Dovolená Argentina


Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky
  Argentina - navigace  
zájezdy Argentina Hotely a ubytování Argentina
Last minute Argentina Informace Argentina
Víza Argentina Fotogalerie Argentina
Mapy a průvodce Argentina Recenze hotelů Argentina
Diskuze Argentina Okružní plavby ArgentinaArgentina

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Přírodně zajímavé

PatagonieTierra del Fuego - Ohňová zeměNP Měsíční údolí a Parque Nacional Lihué CalelNP v MezopotámiiNP vodopády IguazúNP Los Glaciares-->NP v Patagonii
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

severní Patagonie severní PatagonieParque Nacional Nahuel Huapi
Parque Nacional Nahuel Huapi je území, které se rozkládá na 100 km2. Území z velké části zabírá horské jezero, jehož křišťálově čistá voda se nádherně třpytí. V jezeru žije mnoho druhů ryb, takže milovníci rybolovu si tu přijdou na své. Mnoho návštěvníků láká především tím, že je málo poškozené lidským činěním a nachází se daleko od civilizace.
Parku dominuje hora Monte Ronador vysoká 3554 m nad mořem, která se tyčí na hranicích s Chile. V nižších nadmořských výškách pokrývá svahy hor vlhký prales spolu s překrásnými horskými rostlinami.
Turistickým cílem jsou pro mnohé návštěvníky svahy hory Circuito Chico, která se nachází mezi Bariloche a Llao Llao. Z lanovky Cerro Campanario´s, kde je zároveň vyhlídkové místo, jistě neodoláte okouzlení z pohádkově krásného panoramatického výhledu do okolí. Lístek na lanovku stojí 10 USD. Cílovým místem tohoto výletu může být místo Puerto Panuelo na území Chile.
Z osady Llao Llao se můžete vydat přes vesničku Colonia Suiza, ve které naleznete občerstvení v místní restauraci. Zajímavým turistickým výletem může být výstup na vrchol hory Cerro López v nadmořské výšce 2075 m. Cesta vám bude trvat asi 4 hodiny.
Hora Cerro Otto je vysoká 1405 m nad mořem. Pro zdolání jejího vrcholu musíte absolvovat 8 km cestu po prašné cestě, která se vine západně od Bariloche. Pohodlnější jedinci se mohou nechat nahoru vyvézt za 15 USD.
Asi 20 km západně od Bariloche se nachází lyžařský resort na svazích hory Cerro Catedral v nadmořské výšce 2400 m. Na vrchol hory se dostanete buď vlekem nebo lanovkou. Naskytuje se tu opravdu překrásný panoramatický výhled do hor. V restauraci na vrcholu hory se můžete občerstvit. Je tu vybudováno několik turistických stezek, které vás dovedou různými cestami na vrchol hory.

Nedaleko odtud se nachází na poloostrově Quetrihué národní park Parque Nacional Los Arrayanes. Jeho území pokrývají háje z myrtových keřů. Můžete se tu vydat na tříhodinovou turistickou stezku, která začíná v La Ville. Doporučuje se vydat se na cestu časně zrána, protože poslední návštěvníci musí park opustit do 16.00 hod odpoledne. Můžete si stezku projet i na horském kole. Za 5 USD na hodinu si jej můžete zapůjčit v El Cruse.
Z La Villy vedou ještě dvě dvacetiminutové stezky k panoramatickým výhledům na Nahuel Huapi.

ledovcová řeka ledovcová řekaParque Nacional Lanín
Klidné městečko Lanín a jeho okolí uniklo komerčnímu ruchu a turistům vůbec. Svahy v jeho okolí pokrývá les, který poskytuje příjemný stín. Krajině této oblasti dominuje vulkán -
Volcán Lanín vysoký 3776 m nad mořem. Ledovce tu před několika milióny lety vytvořily mnoho malých jezírek, u který jsou v současnosti vybudovány příjemné kempy. Lze tu provozovat mnoho zajímavých aktivit.
Můžete dojet po jezeru Lago Lácar do Paso Hua Hum a přejít po cestě do Perehueico, které už je na území Chile. V Hua Hum se nachází také kemp a několik turistických stezek.
15 km severně od San Martín se nachází ideální místo pro rybáře, kde můžete přenocovat v kempinku Lago Lolog.
Lago Huechulafquen je jezero, které je dobře přístupné z Junínu i městskou hromadnou dopravou. Od jezera se naskýtá uchvacující pohled na vulkán Lanín. Je tu sedm kvalitních turistických horských stezek. Všude kolem jezera je povoleno stanovat bez jakéhokoli poplatku. Jedinou podmínkou je, nezanechávat po sobě odpadky.
Zalesněná oblast Lago Tromen, ležící na sever od vulkánu je rájem pro milovníky horolezectví a alpské turistiky.

Parque Nacional Los Alerces
Území tohoto parku pokrývá les tvořen stromy Fitzroya cupressoide, které vyrůstají do výšky 60 metrů. Jejich kmen má obvod 4 metry a jejich životnost je 400 let a více. Mezi další druhy stromů, které se tu vyskytují patří cypřiš, cedr a buk. Stromy chusquea – hustý bambus, jsou téměř neproniknutelné. Západní větry sem přinášejí mnoho dešťů a bouřek, až 3 m srážek ročně. Léta jsou tu ale příjemná a není tu tolik dešťových srážek.
Oblasti dominuje vrchol Los Alerces ležící v nadmořské výšce 2300 m. V parku naleznete spoustu jezírek a pramenů s kouzelnými zákoutími. Park je ideálním místem k rybolovu, a to u jezera Menéndez.
Najdete tu mnoho vyznačených turistických stezek, které vedou pralesem.

Peninsula Valdes Peninsula ValdesReserva Faunística Península Valdés
Tento národní park, který se nachází 1 400 km jižně od Buenos Aires, je útočištěm lvounům, hrochům a tučňákům a několika druhům mořských ptáků, které můžete pozorovat na místních plážích. Nejlepším měsícem pro pozorování velryb je srpen až září. Vstupné do tohoto parku činí 5 USD.
V zátoce Golfo San José v severní části parku, můžete pozorovat kormorány, pelikány a volavky. Na ostrově Isla de los Pájaros můžete vidět hnízda volavek. K dispozici pro pozorování ptáků tu je umístn i teleskop.
Od července do prosince se z vesnice Puerto Pirámide pořádají vyhlídkové cesty na moři, za účelem pozorování velryb. Můžete zůstat na pobřeží a koupat se v křišťálově čisté vodě a opalovat se na písečné pláži. Také se můžete vydat na 4 km stezku, která vás dovede až k odpočinkovému místu lvounů, odkud se nabízí překrásný výhled na záliv Nuevo, který má své magické kouzlo obzvláště při západu slunce. V Puerto Pirámide si můžete zapůjčit jízdní kolo a uskutečnit jednodenní výlet na kole. Z útesů severně od Punta Delgada lze také pozorovat lvouny.

NP Isla de los Pájaros Natural Reserve
V roce 1967 byl založen tento národní park na ochranu živočichů a rostlin u pobřeží Atlantského oceánu. Bohužel, nebo možná bohudík, je sem zakázán přístup veřejnosti a oblast je zcela uzavřena a to proto, aby zvířata a rostliny byli maximálně ochraňovány a nebyli ničím a nikým rušeni.

Caleta Valdés a Punta Norte
77 km na sever od zátoky Valdes se nachází jediná rezervace ochraňující mrože a tučňáky. Ti zde pobývají po celý rok. Dospělí jedinci mrože dosahují délky kolem 6 m a váží kolem 4000 kg, samice jsou dlouhé kolem 3 m a váží asi 700 kg. Největší populace probíhá od dubna do září.

Punta Loma Fauna Reserve
Asi 17 km od Puerto Madryn, u pobřeží Atlantského oceánu, se nachází další chráněná krajinná oblast – Punta Loma Fauna Reserve. Již sám název této rezervace nám napovídá, že ochraňuje faunu této oblasti. Po celý rok tu můžete pozorovat přes 800 tuleňů z malé vyhlídky dlouhé asi 15 m. Rozkládají se tu překrásné pískové pláže.

Reserva Provincial Punta Tombo
Od září do dubna se kolem Punta Tombo, 110 km jižně od Trelewu usazuje každoročně přes půl miliónu tučňáků. Pozorovat tu můžete také kormorány, divoké kachny, buřňáky a racky. Kempování je tu zakázáno. Area je oplocena, což ale nezabraňuje tomu, že si můžete pořídit pár zajímavých snímků.


tuleň tuleňPuerto Deseado se nachází asi 300 km od Comodoro Rivadavia v mořském golfu San Jorge. Je jednou z největších podmořských rezervací na světě. Najdete tu nepřeberné množství různých druhů ptáků, ryb a podmořských živočichů. Můžete tu pozorovat například tučňáky, velryby, mrože a podobně. Ovšem největší atrakcí je pozorování delfínů, kteří si připlouvají do zátoky hrát. V období mezi říjnem a dubnem tu nacházejí útočiště tisíce tučňáků.


Zajímavé odkazy

Odkaz na Patagonii

Průvodci a mapy


Argentina...
Argentina - DVD
79 Kč
Argentina...
Argentina
509 Kč

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy
Miele - robotický vysavač

AZ elektro

Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz