Dovolená Argentina


Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky
  Argentina - navigace  
zájezdy Argentina Hotely a ubytování Argentina
Last minute Argentina Informace Argentina
Víza Argentina Fotogalerie Argentina
Mapy a průvodce Argentina Recenze hotelů Argentina
Diskuze Argentina Okružní plavby ArgentinaArgentina

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Pobytově zajímavé

Pobřeží AtlantikuCordoba-->Pampas
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

pampas pampasArgentinské středisko zemědělství oblast Pampas je rovina, kde se nachází jezera, lesy a travnaté pláně. Právě proto překvapuje svým velkým množstvím turistických atrakcí. Původně zde žili domorodci Querandí, jejichž práva a svoboda byly potlačeny. Usadili se tu farmáři a rančerové. Britové v této oblasti vybudovali síť železnic, která usnadnila dovoz bavlny a ovcí. Pěstuje se tu obilí, rýže, ovoce a zelenina.

La Plata
La Plata se stalo hned po Buenos Aires nedůležitějším administrativním, kulturním a obchodním centrem. Nachází se tu nejlepší univerzity v zemi.
Centrum se nachází na ulici Plaza Moreno a Plaza San Martín.
Můžete tu navštívit botanický park, který se rozkládá na rozloze 60 ha. Najdete tu eukalypty, palmy, stromy gingko a podobně. Je tu venkovní amfiteátr Amfiteatro Martín Fierro, kde se v létě pořádají různé festivaly, dále Museo de La Plata a astronomická observatoř. Za zmínku stojí zahrada Míru – Jardín de la Paz a zoologická zahrada Jardín Zoológico -
La República de los Ninos je darem pro děti, který sponzorovala Eva Perón. Projekt byl dokončen těsně před její smrtí v roce 1952. Z ulice Av 7 můžete jet autobusem 518 nebo 273 do Camino General Belgrano. Je tu malá zoologická zahrada, muzeum panenek, železnice a akvárium.
krávy krávySanta Fe
Santa Fe je centrem zemědělství. Najdete tu několik muzeí a historických budov. Kostel ze 17. století Templo de Santo Domingo se nachází na ulici 3 de Febrero a 9 de Julio. Na ulici Plaza 25 de Mayo naleznete kapli Iglesia de la Companía. Opravená byla historická budova z 18. století Casa de los Akldai.
V roce 1680 byl vybudováno muzeum Convento y Museo de San Francisco na ulici Amenábar 2257, jižně od Plaza 25 de Mayo. Dveře jsou ručně vyrobené ze dřeva a ozdobené zlatem. Muzeum ohraničuje metrová zeď, která podporuje i střechu z paraguijského cedru.
Sbírka muzea obsahuje předměty z civilní války a náboženské obrazy. V Museo Etnográfico y Colonial Juan de Garay na ulici 25 de Mayo 1470 naleznete indiánské předměty, španělskou keramiku, mince a ostatní peníze a další předměty.
chov skotu v pampě chov skotu v pampěRosario
Rosario je místem, kde se narodil známý revolucionář Ernesto Che´Guevara. Nachází se asi 320 km od Buenos Aires, na západních březích řeky Paraná. Hlavním třídou a centrem obchodního ruchu je ulice San Martín a Córdoba.
Největší turistickou atrakcí města je Monumento Nacional a la Bandera, který zakrývá kryptu návrháře argentinské vlajky generála Manuela Belgrano. Nachází se na ulici Av Córdoba. V červnu se v muzeu oslavuje svátek národní vlajky La Semana de la Bandera.
Museo Histórico Provincial Dr Julio Marc zobrazuje republikánskou éru. Ještě můžete navštívit Museo de la Ciudad na ulici Orono 2350 a muzeum umění Museo municipal de Bellas Artes Juan B Castagnino na ulici Pellegrini a Orono.
Návštěvníkům, které zajímá život zvířat a rostlin, je určeno Museo Provincial de Ciencias Naturales Dr Ángel Gallardo. Planetárium Complejo Municipal Astronómico Educativo Rosario stojí na ulici Parque Urquiza.
Flóru a faunu v řece představuje Museo del Paraná y Las Islas na ulici Estación Fluvial. Architekt Alejandro Bustillo navrhl plány budovy Entre Ríos 480, kde se po roce 1928 usadil Ernesto Guevara Lynch a Celia de la Serna.

Santa Rosa
Santa Rosa se nachází asi 600 km od Buenos Aires. Má asi 82 000 obyvatel.
Komerčním centrem je Plaza San Martín. Můžete tu navštívit Museo de Ciencias Naturales y Antropológicas, která má sbírku archeologických, historických, řemeslných a uměleckých výrobků. A ulici 9 de Julio a Villegas se nachází Museo de Artes, které obsahuje sbírku prací argentinských umělců.


Důležité adresy

Entidad Municipal de Turismo (Nespecifikováno)
Adresa: Pasaje Dardo Rocha, Calles 6 , La Plata Kontakt: Tel.: 0221-482 9556
Turistické informace.


Zajímavé odkazy

Odkaz na horolezecké centrum Sierra De La Ventana
Odkaz na NP Lihué Calel
Odkaz na Sierra De La Ventana

Průvodci a mapy


Argentina...
Argentina - DVD
79 Kč
Argentina...
Argentina
509 Kč

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy
Miele - robotický vysavač

AZ elektro

Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz