Dovolená Argentina


Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky
  Argentina - navigace  
zájezdy Argentina Hotely a ubytování Argentina
Last minute Argentina Informace Argentina
Víza Argentina Fotogalerie Argentina
Mapy a průvodce Argentina Recenze hotelů Argentina
Diskuze Argentina Okružní plavby ArgentinaArgentina

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Historicky zajímavé

-->Buenos Aires a okolíMezopotámie
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

letecký pohled na město letecký pohled na městoBuenos Aires je největším a hlavním městem Argentiny. Tvoří samostatný okres. Město bylo založeno v roce 1536 španělskými mořeplavci.
Najdete tu důležitá kulturní centra. Jedno z nich je Centro Cultural San Martín, kde naleznete kina, divadlo, různé druhy kulturních představení a kurzy. Dalším je Centro Cultuáral Ciudad de Buenos Aires. V městské knihovně Agencyś Biblioteca Lincoln naleznete anglické knihy a časopisy, například The New York Times nebo Washington Post.
V katedrále Catedral Metropolitana naleznete hrobku José de San Martín, který je v Argentině velmi uctívanou osobností. Muzeum Museo del Cabildo, které se nachází v moderní budově je otevřeno od úterý do soboty.
Argentina Kongresové centrum
Náměstí Argentina je známé po celém světě, protože na něm proběhly téměř všechny politicky důležité události. Je tu umístěn monument May Pyramid, který má připomínat revoluci roku 1810.
Největší náměstí v Buenos Aires je Congress Square, kde tryská fontátna A los dos Congresos. Stojí tu také Kongresový palác. Veřejný projekt Palacio del Congreso, který byl dokončen roku 1906 symbolizuje svými granitovými schody Andy a fontána zase Atlantický oceán. Palác stojí na největším náměstí Buenos Aires Congress Square. Monumento a los Dos Congresos je vzpomínkou na nezávislost. V prezidentském paláci Casa Rosada stojí za návštěvu muzeum Museo de la Casa de Gobierno, ve kterém se nalézá chronologický přehled všech prezidentů do roku 1996. Také tu jsou katakomby Fuerte Viejo pocházející z 18. století.
Divadlo Teatro Colón, které bylo otevřeno roku 1908 nabízí mnoho druhů představení a kulturních akcí. Ať už je to opera, balet nebo klasická hudba. Budova má 7 pater a kapacitu pro sezení 2500 míst, na stání dalších 1000 míst. Budovou vás může provést průvodce, který vás upozorní na všechny zajímavosti.
Ulice Corrientes je proslavená proto, že tu naleznete mnoho kin, restaurací, obchodů s knihami apod. Ulice 9. července připomíná datum, kdy byla vyhlášena nezávislost Argentiny. Roku 1936 tu byl postaven „Obelisco“ ke 400. výročí prvního příchodu Španělů. Monument má znázorňovat duši města, která vzhlíží k nebesům.

Montserrat, také známý jako Catedral al Sur je jakousi uměleckou čtvrtí. V letech 1806 a 1807 tu proběhly boje s britskými jednotkami. V 19. století tuto čtvrť postihla epidemie žluté horečky.
V bloku Manzana de las Luces – „osvícený blok“, který je ohraničen bloky Alsina, Bolívar, Perú a Moreno, se nachází nejstarší kostel ve městě Iglesia San Ignacio. Je tu také Plaza Dorrego, kde se koná každou neděli velký trh s rukodělnými produkty. Čtvrť Parque Lezama je prý místo, kam přišli první osadníci. Můžete tu navštívit Museo Histórico Nacional – národní muzeum.
městská ulice městská uliceLa Boca je asi nejkrásnější čtvrtí města. Byla vybudována italským imigrantem kolem řeky Riachuelo. Původně tu bylo první přístaviště města. Naleznete tu pestrobarevně natřenou budovu Caminito, která je známá hlavně tím, že se zde tančí tango. Můžete navštívit umělecké muzeum Museo de Bellas Artes de La Boca, které založil Pedro de Mendoza roku 1835. Divadlo De la Ribera Theatre pochází z roku 1971, jeviště daroval divadlu malíř Quinquela Martín. Jeho přáním bylo, nabarvit sedadla v divadle různými barvami. Na náměstí Coronel Manuel Dorrego se koná každou neděli trh. Můžete tu zajít do některé z kaváren a poslouchat při tom jazz nebo tango. Zajímavý je také ortodoxní ruský kostel pocházející z roku 1904. Na stadiónu Boca Juniors Stadium, který byl postaven roku 1940 trénují nejlepší fotbalové skupiny Argentiny. Odborník na výrobu soch z vosku je Domingo Tellechea, který vytvořil voskové figuríny pro Wax-Historical Museum.
kostelík kostelíkRecoleta je nejdůležitější částí pro turistický ruch. Tato čtvrť byla v letech kolem roku 1870 postižena epidemií žluté horečky. Najdete tu známé pohřebiště Cementerio de la Recoleta, které je velmi důležité z architektonického hlediska. Více než 70 předmětů tu bylo vyhlášeno kulturní památkou chráněnou státem. Historický monument Iglesia de Nuestra Senora de Pilar byl vystavěný roku 1732. Poblíž se nachází kulturní centra Centro Cultural Ciudad de Buenos Aires a Centro Municipal de Exposiciones.
Plaza Alvear a Plaza Francia jsou krásné parky překypující zelení, ve kterých najdete odpočinek. O víkendech se tu koná mnoho kulturních akcí pro děti i dospělé a trh s výrobky z kůže, vlny, stříbra apod. Sbírka muzea Museo Nacional de Bellas Artes obsahuje vzácná díla od Renoira, Rodina, Moneta, Van Gogha a od argentinských umělců.
Celá tato čtvrť je protkána sítí restaurací, hospůdek, klubů a obchůdků.
pólo póloRetiro
V této čtvrti se nachází hlavní vlakové nádraží, které je vystavěno ve francouzském stylu. Prohlédnout si tady můžete železniční muzeum Musseo Nacional y Centro de Estudios Históricos ferroviarios, které zobrazuje historii rozvoje a budování železnic v zemi. San Martín Palace postaven ve francouzském stylu je sídlem zahraničních ministerstev.
Na Ulici Plaza Fuerza Aérea Argentina stojí anglická věž Torre Monumental z roku 1910. Budova Kavanagh pochází z roku 1936 a byla nejvyšší budovou své doby. Její výška dosahuje 120 metrů. Na ulici Recova de Posada naleznete mnoho kaváren a restaurací nabízející speciality z celého světa a turistické informace, kde se dozvíte veškeré podrobnosti o dění ve městě. Při procházce po ulici Callao Avenuea a Quintana si budete připadat jako ve francouzském městě. Jsou tu perfektně zachovalé budovy z dob kolonizace.
Na ulici Florida se nachází park San Martín.

Ve čtvrti Palermo se nachází největší území města, které zabírají parky. Nejznámějším je růžová zahrada Rosedal, která byla vybudována roku 1914. Najdete tu i japonskou zahradu s charakteristickým orientálním vzhledem.
V botanické zahradě Botanical Garden Carlos Thays na ulici Santa Fe a Las Heras, která pochází z roku 1898, najdete přes 5 000 druhů rostlin, sochy a staré budovy. Zahrada se rozkládá na území o rozloze 7 ha. Roste tu přes 7 000 rostlinných druhů. Je tu také zoologická zahrada, jejíž budova byla vyhlášena chráněnou historickou památkou. Poblíž tohoto parku najdete La Rural Faigrounds, kde od roku 1878 probíhá výstava zemědělství a průmysl a všeho, co je s tím spojené. Oblíbeným místem setkání bývá park Plaza Italia,, v jehož centru je umístěna socha Giussepe Garibaldiho. Každý víkend se tu pořádá trh.
Čtvrť Palermo má u břehů řeky své obchodní a gastronomické centrum. Můžete tu navštívit planetárium Galileo Galilei nebo Museum of Plastic Arts, v jehož prostorách jsou vystavována umělecká z 19. a 20. století.
Najdete tu také hřiště na hraní póla – Campo Argentino de Polo a trať pro dostihy – Hipódromo Argentino de Palermo, které funguje od 7. května roku 1876. Jeho 2 400 m dlouhá trasa je považována za jednu z nekvalitnějších tratí na světě. Každoročně se tu koná tradiční závod Gran Premio Nacional. Trénovali tu známí žokejové jako je Irineo Leguizamo nebo první žena – žokej Marina Lezcano, která vyhrála soutěž čtyřikrát.
Palermo Hollywood je městská část, ve které má své sídlo televizní studio a různé televizní stanice.
přístaviště v Puerto Madero přístaviště v Puerto MaderoPuerto Madero
Tato čtvrť se rozkládá na území o rozloze 170 ha. Sloužila město jako přístav od roku 1899 a o deset let později byla opět uzavřena. Všechny budovy byly přestavěny na kanceláře, restaurace, bary, kavárny a kina. Místo se stalo místem odpočinku a srazů, místem procházek. Ročně navštíví Puerto Madero přes 20 000.

Belgrano
Ulice jsou vydlážděné a lemují je staré stromy a panská sídla. Za návštěvu stojí park Barrancas de Belgrano, který byl vytvořen roku 1892. Později byl upraven ve franzouzském stylu podle umělce Carlose Thayse. Historickým dědictvím je park General Manuel Belgrano Park, ve kterém se o víkendech koná trh a různé akce. Pokud máte zájem navštívit nějaké muzeum v této oblasti, můžete zajít do muzea španělského umění - Enrique Larreta, které obsahuje sbírku nábytku a uměleckých předmětů ze Španělska z období 16. až 18. století. Celá sbírka těchto předmětů patřila známému spisovateli Enrique Larretovi. Historické muzeum Museo Histórico Sarmiento pochází z roku 1880 a bylo sídlem vlády. Od roku 1938 plní funkci muzea na počest bývalého prezidenta Dominga Faustina Sarmienta. V této čtvrti se odehrál také populární fotbalový šampionát v roce 1978 – World Cup a to na stadionu El Monumental.

Okolí Buenos Aires

typická argentinská hospůdka typická argentinská hospůdkaIsla Martín García se nachází jižně od města a je známým ostrovem díky vězeňskému táboru. Čtyři argentinští prezidenti byli uvězněni a donuceni provádět různé práce právě tady. Bez průvodce nebo vlastní lodi neexistuje na ostrov žádná možnost přístupu.
65 km západně od Buenos Aires se nachází neogotická bazilika Basílica Nuestra Senora de Luján, která pochází z roku 1630. Najdete tu také velký komplex muzea. Zajímavostí je francouzská restaurace L´Eau Vive, kde obsluhují karmelitánské jeptišky, které přišly z celého světa.
Asi 113 km na západ od Buenos Aires se nachází Parque Criollo y Museo Gauchesco Ricardo Guiraldes, který připomíná známého autora klasických novel.

San Antonio je populární destinací pro výlety na víkend. Není tu tolik lidí jako v hlavním městě. Místní umělci jsou známí pro výrobu pásků zdobených stříbrem – rastras a dlouhé zdobené nože – facones. Cesta autobusem z Buenos Aires do San Antonia trvá asi hodinu a půl.
V San Antoniu stojí velmi zajímavá kaple San Antonio de Areco, která pochází z počátku 18. století. Tady se každoročně pořádá největší slavnost země Día de la Tradición.
Důležité adresy

Centro Cultural Ciudad de Buenos Aires (Nespecifikováno)
Adresa: Junín 1930 , Buenos Aires Kontakt: Tel.: 011-4803-1041
Kulturní centrum.

Centro Cultural San Martín (Nespecifikováno)
Adresa: Sarmiento 1551 , Buenos Aires Kontakt: Tel.: 011-4374-1251
Kulturní centrum.

Instituto Cultural Argentino-Norteamericano (Nespecifikováno)
Adresa: Maipú 672 , Buenos Aires Kontakt: Tel.: 011-4312-2232

The Dirección Nacionalde Turismo (Nespecifikováno)
Adresa: Av. Santa Fe 883 , Buenos Aires Kontakt: Tel.: 011-4312-2232
Turistické informace:
Otevřeno: 9.00 - 17.00, po- pá.Zajímavé odkazy

Odkaz na Buenos Aires - ve španělštině

Průvodci a mapy


Argentina...
Argentina - DVD
79 Kč
Argentina...
Argentina
509 Kč

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy
Miele - robotický vysavač

AZ elektro

Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz