Dovolená Argentina


Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky
  Argentina - navigace  
zájezdy Argentina Hotely a ubytování Argentina
Last minute Argentina Informace Argentina
Víza Argentina Fotogalerie Argentina
Mapy a průvodce Argentina Recenze hotelů Argentina
Diskuze Argentina Okružní plavby ArgentinaArgentina

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Přírodně zajímavé

PatagonieTierra del Fuego - Ohňová zeměNP Měsíční údolí a Parque Nacional Lihué CalelNP v MezopotámiiNP vodopády Iguazú-->NP Los GlaciaresNP v Patagonii
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

ledovec ledovecNárodní park Los Glaciares se rozkládá na území o rozloze 4459 km2 v okolí jezera Argentino. Byl založen roku 1937. V roce 1981 byl zapsán do seznamu chráněných přírodních oblastí UNESCO.
Před několika tisíci lety andský sníh vykrystalizoval v led a postupně roztál. Voda z ledovce vytvořila jezera Lago Argentino a Lago Viedma a vtéká do řeky Río Santa Cruz, což je největší řeka v jižní Patagonii. Archeologické vykopávky dokazují, že tu již před 9 000 let žili první osídlenci. Živili se především lovem, svoje zbraně vyráběli ze dřeva a z kamene. Úkryt na noc jim poskytovali skalní jeskyně. To dokazují mimo jiné malby v Lago Roca, kde se na skále dochovaly malby polárního medvěda, lidí a zvířat.
ledovce ledovceVíce než polovina tohoto území je pokryta ledovci, které patří k obrovskému ledovcovému příkrovu, dlouhému přes 400 km. Průměrná teplota zde dosahuje výšky 7,5 °c, v létě je to až 13,5 °C, v zimě pouhé 0,6 °C. Můžete tu pozorovat kondory, sovy, orli a další druhy ptáků. Zahlédnout tu můžete lišku nebo různé druhy ještěrky.
U vesničky El Chalten vás jistě bude fascinovat překrásný panoramatický výhled na dominantní horu Cerro Fitz Roy. Většinou je však zakryta mraky. Tento horský masív je rájem pro horolezce. Pro milovníky horské turistiky jsou připraveny tři hlavní trasy, pro opravdové horolezce je velkou výzvou stěna hory Fitz Roy, která je vysoká 3375 m nad mořem. K výstupu, který je velmi obtížný a proto i riskantní, potřebujete povolení. Z území Chile není na horu Fitz Roy přístup.
Argentina Centrálním ledovým polem je pověstný ledovec Perito Moreno, který se nachází kousek od malebného městečka El Calafate. Návštěvu tohoto ledovce byste rozhodně neměli vynechat, protože patří k jedněm z nejkrásnějších a také největších v ledovcovém národním parku. Ledovec Perito Moreno Glacier je téměř 4 km široký a 60 metrů vysoký. Můžete se k němu dostat pouze z El Calafate.
Ledovec se pomalu posouvá díky častému a hojnému sněžení a vytváří na břehu jezera Argentino vysokou stěnu, která je dlouhá 5 km a vysoká 80 m. Pohled na ledovcovou modrou stěnu vás jistě „přimrazí“. Ze stěn ledovce se neustále odtrhávají velké kusy ledu.
60 metrová ledová řeka z toho ledovce vtéká právě do jezera Lago Argentino. Naleznete tu různé ledové útvary a zákoutí, která jsou jako stvořena pro fotografování. V současnosti je však zakázáno procházet se po ledovci, protože je to příliš nebezpečné.

Zajímavý je ledovec Upsala Glacier, který je dlouhý 60 m a nachází se 45 km západně od El Calafate. Pozorovat ho můžete z lodě plující na ledovcovém jezeru Argentino Lake. Můžete podniknout 1,5 km túru ze zátoky Oneli Bay na ledovcový kopec Lago Onelli a Agassiz.Důležité adresy

Los Glaciares National Park (Nespecifikováno)
Adresa: Av. Libertador 1302 , El Calafate , 9405 Kontakt: Tel.: 54-029 02- 491-005/545/788/755 apnglaciares@cotecal.com.ar


Zajímavé odkazy

Odkaz na Patagonii
Odkaz na pobřeží Atlantiku

Průvodci a mapy


Argentina...
Argentina - DVD
79 Kč
Argentina...
Argentina
509 Kč

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy
Miele - robotický vysavač

AZ elektro

Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz