Dovolená Argentina


Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky


  Argentina - navigace  
zájezdy Argentina Hotely a ubytování Argentina
Last minute Argentina Informace Argentina
Víza Argentina Fotogalerie Argentina
Mapy a průvodce Argentina Recenze hotelů Argentina
Diskuze Argentina Okružní plavby ArgentinaArgentina

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Pobytově zajímavé

Pobřeží Atlantiku-->CordobaPampas
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

hory v Cordobě hory v CordoběOblast provincie Cordoba je ohraničena pohořím And na severozápadě, na jihozápadě provincií Cuyo, na severovýchodě se rozkládá oblast Chaco a na jihovýchodě oblasti Pampas. Z živočichů tu můžete pozorovat lišky, nutrie, skunky apod. Najdete tu mnoho druhů ptáků - orel, sova, káně a rostlin - cedar, akácie, borovice, malinové keře. Zvláštností jsou rostlinné druhy trav "espinillos", "molles" nebo "tabaquillo", které vyrůstají pouze v této oblasti.

Córdoba
Město se nachází v nadmořské výšce 400 m nad mořem na jižním břehu řeky Río Primeru u úpatí hory Sierra Chica. Má kolem jednoho miliónu obyvatel. Město založil roku 1573 Jerónimu Luis de Cabrera. V minulosti bylo centrem vzdělání, umění a architektury. Mezi lety 1882 a1896 vzrostl počet zemědělských usedlostí z 5 na 176.
Centrum města se nachází na Plaza San Martín a 25 de Mayo. K zajímavostem města patří koloniální budovy a monumenty – Cabildo stojí na Plaza San Martín a Casa del Obispo Mercadillo na Rosario de Sanata Fe 39. Iglesia Catedral pochází z roku 1577 a mísí se tu různé druhy stylů.
kostelík v Cordobě kostelík v CordoběBudova Iglesia de La Companía pochází z roku 1645 a stojí na ulici Obsipo Trejos a Caseros. Interiér této budovy je unikátní tím, že stropní rámy jsou vytvořeny do podoby lodního trupu.
Universidad Nacional De Córdoba vystavěna roku 1613 stojí nedaleko Colegio Nacional de Monserrat z roku 1782. Na ulici Rosario de Santa Fe 218 se nachází Museo Histórico Provincial Marqués de Sobremonte.

Cosquín
Cosquín je proslaven každoročním folklórním festivalem Cosquín Festival Nacional del Folklore, který se koná každý leden již 30 let.
Na východě od města je vyhlídka Cerro Pan de Azúcar, ze které je překrásný výhled na Córdobu. Vedou tudy turistické stezky až na vrchol stejnojmenné hory, která je 1260 m nad mořem.


La Falda
Příjemný resort se nachází 78 km od Córdoby. Je tu miniaturní železniční muzeum Museo de Trenes en Miniatura a Museo Arquelógico Ambato.

Candonga
Kaple v Candongy pochází z 18. století a patřila kdysi k jezuitskému komplexu Estancia Santa Gertrudis.

Jesús María
Jezuité zde vyráběly a prodávali víno, aby mohli finančně podpořit univerzitu v Córdobě. Jesús María se nachází 51 km na sever od Córdoby. Koná se tu festival Fiesta Nacional de Doma y Folklore, oslava mužů od koní a jejich zvyků. V kostele se nachází Museo Jesuítico Nacional de Jesús María, které je otevřen každý den. 5 km odtud se nachází budova pošty Sinsacate v koloniálním stylu. Byl tu zavražděn v roce 1835 La Rioja.


kostelík kostelíkAlta Gracia
Jenom 35 km na jihozápad od Córdoby se nachází horské městečko Alta Gracia, kde žil španělský skladatel Manuel de Falla a revolucionář Che Guevara. Ve 20. letech tohoto století bylo městečko letním sídlem argentinské oligarchie (vláda jen několika lidí).
Je tu komplex Iglesia Parroquial Nuestra Senora de la Merced na západní straně od centrální Plaza Manuel Solares. Kousek odtud se nachází jezuitská dílna z roku 1643 El Obraje, která je nyní školou. Navštívit můžete Museo Histórico Nacional del Virrey Liniers nedaleko od kostela. Sierras hotel byl místem, kde se setkávala elita. Ve villa Los Espinillos bydlel v letech 1939 až 1946 Falla. Nyní je ve vile muzeum. Zajímavá je také soukromá rezidence Villa Beatriz na ulici Avellandeda 501.

Villa General Belgrano
Villa General Belgrano je horské městečko nacházející se v jižní Cordobě v údolí Calamuchita. Vzniklo jako zemědělská osada evropský emigrantů a brzo se stalo turistickým centrem. Je proslaveno především svými vynikajícím pekařskými výrobky a krásnou krajinou. Hory poskytují mnoho příležitostí k různým sportovním aktivitám.

La Cumbrecita
Z městečka Villa General Belgrano můžete podniknout výlet do osady La Cumbrecita. Osada byla založená roku 1934 Helmutem Cabjolskym v nadmořské výšce 1 450 m. Vesnička má alspký charakter s limitovanými parkovacími místy, a to hlavně z důvodu ochrany přírody. Je to ideální místo pro ty, kteří vyhledávají klid a odpočinek v přírodě. Tu vytváří romantické potůčky, prameny, vodopády a mnoho druhů stromů. 9. června 1996 byla vesnička vyhlášena tkz. "Pedestrian Village" jako první na americkém kontinentě. Znamená to, že vesnice je pěší zónou.
Konná se tu několik hudebních festivalů, v zimě se pořádá čokoládový festival, v říjnu pivní festival a o Vánocích Vánoční festival.
Santa Rosa de Calamuchita Santa Rosa de CalamuchitaSanta Rosa de Calamuchita
U úpatí hory Sierra Chica u řeky Santa Rosa na se nachází turistické městečko Santa Rosa, nejstarší v zemi. Bylo založeno roku 1575. Kaple pochází z roku 1785. Kolem tohoto městečka se nabízí mnoho příležitostí k různým sportovním aktivitám. Můžete si zapůjčit horská kola a poznávat přirodu tímto způsobem. Na cestě Cumbrecita je vybudována trať pro motokros. Řeky a potůčky nabízejí milovníkům rybolovu mnoho příležitostí. Po okolí se můžete projet také na koni. Je tu vybudováno několik značených stezek. Jedna z nich vede na horu Sierras Chicas - 2 760 m nad mořem, která je nejvyšší horou Cordoby. Stezka vede přes lesy, kolem vodopádů a potůčků. Můžete se na ní těšit nádhernými panoramatickými výhledy.
Zajímavé odkazy

Odkaz na kulturní akce

Průvodci a mapy


Argentina...
Argentina
509 Kč
Argentina...
Argentina - DVD
79 Kč

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy
AZ elektroPartnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz