Dovolená Indie


Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky


  Indie - navigace  
zájezdy Indie Hotely a ubytování Indie
Last minute Indie Informace Indie
Víza Indie Fotogalerie Indie
Mapy a průvodce Indie Recenze hotelů Indie
Diskuze Indie  Indie

 --> Chcete do země jet? --> Kdy je nejlepší tam jet?

Kalendář zajímavých akcíPočasí a podnebí-->Doporučené programy
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Uvedené hlavní oblasti nabízejí rozsáhlou mozaiku pozoruhodností, které nejen že nelze zvládnout najednou, ale je obtížné si vybrat co vidět a kam jet. Dejme tomu, že máte k dispozici celý měsíc na cestování po Indii. Nechcete strávit většinu času jen cestováním mezi místy a chcete se vyhnout problému, který řeší leckterý začátečník toužící vidět maximum v určitém časovém horizontu a pak končí unaven a někdy i frustrován. Pak máte možnost si vybrat z několika itinerářů jak se specifickou tak rozmanitou tematikou jak níže uvedeno.
Barevný Radžastán
Delhi - Agra - Bharatpur - Jaipur – Sariska National Park - Shekhawati - Bikaner - Jaisalmer –Jodhpur – Pushkar – Bundi – Chittogarh – Udaipur – Aurangabad (Ajanta a Ellora jeskyně) – Mumbai.
Tento itinerář dává pocit vidět téměř vše – mughalskou architekturu včetně fantastického Taj Mahalu; divoká zvířata; poušť; zašlou slávu maharádžů; neobyčejnou islámskou architekturu a skvostné budhistické malby a skulptury v jeskyních Ajanta a Ellora. Mumbai a Delhi jsou města, kde se dá strávit týden i když 3 dny v každém by také mohly stačit. Cestovat lze autobusem a vlakem kromě trasy Udaipur – Aurangabad, kde je třeba se přepravit letecky.

Hinduistická a mughalská mozaika
Delhi – Jaipur – Agra – Varanasi – Khajuraho – Gwalior - Jhansi – Sanchi – Mandu – Aurangabad (Ajanta a Ellora jeskyně) – Mumbai.
Cesta vede především státem Madhya Pradesh. Velkou atrakcí jsou chrámy v Khajurahu, zatímco Sanchi a Mandu nabízejí krásné příklady jemné budhistické, hinduistické a afghánské architektury. Není vynechán Taj Mahal ani jeskyně Ajanta a Ellora. Zážitkem je nejposvátnější hinduistické město Varanasi.

Horská střediska a Himaláje
Delhi – Dalhousie – Dharamsala – Shimla – Manali – Leh – Delhi.
Cestuje se především autobusem a s ohledem na terén cesta probíhá relativně pomalu. Tento rozvrh je výhodný, když se člověk dostane do Indie v létě a pobyt v nížinách je téměř nesnesitelný. Také silnice mezi Manali a Lehem je otevřena pouze několik měsíců v létě. V těchto místech si užívala léta bývalá britská smetánka. Dharamsala je domovem Dalajlámy a Manali v údolí Kullu je jedním z nejhezčích míst v Indii vůbec. Silnice do Tibetské náhorní plošiny do Leh je sice poněkud drsným zážitkem, ale je to jedna z nejvýše položených silnic pro motorová vozidla na světě. Odtud je letecké spojení do Delhi. Kolem Manali se nachází ráj trekařů.

Paláce, chrámy a posvátná města
Delhi – Jaipur – Agra – Jhansi – Khajuraho – Jabalpur – Kanha – Varanasi – Kalkata.
Poznáte pitoreskní Radžastán i Taj Mahal. Z Jhansi se autobusem dopravíte do Khajuraha, ale na cestě nelze vynechat zastávku v Orchha, dobře zachovalém městě paláců a chrámů. Odtud je to 3 hodiny autobusem do Satny a pak se jede vlakem do Jabalpuru, kde je hlavní atrakcí cesta člunem kolem proslavených mramorových útesů. Další zastávkou je národní park Kanha, kde jsou velké šance na spatření tygra. Cesta vede zpátky do Varanasi a cílem je dramatická scenerie Kalkaty.

Objevování Indie letecky
za zhruba USD500/750 na 15/21 dní je možno zakoupit u Indian Airlines flight pass s trasou Delhi – Agra – Khajuraho – Varanasi – Bhubaneshwar – Calcutta – Andaman and Nicobar Islands – Darjeeling – Delhi. V zásadě se jedná o doporučený itinerář, který na přání může být změněn, při čemž vzdálenosti a počet navštívených míst v časovém limitu nehrají roli. Kromě známých míst také zahrnuje tropický ráj korálových ostrovů. Na třítýdenní pass je možno zvládnout i Darjeeling autobusem z příletového místa Bagdogra, odkud cesta sem trvá necelé 4 hodiny.
Chrámy a pláže
Chennai – Mamallapuram – Pondicherry – Thanjavur – Tiruchirappali – Madurai – Kanyakumari – Thiruvananthapuram – Kovalam Beach – Kolam – Allapuzha – Kochi – Bangalore a Mysore – Hampi – Bijapur – Mumbai.
Tento program zahrnuje většinu atraktivních míst jižní Indie včetně pláží a tkzv.backwaters tj. vnitřních jezer a kanálů v Kerale. Pokrývá hlavní chrámové komplexy Tamil Nadu a paláce v Mysore. Cestuje se autobusem, vlakem a na člunu.


Průvodci a mapy


Indický...
Indický Himálaj - průvodce
199 Kč
Kalkata...
Kalkata a severovýchodní Indie
159 Kč
Indie...
Indie - Radžhastán
20 Kč
Svět...
Svět na dosah - za magickou krásou exotických zemí
224 Kč

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy
AZ elektroPartnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz