Dovolená Argentina


Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky


  Argentina - navigace  
zájezdy Argentina Hotely a ubytování Argentina
Last minute Argentina Informace Argentina
Víza Argentina Fotogalerie Argentina
Mapy a průvodce Argentina Recenze hotelů Argentina
Diskuze Argentina Okružní plavby ArgentinaArgentina

 --> Chcete do země jet? --> Na co si tam dát pozor, jak se tam chovat? --> Nemoci, nebezpečná zvířata

-->Které nemoci kde?Nebezpečná zvířata
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Zde je uveden výčet nemocí, se kterými se můžete setkat. Při běžné dovolené a při dodržování základních hygienických a bezpečnostních opatřeních je však riziko nákazy minimální.
Hepatitida
Symptomy jsou stejné jako u A, ale následky mohou být závažnější (poškození jater, rakovina jater). Rozdílné jsou však způsoby přenosu na člověka a délka inkubační doby. Zdrojem nákazy je člověk – nemocný nebo zdánlivě zdravý nosič, v jehož krvi a tělesných tekutinách je virus přítomen. K nákaze turistů může dojít buď poraněním kůže, které bylo kontaminováno krví nosiče nebo pohlavním stykem. Rizikové jsou také různé chirurgické zákroky, injekce, zubní ošetření a transfúze krve. Nákaza se často vyskytuje u narkomanů. Buďte pozorní při akupunktuře, zákrocích lidových léčitelů a tetování. Očkování se doporučuje před dlouhodobým pobytem, zvláště u osob s předpokládaným rizikovým chováním nebo u nichž je pravděpodobná potřeba zdravotnických zákroků
Břišní tyfus
Jedná se o závažné onemocnění s déletrvající vysokou horečkou, bolestí hlavy a vyčerpaností. Původem nemoci je bakterie – tyfová salmonela. K nákaze dochází například pitím říční vody, požitím kontaminované syrové zeleniny, tepelně nezpracovaných ústřic či kostek ledu připravených z kontaminované vody. Inkubační doba je 1 až 4 týdny. Onemocnění lze předejít důslednou osobní hygienou a opatrností při stravování. Riziko nákazy snižuje očkování. K dispozici je několik očkovacích látek, žádná však neposkytuje dokonalou ochranu. Proto se doporučuje i očkovaným jedincům dodržovat hygienické zásady.
Meningokoková meningitida
Onemocnění vyvolává několik typů bakterií - meningokoků různých typů. K přenosu dochází vzdušnou cestou kapénkovou nákazou. Onemocnění je vážné, jeho průběh je někdy velice rychlý. Očkování existuje proti meningokoku A a C. Proti typu B očkovací látka zatím neexistuje. Očkuje se jednou dávkou a obranyschopnost vydrží maximálně 3 roky. Očkují se hlavně branci a cestovatelé do oblastí s vysokým výskytem onemocnění. Oficiálně se toto očkování při příjezdu nevyžaduje, záleží na každém cestovateli, zda jej podstoupí.
Cholera
K přenosu cholery dochází při požití potravin kontaminovaných rukama infikované osoby, vzácně mouchami (ovoce, zelenina, zmrzliny, nápoje, led, ale i voda použitá k oplachování). Původcem cholery je bakterie, která poměrně dlouho přežívá v prostředí (voda, led, potraviny). Toto onemocnění začíná prudkými vodnatými průjmy a zvracením. Obvykle probíhá bez horečky. Rychlý úbytek tekutin a minerálií je nebezpečný a může dojít i k smrti během několika hodin. Včasná a adekvátní léčba (rychlé doplnění tekutin a antibiotika) je proto nezbytná. Existují i lehké a středně těžké formy onemocnění, podobná jiným průjmovým infekcím. Inkubační doba je velmi krátká – i několik hodin, nejčastěji však 2-3 dny, maximálně 5 dní. Prevence spočívá především v opatrnosti při stravování. Očkování je sice možné, ale není doporučováno. Očkovací látky poskytují pouze krátkodobou a nespolehlivou ochranu. Naopak mohou vyvolat falešný pocit jistoty a podcenění pravidel vhodného stravování na cestách.
Žlutá horečka
Těžké onemocnění začínající pro krátké inkubaci (3-6 dní) náhle horečkou, bolestmi hlavy a v zádech, záhy se objeví žloutenka a někdy krvácení z nosu a sliznic. Úmrtnost u cestovatelů přijíždějících ze zemí, kde se žlutá zimnice nevyskytuje, dosahuje 60%. Oblastmi původního přírodního výskytu jsou především subsaharská Afrika a Střední a Jižní Amerika. Infekce je vyvolána virem, který přenášejí komáři. Prevencí je ochrana proti bodnutí komára a očkování, které se doporučuje všem osobám, které se při svém pobytu zdržují jinde než ve velkých městech. K dispozici je účinná a dobře snášená očkovací látka chránící 10 let, podávaná injekčně, nejpozději do 10 dnů před odjezdem.
Svědivá vyrážka
Zejména cestujete-li v zimních měsících, může náhlá změna klimatu a přílišné vystavování slunečním paprskům způsobit vyrážku. V lékárnách a obchodech je k dostání pudr, který zamezuje svědění.
Vyčerpání z tepla
Dbejte na dostatek tekutin a zvyšte příjem soli. Nechejte si dostatek času na klimatizaci, noste lehké oblečení a pokrývku hlavy.
Toto onemocnění se objevuje při zhroucení zahřívacího tělesného systému a projevuje se vysokou teplotou (od 39 do 41 stupňů), postižená osoba se nepotí, muže nastat zrudnutí pokožky, špatná koordinace pohybů i zvýšená agresivita. Nemocného ukryjte před sluncem, zabalte do mokrého prostěradla nebo ručníku. Podávejte tekutiny.
Zajímavé odkazy

Odkaz na info o očkování

Průvodci a mapy


Argentina...
Argentina - DVD
79 Kč
Argentina...
Argentina
509 Kč

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy
AZ elektroPartnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz