Dovolená Argentina


Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky
  Argentina - navigace  
zájezdy Argentina Hotely a ubytování Argentina
Last minute Argentina Informace Argentina
Víza Argentina Fotogalerie Argentina
Mapy a průvodce Argentina Recenze hotelů Argentina
Diskuze Argentina Okružní plavby ArgentinaArgentina

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Přírodně zajímavé

Patagonie-->Tierra del Fuego - Ohňová zeměNP Měsíční údolí a Parque Nacional Lihué CalelNP v MezopotámiiNP vodopády IguazúNP Los GlaciaresNP v Patagonii
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

krajina krajinaOhňová země je ze všech stran omývána mořem, na východě ji omývá Atlantik, na severu Magelhaesův průliv a na jihu a na západě průliv Beagle, Gabriel, Magdalena a Cockburn.
Tierra del Fuego se rozkládá na území o rozloze 76 000 km2 a jeho východní část leží u Pacifiku. Klima je tu příjemné a teplé, ale často se mění.
Více než polovina ostrovů „Isla Grade de Tierra del Fuego“ patří k chilskému území.
Mladý misionář Thomas Bridges se naučil mluvit jazykem místních indiánů Yahgan a usadil se v Ushuaia. Přes veškeré snahy a dobré úmysly Bridgovy rodiny a rodin ostatních přistěhovalců, tu původní indiánské obyvatelstvo kmene Ushuaia již téměř vymizelo. Místo bylo mimo jiné také první kolonií, kam byli posíláni političtí vězňové nebo obyčejní kriminálníci. Populace ostrova činí 100 313 obyvatel.
Hlavním produktem ostrova je bavlna, poblíž San Sebastiánu se zpracovává olej a zemní plyn. Turistický ruch se tu stal důležitou součástí obživy místních obyvatel a proto tu bylo vybudováno mnoho hotelů a turistických zařízení. V řekách a rybnících této oblasti můžete ulovit lososy vážící až 11 kg. V jižní části můžete provozovat horskou turistiku spolu s pozorováním živočichů ve volné přírodě. Pobyt zde si můžete zpříjemnit návštěvou některé restaurace.
stromy stromyRío Grande
Cesta do Río Grande vede přes pohoří Paso Garibaldi. Pokud tu budete projíždět na podzim jistě vás nadchne pohled na velké množství červeně zabarvených stromů, které pokrývají svahy kopců.
Río Grande se stalo centrem na zpracování bavlny a ropy. Většina turistů pouze projíždí městem a pokračuje dále do jiné destinace.
11 km severně od města na cestě Ruta 3 si Indiáni kmene Onas vystavěli svoje muzeum Museo Salesiano, které obsahuje etnografickou, geologickou a přírodní sbírku.
Za návštěvu jistě stojí obrovské ledovcové koryto Lago Fagnano, známé také jako Oma/Yahgan, které se nachází na cestě RN3 mezi Río Grande a Ushuaiaou a jezero Lake Escondido.
Ushuaia v noci Ushuaia v nociUshuaia
Za posledních dvě stě let se toto město rychle rozvíjelo a z malé vesničky vyrostlo město, kde žije 42 000 obyvatel. Rozkládá se v nadmořské výšce 1500 m mezi svahy hor a je nejjižnějším a nejdražším městem Argentiny. Nazývá se také „bránou do Antarktidy“.
Zajímavostí města je staré vězení Presidio z roku 1947, kam argentinská vláda posílala politické vězně. Můžete tu navštívit indiánské muzeum Museo Territorial Fin del Mundo na ulici Maipú a Rivadavia. Zobrazuje život indiánů, okolní krajinu a rozvoj města. V létě můžete plout na ostrov Los Lobos a pozorovat tam tuleně.
Tato oblast je ideální jako destinace pro milovníky rybolovu, procházky po přírodě a po lese a také pro lyžaře. Můžete se odtud vydat na cestu do Antarktidy nebo se projíždět lodí kolem Cape Horn a ostrova Isla de los Estados.
zátoka Ushuaia zátoka UshuaiaMůžete tu setkat s vlky, bílými liškami, pumami, nutriemi, lamami nebo jeleny. Při pobřeží moře lze pozorovat vydry, tuleně, tučňáky, albatrosy, rybáky a jiné druhy mořských ptáků.
Na svazích hory Cerro Martial se nachází lyžařský areál a velké množství běžeckých stop. Na západní straně města při zamrznutí laguny si můžete zabruslit na bruslařském okruhu.
Bývalá budova věznice z roku 1947 je nyní muzeum Museo Marítimo. Naleznete tu 380 cel, které byly speciálně vytvořeny pro každého vězně. Vstup je z ulice Yaganes a Gobernador.

Můžete se jít projít na ledovec Martial Glacier a nechat se unést jeho magickou krásou a chladností. Začít můžete na západním konci ulice San Martín. Čeká vás 7 kilometrová cesta na jihozápad od města a budete k tomu potřebovat asi 2 hodiny. Objeví se před vámi úchvatné neobyčejné pohledy na ledovec na město Ushuaia a na Beagle Channel.

Parque Nacional Tierra del Fuego
Tento park se nachází přímo na pobřeží oceánu. Na území parku naleznete spoustu jezírek, lesů, divokých květin, říčky, ledovce a turistické stezky. Najdete tu různé druhy savců a ostatních zvířat jako jsou lišky, králíci nebo bobři. Z ptáků tu najdete albatrose, kachny, racky, husy a potápky. Vstupné do parku je 5 USD.
Existuje tu několik turistických stezek různých délek. Je možné začít v Lapataiay a postupovat po severním pobřeží jezera Lago Roca až na chilské hranice.
Z vyhlídky v parku se můžete potěšit a obdivovat překrásnému pohledu na Beagle Channel s tyčícími se vrcholky hor v pozadí. Na pláži najdete mnoho mušlí, které využívají indiáni kmene Yahganes jako produkt při výrobě rukodělných výrobků.


Důležité adresy

Dirección Municipal de Turismo (Nespecifikováno)
Adresa: Av San Martín 674 , Ushuaia Kontakt: Tel.: 2901-432 000 Fax: muniush@tierradelfuego.org.ar
Turistické informace.

Instituto Fueguino de Turismo (Nespecifikováno)
Adresa: El Cano 203 , Río Grande Kontakt: Tel.: 2964-430 791 Fax: riogrande@netcombbs.com.ar
Turistické informace.

Instituto Fueguino de Turismo (Nespecifikováno)
Adresa: Av Maipú , Ushuaia Kontakt: Tel.: 2901-421 423 Fax: 2901-430 694 infuetun@tierradelfuego.org.ar
Turistické informace.


Zajímavé odkazy

Odkaz na Patagonii

Průvodci a mapy


Argentina...
Argentina - DVD
79 Kč
Argentina...
Argentina
509 Kč

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy
Miele - robotický vysavač

AZ elektro

Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz