Dovolená Argentina


Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky
  Argentina - navigace  
zájezdy Argentina Hotely a ubytování Argentina
Last minute Argentina Informace Argentina
Víza Argentina Fotogalerie Argentina
Mapy a průvodce Argentina Recenze hotelů Argentina
Diskuze Argentina Okružní plavby ArgentinaArgentina

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Sportovně zajímavé

Lyžařská centraCuyo-->AndySierra De La Ventana (Pampas)Hora Aconcague
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

puma pumaDo oblasti And náleží provincie Jujuy, Salta, Tucumán, La Rioja, Catamarca a Santiago del Estero. V kolumbijských časech byla tato oblast oblastí zemědělskou. Expedice putující buďto z Chile nebo do Chile přecházely přes tuto oblast. V každém z měst bylo postaveno náměstí, kostel a budova městské rady. Z této oblasti se vyvážel textil, bavlna a cukr do důlní oblasti Potosí.

San Salvador De Jujuy
V této osadě dělali zastávku všechny výpravy s vyváženým zbožím. V současnosti tu žijí španělští usedlíci. Každý srpen se tu koná velká týdenní oslava Semana de Jujuy. Je vzpomínkou na válku za nezávislost, kdy byla Jujuya evakuována generálem Belgranem.
Najdete tu kostel z roku 1763 Iglesia Catedral, který je postaven místními umělci pod vedením evropského učitele. Navštívit můžete koloniální budovu Cabildo, Museo Policial nebo Museo Histórico Provincial, které se nachází na ulici Lavalle 256. Na ulici Lamadrid a San Martín stojí kostel Iglesia Santa Barbara, ve kterém je několik maleb koloniálního stylu. Nové muzeum Museo Arqueológico Provincial se nachází na ulici Lavalle 434.
Naproti autobusové stanici se koná indiánský trh Mercado del Sur, kde muži a ženy z kmene Quechuea prodávají listy ze stromu koka a různé rukodělné výrobky.
Nedaleko od města byste měli navštívit termální koupele na ulici Hostería Termas de Reyes. Stojí to za to, vstup stojí pouze 6 USD. Místní restaurace je celkem drahá, doporučuje se přivézt si s sebou jídlo z vlastních zásob.


hřbitov Indiánů mezi Huamahuaca a Purmamarca hřbitov Indiánů mezi Huamahuaca a PurmamarcaQuebrada de Humahuaca
Severně od Jujuy se nachází pestrobarevná osada na vrcholcích kopců Quebrada de Humahuaca. Osada připomíná svou architekturou horské vesničky v Peru a Bolívii. Většinu kostelů tu poničilo velké zemětřesení, ale mnohé z nich byly opraveny v 17. a 18. století a zpevněny stabilní zdí. Dojet sem můžete autem nebo autobusem.
Lower Quebrada se nachází kousek od hlavní silnice RN 9.
Na kopci „sedmi barev“ Cerro de los Siete Colores stojí kostelík ze 17. století. Milovníci fotografování by si neměli nechat ujít pořízení snímku na pohřebišti Maimará, které se nachází na kopci pár kilometrů jižně od vesničky Tilcara. Na cestě do vesnice Uquíla stojí kostel ze 17. století Iglesia de San Francisco de Paula, ve kterém jsou uloženy malby pocházející z Cuzcské školy.

Tilcara je malá horská vesnička ležící v nadmořské výšce 2461 m. Místní obyvatelé tu nepojmenovávají žádnou z ulic. Nejlákavější atrakcí je tu překrásná vyhlídka do okolí a muzeum Museo Arqueológico Dr Eduardo Casanova, ve které jsou uloženy místní tradiční nástroje a předměty. Museo Ernesto Soto Avendano obsahuje sbírku předmětů a výrobků sochaře, který tu strávil téměř celý svůj život. Museo José Antonio Terry vzdává hold malíři, který se narodil v Buenos Aires. Nejnovější muzeum v Tilcaře obsahuje sbírku děl argentinského umění. Nachází se na Plaza Prado. 1 km jižně od centra Tilcary se nachází osamělý kopec El Pucará.
věž z nepálených cihel (Huamahuaca) věž z nepálených cihel (Huamahuaca)Humahuaca
Téměř 3000 m nad mořem leží osada Humahuaca, kde žije 6200 obyvatel. Uličky města se kroutí po svazích kopců a lemují je horské domky. Najdete tu kostelní hodiny, které jsou napodobeninou hodin v San Franciscu. Iglesia de la Candelaria koloniální budova byla domovem patrona a obyvatele Humahuaca. Jsou tu malby malíře z kmene Cuzco Marcose Sapaca z 18. století. Tilcarský sochar Ernesto Soto Avendano vytvořil Monumento a la Independecia.
Museo Folklórico Regional založil místní spisovatel Siixto Vázquez Zuleta. 10 km severně od Humahuaca po prašné cestě se nachází na východní straně řeky Río Grande předkolumbijské trosky Coctaca, které se rozkládají na území 40 ha.

La Quiaca
Severně od Humahuaca naleznete malou osadu La Quaaca. Kolem se prohánějí ovce a kozy. 16 km odtud ve vesničce Yavi můžete objevit kostel Iglesia de San Francisco ze 17. století. Altář a malby kostela byly zrenovovány. Poblíž stojí Casa del Marqués Campero, domek, který patřil bohatému muži. Jeho rodina ovlivňovala ekonomiku v této oblasti v 18. století.

Salta
Salta je pánev rozkládající se v nadmořské výšce 1200 m, ve které vzniklo stejnojmenné město. Pro španělské přistěhovalce byla tato oblast atraktivním svým příjemným klimatem, umožňovalo jim tu zde pěstovat rostliny a chovat zvěř. V Saltě můžete navštívit muzeum z 18. století Museo Histórico del Norte, kde jsou umělecká díla s náboženskými a moderními motivy, historický nábytek, mince a papírové peníze. Na ulici Florida 18 se nachází Museo de Bellas Artes, kde najdete moderní malby a sochy. Kostel z 19. století Iglesia Catedral stojí na ulici Espana 596 a je zasvěcen generálu Martínovi Miguelovi de Guemesovy, který je hrdinou války za nezávislost. Na ulici Caseros a Córdoba stojí kostel Iglesia San Francisco. Do kláštera Convento de San Bernardo z 16. století měli přístup pouze karmelitánky.
Vyhlídkové místo Cerro San Bernardo nabízí překrásnou podívanou na Saltu a údolí Lerma. Můžete se odtud vydat po turistické stezce na túru.

Parque Nacional Calilegue
Národní park Nacional Calilegue je porostlý svým deštným pralesem. Ve vesničce Calileguea najdete turistické centrum. Návštěvníci mohou v parku kempovat v Aguas Negras nebo v Mesada de las Colmenas, pozor ale na komáry. Nezapomeňte si s sebou vzít repelent.

Quebrada de Cafayate
100 km jižně od Salty se nachází zkamenělý prales. Naleznete tu přírodní útvary – Ďáblův chřtán - Garganta del Diablo, amfiteátr – El Anfiteatro, obelisk – El Obelisco, hrad – Los Castillos, žába – El Sapo a mnich – El Fraile.
vinohrad vinohradCafayate
Mnoho turistů a návštěvníků vinic v této oblasti si vychutnává příjemné teplé slunečné klima v nadmořské výšce 1600 m nad mořem u údolí Valles Calchaquíes. Toto místo je oblíbeno hlavně mezi umělci.
Muzeum Museo Arqueológico obsahuje sbírku umělce Rodolfa Bravoa a překrásné keramické výrobky. Museo de Vitivinicultura zobrazuje historii místních vinohradů. Můžete tu ochutnat lahodný nápoj víno a zhodnotit jeho kvalitu.

Valles Calchaquíes
Jižně a severně od Cafayate se nachází údolí Valles Calchaquíes. Je přechodem horského masívu And. V horské vesničce Cachi můžete navštívit kostel z 18. století a archeologické muzeum. Můžete se tu ubytovat v kempinku nebo v hostelu.

Quilmes
Pouhých 50 km jižně od Cafayate se nachází Quilmes, pravděpodobně nejvíce zachovalé ruiny v Argentině. Jejich původ se odhaduje na 1000 let před n. l. Zabírají území 30 ha a žilo zde pravděpodobně kolem 5000 obyvatel. Indiáni kmene Quilmes se spojili s Inky, bohužel se však neubránili španělským přistěhovalcům. V roce 1667 bylo posledních 2000 indiánů deportováno do Buenos Aires. Návštěvníci tu mohou přenocovat v kempinku za 2 USD nebo v hotelu s restaurací.

San Antonio De Los Cobres
San Antonio je indiánské městečko ozdobené politickými grafity. Na cestě do města se vám naskytne nádherná vyhlídka na vrchol hory San Antonio 3700 m nad mořem. Ubytovat se tu můžete v hospedaje nebo hotelu.

Tucumán
V Tucumánu byla roku 1816 vyhlášena nezávislost Argentiny ve vile Casa de la Independencia na ulici Congreso 151. Najdete tu například Museo Iramain na ulici Entre Ríos 27, které obsahuje sbírku obrazů a soch argentinských umělců nebo umělecké centrum Museo de Bellas Artes Timoteo Navarro na ulici 9 de Julio 44. V Museo folklórico Manuel Belgrano naleznete sbírku hudebních nástrojů, koňských postrojů, keramiku kmene
Quilmes, výrobky za dřeva a ostatní výrobky.
Dům z 18. století Casa del Obispo Colombres býval v minulosti mlýn na mletí mouky, poháněný býky.
Nové muzeum naleznete na ulici Congreso 56 – Museo Histórico de la Provincia a Museo Arqueológico se nachází na ulici 25 de Mayo 265. Na trhu Mercado de Abasto na ulici San Lorenzo a Miguel Lillo si můžete vybrat z velkého množství různých druhů nabízeného zboží.

Tafí Del Valle
Jihozápadně od Tucumánu se vine otevřené mlhavé údolí Tafí Del Valle v nadmořské výšce 2000 m nad mořem.
Svým klimatem má údolí ideální podmínky pro pěstování brambor, ovoce – hrušky, jablka, meruňky, broskve a k chovu ovcí, dobytka a lam. V osadě Tafí si můžete prohlédnout jezuitskou kapli z 18. století Capilla La Banda, ve které je i muzeum. Na místě Parque Los Menhires, jižně od La Angostura, se nachází více než 80 granitových monumentů, které pocházejí z okolních archeologických nalezišť.

Santiago Del Estero
Nejstarší argentinské město Santiago del Estero bylo založeno roku 1553. Jeho populace činí v současnosti 224 000 obyvatel. V minulosti bylo město zastávkou mezi Pampaskými a bolívijskými doly, dovážel se odtud bavlna. Na ulici Avellaneda 355 si můžete prohlédnout zkameněliny a pohřební urny v Museo Wagner. Výstava v Museo Histórico Provincial na ulici Urquiza 354 zobrazuje historii oblasti.

La Rioja
Město založil roku 1591 Juan Ramírez de Velasco 154 km jižně od Catamarcy. V roce 1894 město vážně poškodilo velké zemětřesení. Hlavní domy v centru převážně na ulici Plaza 25 de Mayo byli zrestaurovány v původním koloniálním stylu.
V Museo Folklórico v budově z 19. století, stojící na ulici Pelagio Luna 811, naleznete keramické výrobky s mythologickými motivy. Museo Inca Huasi na ulici Alberdi 650 má ve své sbírce 12000 kusů keramiky a ostatních předmětů. Museo Histórico na ulici Adolfo Dávila 79 je vzpomínkou na Facundo Quiroga.
Kostel Convento de Santo Domingo z roku 1623 je nejstarším kostelem v Argentině. V kostele Convento de San Francisco na ulici Av 25 de Mayo a Bazán y Bustos je uložena ikona zobrazující Kristovo dítě, zatímco Iglesia Catedral na ulici Av 25 de Mayo skrývá zobrazení patrona Sv. Nikolase de Bari.

Catamarca
Město Catamarca založil San Fernando del Valle de Catamarca roku 1683, jako hlavní prázdninové sídlo. V Iglesia y Convento de San Francisco na ulici Esquiú a Rivadavia naleznete celu Fray Mamerto Esquiú, který byl znám pro svojí vlastní obhajobu v roce 1853. Schránka s jeho srdcem byla ukradena a po několik let byla uschována na střeše budovy. Nyní je uložena v uzamčené místnosti. Obdivovat se můžete ještě krásám katedrály nebo sbírce archeologických předmětů v Museo Arquelógico Adán Quiroga.Zajímavé odkazy

Odkaz na lyžařská centra

Průvodci a mapy


Argentina...
Argentina - DVD
79 Kč
Argentina...
Argentina
509 Kč

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy
Miele - robotický vysavač

AZ elektro

Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz