Dovolená Argentina


Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky
  Argentina - navigace  
zájezdy Argentina Hotely a ubytování Argentina
Last minute Argentina Informace Argentina
Víza Argentina Fotogalerie Argentina
Mapy a průvodce Argentina Recenze hotelů Argentina
Diskuze Argentina Okružní plavby ArgentinaArgentina

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Přírodně zajímavé

-->PatagonieTierra del Fuego - Ohňová zeměNP Měsíční údolí a Parque Nacional Lihué CalelNP v MezopotámiiNP vodopády IguazúNP Los GlaciaresNP v Patagonii
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

tučňáci tučňáciOblast Patagonie se nachází na jižním území Argentiny. V této oblasti jsou ropná pole, i když ekonomiku státu posiluje tato oblast nejvíce díky chovu ovcí. Národní park této oblasti je nejnavštěvovanějším parkem země. Patagonie byla vždy vytouženým cílem horolezců a vyznavačů prvovýstupů. Odlehlost a nepřístupnost mnoha míst se k tomu přímo nabízí. Poslední dobou je lákadlem i pro obyčejné turisty, které udivuje především neskutečná rozlehlost tohoto území. Jistě i vás okouzlí úchvatná příroda ještě málo dotčená civilizací a zarazí vás čistá krása okolní přírody. Můžete tu jezdit hodiny automobilem po neupravených cestách, aniž byste potkali jiné vozidlo. Poloostrov Valdés je rájem zvířat, která tu našla svoje útočiště pro přežití. Najdete tu jednu z největších kolonií rypoušů sloních a tučňáků, z mořských vod se každou chvíli vynoří velryba, především v období září až října.
Můžete si tu vybrat z nepřeberného množství sportovních aktivit. V oblasti Bariloche bylo vybudováno několik luxusních golfových hřišť, můžete tu provozovat windsurfing nebo podniknout horskou túru. Řeky v Patagonii jsou ideální pro rafting nebo jízdu na kánoi.
Calabgata Mapuche Calabgata MapucheCarmen de Patagones
Toto město bylo založeno roku 1799. Je nejjižnějším městem Argentiny. Můžete podniknout okružní procházku městem. Začít můžete na náměstí Plaza 7 de Marzo, jehož název z původního názvu Plaza del Carmen byl změněn roku 1827 po vítězství nad Brazilci. Pokračovat můžete návštěvou kostela Iglesia Parroquial Neustra Senora del Carmen, který pochází z roku 1883 a je nejstarším kostelem na jihu Argentiny. Západně od kostela stojí Torre del Fuerte zbytky pevnosti pocházející z roku 1780. Na schodišti Escalinata naleznete dvě děla, která ochraňovala pevnost. Na ulici Mitre 27 stojí mlýn Casa de la Cultura z 19. století – tahona.
Budova Mazzini a Giraudini patřila obchodníkům, kteří vedli prosperující obchod. V roce 1985 byla opravena fasáda těchto budov. Domy patří do oblasti Zona del Puerto, což je přístaviště, které spojovalo město se zbytkem království.
Budova Casa Histórica del Banco de la Provincia de Buenost Aires sloužila jako námořní sklad, později se stala úspěšnou dívčí školou. Od roku 1988 je muzeem.

Viedma
Francisco de Viedma založil město roku 1779 na přítoku řeky Río Negro, Río Curru Leuvu. Nachází se 30 km od Atlantického oceánu a v současnosti jeho populace činí 50 500 obyvatel. V minulosti bylo město střediskem administrativy všech jižních provincií. Ambiciózní plány o přemístění hlavního města právě sem nebyli nikdy uskutečněny.
Navštívit tu můžete Museo Cardenal Cagliero na ulici Rivadavia 34, které vypovídá o zdejší misionářské činnosti. Na ulici San Martín 263 naleznete výzkumné pracoviště archeologů, architektů, geografů a antropologů Museo Gobenador Eugenio Tello.

Punta Bermeja
Asi 60 km od Viedmy a 3 km od turistického rezortu La Lobería se nachází v zátoce San Matías pozorovatelna zvířectva, které našly svůj domov na pobřeží Atlantiku. Zahlédnout tu můžete arktické tučňáky, kormorány, racky, tuleně apod.

Bariloche
460 km jihozápadně od Neuquénu se nachází město Bariloche u řeky Río Nierco a u břehů jezera v nadmořské výšce 770 metrů. Architekt Ezequiel Bustillo vytvořil urbanistický plán města v evropském stylu. Museo de la Patagonia patří k nejlepším v zemi. Obsahuje sbírku archeologických předmětů, etnografických materiálů, vycpaných zvířat, urbanistické plány města a historický přehled. Je tu i knihovna a prodejna knih.
Okolí tohoto města je známým lyžařským resortem. Gran Catedral je největší a nejznámější oblast určená k lyžování.
Argentina Villa la Angostura
Severně od jezera Lago Nacional Nahuel Huapi se nachází turistický resort La Villa, kde je mnoho hotelů, obchodů, restaurací a ostatních služeb.

El Bolsón
El Bolsón se nachází 130 km od Bariloche. Svahy hor tu jsou posety plantážemi s ovocem jako jsou maliny, třešně a jablka a obrovské lány chmele oddělené alejemi topolů, které poskytují příjemný chládek. Oblast El Bolsón byla vyhlášena jako ekologická obec a „non.nuclear zone“ – beznukleární zóna.
Každé úterý, čtvrtek a sobotu se na ulici Plaza Pagano koná velký místní trh, kde naleznete rukodělné výrobky místních obyvatel. Zakoupit tu můžete také domácí klobásy, pivo z místního pivovaru nebo belgické wafle s čerstvými malinami.

Na turistickou stezku dlouhou 8 km se můžete vydat přímo z města. Dovede vás k přírodnímu útvaru Cabeza del Indio, který prý připomíná „ušlechtilého divocha“. Po cestě se vám otevře několik nádherných výhledů na úchvatné vrcholky hor.
Krajině kolem El Bolsónu dominuje granitová hora Cerro Piltriquitrón, která je vysoká 2260 m nad mořem. Od 1000 m nad mořem můžete na vrchol pokračovat buď po turistické stezce, která je dlouhá 11 km nebo tam dojet taxíkem, za který zaplatíte okolo 15 USD.
Pouhých 15 km od města se rozkládá jezero Lago Puelo s křišťálově čistou vodou přitékající z hor. V jeho okolí byl založen Parque Nacional Lago Puelo. Jezero je cílem pro milovníky rybolovu a vodních sportů. Mohou tu přenocovat v místním kempu.

Neuquén
Na soutoku řeky Limay a Neuquén v nadmořské výšce 265 m bylo založeno zemědělské centrum celého údolí řeky Río Negro - Neuquén, jehož populace činí v současnosti 235 000 obyvatel.
Za prohlídku při návštěvě města stojí stará železniční stanice Sala de Arte Emilio Sraco, divadlo Sala Teatral Alicia F Reyes nebo Museo Municipal Dr Gregorio Álvarez, jehož budova byla postavena roku 1902 a bývala kdysi opravnou lokomotiv. Sbírka muzea zahrnuje exhibici patagonských dinosaurů, historii regionu a urbanistický rozvoj města.
Argentina Junín de los Andes
Město Junín de los Andes je nazýváno „trout capital“ - hlavní sídlo pstruhů. Populace tohoto města činí v současnosti 880 obyvatel. Leží na březích řeky Río Chimehuín, 41 km severně od San Martín de los Andes.

San Martín de Los Andes
San Martín de Los Andes se nachází v nadmořské výšce 642 m nad mořem. V posledních letech se stalo velkým turistickým centrem se spoustou hotelů, restaurací a kaváren.
Asi 20 km jihovýchodně odtud se nachází lyžařský resort Cerro Chapelco´s.

Esquel
Slunečný Esquel je bránou do národního parku Parque Nacional Los Alerces a do ostatních rekreačních oblastí. V současnosti má populaci 23 000 obyvatel. Navštívit tu můžete Museo Indigenista na ulici Belgrano 330 nebo Estación Ferrocarril Roca na ulici Brown a Roggero, což je bývalá železniční stanice, která je dnes muzeem. Určitě si nenechte ujít projížďku ve starobylém vláčku La Trochita.
V tomto městě se dodnes dodržují některé velšské zvyky a tradice.

Trevelin
Trevelin se nachází 24 km jižně od Esquelu. Je osadou, kde se usadila velšská komunita. Zajímavý je tu restaurovaný mlýn Museo Molino Viejo, velšská kaple a Capilla Bethel z roku 1910. Nain Maggie na ulici Perito Moreno 179 je nejstarší čajovnou. Čajovny naleznete taktéž na ulici Av San Martín 170 – Las Mutisias a na ulici Molino Viejo 361 – Owen See.
jezírko jezírkoPuerto Madryn
Osada Puerto Madryn byla založena velšskými osadníky roku 1886. Nachází se v zátoce Golfo Nuevo, v pouštní oblasti. Buenos Aires je vzdáleno 1371 km na jih. Jsou tu překrásné pláže, na kterých tráví svoji dovolenou především Argentinci. Ideální je tato oblast pro potápění, při kterém se můžete obdivovat magické kráse podmořského života a také pro vodní sporty jako je vodní lyžování, windsurfing a plachtění.

Zátoka Valdés je největší zátokou na pobřeží Atlantského oceánu. Láká sem turisty a přírodovědce tím, že tu najdou k třeba několikahodinovému pozorování velké množství různých druhů mořských i suchozemských živočichů. Je tu připraven přístřešek, odkud si je můžete vyfotografovat.
velryba velrybaPuerto Pirámide
Z malého kousku pláže u osady Puerto Pirámide můžete po celý rok pozorovat hrátky velryb. Největší šanci na setkání s nimi máte v období od června do poloviny prosince. Tato oblast byla v roce 1984 vyhlášena přírodní rezervací – Puerto Piramide Fauna Reserve a má za úkol chránit především velké množství tuleňů, kteří tu našli svůj domov. Nachází se asi 4 km od osady Puerto Pirámide. Ptáci sem přilétají nalézt svoje útočiště mezi dubnem a říjnem. Průměrná populace v této oblasti je kolem 3000 zvířat. Můžete si prohlédnout při potápění život nejen nad vodou ale i pod vodou, v mořských hlubinách.

Trelew
Turistické městečko Trelew se nachází uprostřed údolí Chubut. Nedaleko od něj se nachází velká kolonie tučňáků. Centrum města se nachází na Plaza Independencia.V září se tu konají velké oslavy Eistedfod de Chubut, což je oslava velšských tradic.
V turistických informacích si můžete vyzvednou prospekty, které vám popíšou zajímavosti města, jako je například budova banky Banco de la Nación, Salon San David – v současnosti je tu centrum komunity, Capilla Tabernacl pochází z roku 1889, divadlo z roku 1914 Teatro Verdi, Plaza Independencia nebo Distrito Militar a Teatro Espanol.
Na ulici Av. Fontana a 9 de Julio se nachází Museo Regional, s různými předměty nalezenými v okolních archeologických nalezištích velšských osad. Zkameněliny a kostry dinosaurů naleznete v Museo Paleontológico Egidio Feruglio na ulici Av 9 de Julio 631.
Gaiman
Nejstarší velšské město se svojí samosprávou v Patagonii leží asi 17 km od Trelewu. Naleznete tu Museo Histórico Regional de Gaiman, ve kterém jsou zaměstnáni anglicky a velšsky mluvící dobrovolníci. Budova postavená politickými protestanty a konzervativci skupiny Joaquína Alonssoa je Parque El Desafío. Za zmínku stojí místní teahouses - čajovny, kde se můžete občerstvit chutnými domácími sladkostmi a koláči.

Zátoka Camarones
Můžete tu objevit malebnou rybářskou vesničku Camarones. Zátoka je pozorovatelnou tučňáků, mrožů a tuleňů, kteří tu nacházejí svoje útočiště a jsou tu chráněni zákonem.

Comodoro Rivadavia
Město Comodoro Rivadavia bylo založeno roku 1901. Pár let poté byla objevena obrovská naleziště ropy v celém jeho okolí. Argentina je schopná se zásobovat ropou plně sama, přibližně třetina zdrojů pochází z této oblasti.
Comodoro je frekventovanou zastávkou pro turisty cestující z jihu. Centrum města je pomyslně tvořeno třemi body, které vytváří trojúhelníkové centrum – ulice Av San Martín, hora Cerro Chenque vysoká 212 m nad mořem a pobřeží Atlantiku na ulici Av Alsina.
Můžete tu navštívit Museo del Petróleo, které má přehlídku regionální historie, předvádí minulé a současné technologie těžby ropy. Jsou tu také věrohodně vyhlížející modely tankerů, rafinérií a celých těžebních zón. Muzeum leží na ulici Lavalle.
José Ormachea Petrified Woods
156 km na západ od Comodoro Rivadavia se nachází Sarmiento Colony. Je to nejbližší městečko ke zkamenělému pralesu. Asi před 100 milióny lety se tu začaly vytvářet zvláštní útvary pod vlivem eroze. Zkameněliny stromů naleznete i s kořeny a s větvemi.

Monumento Natural Bosques Petrificados
Před 150 milióny lety zaplavila v severní Patagonii vulkanická láva prales Proaraucaria. Vytvořili se tu zkameněliny porostů a živočichů žijících v tomto pralese. Některé zkameněliny zvláštního druhu borovice dosahují v průměru 3 m a výšky až 35 m.
Zákon tyto zkameněliny ochraňuje a proto je zakázáno je prodávat jako suvenýry nebo je sbírat. Tento národní park se nachází 225 km na západ od Puerto Deseado. Ubytovat se tu můžete v místním kempu.

Los Antiguos
Obrovské ovocné plantáže v této oblasti oddělují řady vysokých topolů. Na místním trhu na ulici Av 11 de Julio si tady vypěstované ovoce můžete koupit za směšnou cenu. Najdete tu třešně, jahody, maliny, jablka, hrušky, švestky, meruňky, broskve a blumy. Každým rokem v lednu se tu koná festival Fiesta de la Cereza – třešňový festival. V okolí městečka můžete buď chytat ryby nebo se vydat na jednu z turistických stezek.

El Calafate
El Calafate je překrásné místo, bohužel se to tu hemží turisty především v období hlavní sezóny. Je startovním místem pro putování za ledovci.
Argentina El Chaltén
Osada El Chaltén v podhůří hor je centrem pro horolezce, kempaře a milovníky horské turistiky. Je startovním místem vysokohorské stezek.
Jednou z nich je stezka vedoucí k laguně Torre, kde se nachází základní kemp pro výstup na horu Cerro Torre, tyčící se do výšky 3 128 m nad mořem.
Další stezka vede kolem laguny Capri do Río Blanco, což je základní tábor pro horolezce chystající se na výstup hory Cerro Fitz Roy.

Río Gallegos
Tento přístav se živí převážně vývozem vlny a ropnými rafinériemi. Jeho populace činí
70 000 obyvatel. Atrakcí pro turisty může být Museo Provincial Padre Jesús Molina, kde je geologická sbírka, přehled historie regionu. Museo de los Pioneros na ulici Elcano a Alberdi dokumentuje imigraci této oblasti.

Río Turbio je malá osada ve špatném stavu a její okolí je zdevastováno díky dolům na uhlí, které vytěžili Chileané z Puerto Natales. Pro turisty je lákavé jako kvalitní lyžařský resort.


Důležité adresy

Secretaría de Turismo de la Provincia de Río Negro (Nespecifikováno)
Adresa: Av. 12 de Octubre 605 , San Carlos de Bariloche Kontakt: Tel.: 2944-423 188 Fax: 2944-426 644 secturrn@bariloche.com.ar
Turistické info pro provincii Río Negro.

Secretaría Municipal de Turismo (Nespecifikováno)
Adresa: Av. Costanera y Catriel , Las Grutas Kontakt: Tel.: 2934-497 468
Turistické informace.

Secretaría Municipal de Turismo (Sportovní rybaření)
Adresa: Padre Milanesio 596 , Junín de Los Andes Kontakt: Tel.: 02972-491 160
Získání povolení pro rybolov v oblasti Junín de los Andes.


Zajímavé odkazy

Odkaz na NP Los Glaciares
Odkaz na NP v Patagonii
Odkaz na Ohňovou zemi

Průvodci a mapy


Argentina...
Argentina - DVD
79 Kč
Argentina...
Argentina
509 Kč

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy
Miele - robotický vysavač

AZ elektro

Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz