Dovolená Argentina


Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky
  Argentina - navigace  
zájezdy Argentina Hotely a ubytování Argentina
Last minute Argentina Informace Argentina
Víza Argentina Fotogalerie Argentina
Mapy a průvodce Argentina Recenze hotelů Argentina
Diskuze Argentina Okružní plavby ArgentinaArgentina

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Pobytově zajímavé

-->Pobřeží AtlantikuCordobaPampas
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Mar Del Plata Mar Del PlataV létě odjíždí tisíce lidí na pláže u Atlantského oceánu, aby tady strávily příjemně svou dovolenou.

Mar Del Plata
Městečko pochází z 19. století, kdy portugalský investor tu vybudoval El Puerto de Laguna de los Aires. Původně bylo průmyslovým centrem, v současnosti je centrem turistickým. Mardel, jak se také město nazývá se stalo cílem většiny turistů a možná také proto se vám nemůže stát, že se tu budete nudit. Na ulicích Rivadavia a San Martín se můžete zastavit v kavárnách, restauracích a velkém množství obchodů. Noční život je neživější na ulici Avenida Constitución, kde je spousta klubů, disco a restaurací. Na ulici 2100 Boulevard Marino můžete zkusit štěstí ve hře v kasinu.
Ve městě si můžete prohlédnout zajímavou budovu Villa Victoria na ulici Matheu 1851, která byla ve 20. letech 19. století literárním salónem. Majitelem byl argentinský spisovatel Victoria Ocampo. V současnosti se ve vile pořádají různá literární, divadelní a umělecké akce.
lodě loděV přístavu, který pochází z roku 1923 můžete navštívit jednu z restaurací, nakoupit suvenýry a také pozorovat mrože. Moderní akvárium Mar del Plata Acquarium navštíví přes 7 miliónů turistů ročně. Pořádají se tu různá show - s delfíny, mroži, slony, apod. Poblíž přístaviště se nachází cíl většiny turistů - pláž Playa Grande (Velká pláž). U ní byla vybudována elitní čtvrť Los Troncos, kde se ubytovávají turisté. Je tu také velmi známé golfové hřiště Mar del Plata Golf Club.
Na procházce městem se můžete zastavit u budovy italského konzulátu, Villa Normandy na ulici Viamonte 2216, která je postavena ve francouzském stylu. V 50. letech byla zrenovována. Na ulici Peatonal San Martín a Mitre stojí neogotická katedrála Santos Pedro y Cecilia, která byla otevřena v únoru roku 1905. K zařízení katedrály patřil krystalový lustr, který kdysi patřil hotelu Bristol, barevné francouzské sklo a reprodukce "Zbožnost" od Michelangelo.
Mezi ulicemi Cervantes a Vergara se na území o rozloze 400 ha rozkládá les Peralta Ramos Woods. Vyrustají zde převážně eukalypty a borovice.
Kousek u kopce na ulici Almirante Brown a Viamonte se nachází mramorový oltář Iglesia Stella Maris. Je zasvěcen patronu zdejších rybářů. Na vrcholu hory na ulici Falucho a Mendoza v nadmořské výšce 88 m stojí věž s nádhernou vyhlídkou Torre Tanque.
U cesty Route 226, která se nazývá také "zahradní cesta" naleznete jezero Laguna de los Padres s křišťálově modrou vodou. Můžete se tu projet na lodičce, chytat ryby nebo si pořídit několik fotografií. Je tu José hernández Museum, residence argentického spisovatel José Hernández. Sbírka muzea obsahuje literární práce a umělecká díla argentinského umělce Castagnina.
Přes 100 druhů zvířat je ochraňováno na území o rozloze 7 ha v Mini Zoo El Paraíso, kde vyrůstá přes 160 druhů stromů.

Villa Gesell
Na tomto místě, asi 100 km severovýchodně od Mar del Plata na cestě MP 11 se rozkládají překrásné pískové pláže. Můžete se tu opalovat, koupat v moři, jezdit na kole nebo na koni a zahrát si golf. Navštívit můžete amfiteátr Anfiteatro del Pinar, kde se koná také místní chórová soutěž Encuentros Corales.
Na ulici Paseo a Playa je místo Muelle de Pesca, ideální pro chytání ryb.
palmy palmyNecochea
Necochea je asi nejatraktivnějším místem pro rodinnou dovolenou. Nachází se 125 km od Mar del Plata. Parque Miguel Lillo je obrovská zelená pláň hned vedle pláže, kde vyrůstá borovicový háj. Je to ideální místo pro cyklisty, jízdu na kole nebo pro piknik. Řeka Ríol Quequén poskytuje dobrodružství ve formě kánostiky. Je také ideální pro rybáře.

Pinamar
Pinamar se nachází 120 km severovýchodně od Mar del Plata. Byl vystavěn podle návrhů architekta Jorge Bunge. Návštěvníci tu najdou spoustu turistických stezek a samozřejmě překrásné pískové pláže.
V roce 1997 se tu odehrála vražda novináře José luis Cabezas, který byl zavražděn ochráncem známého obchodníka Alberto Yabrána.
Hlavní ulice, která je paralelní s pláží se jmenuje Av. Libertador a Av. Bunge.

Zajímavé odkazy

Odkaz na NP Los Glaciares

Průvodci a mapy


Argentina...
Argentina
509 Kč
Argentina...
Argentina - DVD
79 Kč

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy
Miele - robotický vysavač

AZ elektro

Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz