mělké vody s zajímavým podmořským životem nacházející se mezi Vengurla a Malvan, 2 hodiny cesty od hlavního města Panaji.

Obecné informace:
Dekompresní komora se nachází přibližně hodinu cesty od každého z potápěčských míst.
Nejlepší doba pro potápění je od listopadu do května. Tropické klima.
Doprava:
Do Goy se dostanete pohodlně leteckou dopravou z Evropy. Letadla většinou přistávají v Bombaji a odtud pokračujete dále do Goy. Lety jsou většinou každý den.


Průvodci a mapy


Indie...
Indie - Radžhastán
20 Kč
Kalkata...
Kalkata a severovýchodní Indie
159 Kč
Indický...
Indický Himálaj - průvodce
199 Kč
Svět...
Svět na dosah - za magickou krásou exotických zemí
224 Kč

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy
AZ elektroPartnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz