Dovolená Argentina


Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky


  Argentina - navigace  
zájezdy Argentina Hotely a ubytování Argentina
Last minute Argentina Informace Argentina
Víza Argentina Fotogalerie Argentina
Mapy a průvodce Argentina Recenze hotelů Argentina
Diskuze Argentina Okružní plavby ArgentinaArgentina

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Sportovně zajímavé

Lyžařská centra-->CuyoAndySierra De La Ventana (Pampas)Hora Aconcague
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

V této oblasti, přestože je tu celkem chladné podnebí a často prší, se daří vinné révě. Pěstování vinné révy tu hrálo důležitou roli odnedávna. Roku 1884 tu byla vybudována železnice, což zvýšilo vývoz citrusových plodů a oliv. Moderní oblast Cuyo je nejdůležitějším zemědělským střediskem Argentiny.
Díky svému klimatu tato oblast nabízí různé druhy sportovních aktivit po celý rok. V létě tu můžete lézt po horách, chodit po turistických stezkách nebo si vychutnat vodní lyžování a windsurfing. Na své si přijdou milovníci plachtění nebo rybolovu. V zimě si tu zase můžete zalyžovat, nejlepší lyžařské středisko se nachází v San Juanu.
zahrada v Mendoze zahrada v MendozeMendoza
Mendoza leží v nadmořské výšce 761 m nad mořem. Byla založena v roce 1561 a v současnosti tu žije 880 000 obyvatel. Je tu kvalitní univerzita a díky ropným polím v blízkosti města se tu rozvinul průmysl. V Mendoze můžete navštívit ruiny z roku 1638 Ruinas de San Francisco nebo na ulici Necochea 201 baziliku Convento y Basílica de San Francisco. Patronem baziliky byl svatý Martin. Budova historického muzea Museo Sanmartiniano pochází z roku 1843. V roce 1861 byla koloniální budova muzea Museo Fundacional poničena zemětřesením.
Neobvyklé muzeum Museo Popular Callejero mezi ulicemi 25 de Mayo a Perú zobrazuje změnu jedné z hlavních ulic města v roce 1830 díky změně řečiště. Protože budova muzeu se nachází u řeky, je otevřeno 24 hodin.
Autobusem vás doveze do zalesněného 420 ha parku Parque San Martín, kde můžete navštívit zoologickou zahradu umístěnou přímo ve svazích Cerro de la Gloria.

V okolí Mendozy asi 70 % půdy pokrývají vinice. Mnohé z nich umožňují ochutnávku a návštěvu likérky.

Los Penitentes
165 km od Mendozy se nachází středisko Los Penitente, v nadmořské výšce 2580 m nad mořem. Je tu spousta lyžařských vleků. Je to opravdu ráj pro milovníky sněhu a lyžování.

Uspallata
Neobyčejně krásné údolí mezi horami asi 105 km západně od Mendozy se rozkládá v nadmořské výšce 1751 m nad mořem a slouží turistům k objevování přírodních krás Argentiny. Byli tu natáčeny scény k filmu s Bradem Pittem: Sedm let v Tibetu. Najdete tu muzeum Bóvedas Históricas Uspallata.
Puente del Inca Puente del IncaPuente del Inca
Puente del Inca je přírodní kamenný most přes řeku Río Mendoza v nadmořské výšce 2720 m nad mořem. Patří k nejúžasnějším přírodním úkazům v Argentině. Nachází se asi 177 km od Mendozy.

Cristo Redentor se nachází na argentinsko - chilských hranicích v nadmořské výšce 4000 metrů nad mořem. Je to přírodní monument , který byl vztyčen pro nepokojích roku 1902. Je tu překrásný výhled do okolí, který by jste si určitě neměli nechat ujít. Na podzim a přes celou zimu je cesta na Cristo Redentor uzavřena díky sněhové pokrývce.

Malargue
Údolí Malargue se nachází 189 km od San Rafaelu. Kdysi se tu proháněli Indiáni.V současnosti se tu těží ropa a uranium. Kousek odtud v Las Lenas je nejlepší místo pro lyžování.

San Juan
San Juan se nachází 170 km od Mendozy. Město se stalo známé až po obrovském zemětřesení roku 1944. Od té doby sem míří mnoho turistů. Pouze na ulici Av. San Martín a Entre Ríos nebyli budovy zemětřesením poničeny. Můžete navštívit věznici Convento de Santo Domingo ze 17. století, kde v jedné cele byl zajat v roce 1815 San Martín. Je tu malé muzeum. Katedrála Iglesia Catedral stojí na ulici Mendoza a Rivadavia.
Museo de Ciencias Naturales na ulici San Martín a Catamarca má kostru nejzajímavějšího dinosaura Herrerasauruse, která byla objevena v Ischigualastu.
V muzeu Mercado Artesanal Tradicional naleznete tradiční výrobky jako jsou nože se stříbrnou rukojetí, keramika, koňský postroj a podobně.
Učitel a guvernér provincie Domingo Faustino Sarmiento, od roku 1868 do roku 1974 prezident Argentiny se narodil právě tady v domě Casa de Sarmiento v koloniálním stylu na ulici Sarmiento 21 Sur. V době svého exilového pobytu v Chille napsal literární dílo „Život v Argentině v dobách tyranie“ – Life in the Argentine Republic in the Days of the Tyrants.

25 km na sever od San Juanu se nachází budova muzea Museo Arqueológico La Laja v Moorish stylu. Naleznete tu sbírku předmětů z archeologického naleziště – mumie, předměty a obrázky rostlin. Sbírka je rozložena v 7 místnostech. Venku jsou reprodukce systému farmaření a modely různých typů domů
vinohrad vinohradVallecito
60 km na jihovýchod od San Juanu leží Vallecito. Legenda vypráví, že Deolinda Correa následovala svého odvedeného manžela přes celou poušť ve válce v roce 1840. Vallecito je prý místo, kde byla nalezena mrtvá (zemřela hladem a žízní) a vedle ní ležel novorozený syn.
Na její památku tu byla postavena kaple Difunta Correa Shrine, která se kolem roku 1940 stala malým samostatným městečkem. Je tu benzínová stanice, škola, pošta, policejní stanice, kostel a 17 kaplí. Zvláštností je, že se tu zastavuje velké množství řidičů kamiónů, aby tu položili květinu, zapálili svíčku nebo tu zanechali láhev vody. (symbol žízně)
Každý rok o Velikonocích sem přichází přes 200 000 poutníků z celé Argentiny. Návštěvníci se mohou ubytovat buď v místním hotýlku nebo téměř kdekoli kempovat.

San Luis
San Luis je hlavní město provincie San Luis. Leží 260 km východně od Mendozy a jeho populace činí 130 000 obyvatel. Centrum se nachází na paralelních ulicích San Martín a Rivadavia. Na Plaza Independencia stojí kostel Iglesia de Santo Domingo, který byl přestavěn v roce 1930 z původní podoby pocházející ze 17. století. Na ulici Av 25 de Mayo stojí kostel Mercado Artesanal, u kterého se prodávají rukodělné výrobky z vlny, kovu a kamene a keramika.

Důležité adresy

Bodega la Colina de Oro (Nespecifikováno)
Adresa: Ozamis 1040 , Maipú Kontakt: Tel.: 0261-497-6777
Likérka

Bodega La Rural (Nespecifikováno)
Adresa: Montecaseros , Maipú Kontakt: Tel.: 0261-497-2013
Likérka.


Zajímavé odkazy

Odkaz na horu Aconcague
Odkaz na lyžařská centra

Průvodci a mapy


Argentina...
Argentina - DVD
79 Kč
Argentina...
Argentina
509 Kč

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy
AZ elektroPartnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz