Kostarika - Zájezdy - Last Minute

Základní údaje
Oficiální název: Kostarická republika
Hlavní město: San José
Rozloha: 51100 km2
Počet obyvatel: 4016173
Hustota zalidnění: 79 lidí na km2
Státní zřízení pluralitní prezidentská republika s jednokomorovým parlamentem
Časové Pásmo: GMT - 7 h zimní čas, - 8 h letní čas
Administrativní dělení: 7 provincií
Nezávislost od: 15. září 1821
Měna: colón (C) =100 centimů
Úřední jazyk: španělština
Rozloha vodní plochy: 440 km2
Rozloha pevniny: 55660 km2
Délka hranic: 639 km
Délka pobřeží: 1290 km
Sousedící země: Panama, Nikaragua
Státní vlajka a mapa:
Průměrný věk muže: 25
Průměrný věk ženy: 25
Hrubý domácí produkt na osobu: 11100$
Procento populace, které je gramotné: 95%
Nezaměstnanost: 5.6 % (2009)
Průmyslová odvětví: prům. textilní, oděvnický, kožedělný, strojírenský, chemický
Zemědělství: pěst. manioku, banánovníku, kávovníku, fazolí, brambor, obilnin, plamy olejné a kokosové, cukr. třtina, zelenina, trop. ovoce, tabáku, bavlníku, kakaovníku, chov skotu, koní, rybolov
Přírodní zdroje: zlato, stříbro, síra, vápenec, sůl
Nejvyšší hora: Chirripó - 3.819 m n. m
Nejnižší bod: Pacifický oceán - 0 m n. m
Nejdelší řeka: San Juan-San Carlos (230 km)
Největší město: San José (330.000 obyvatel)
Přírodní nebezpečí: zemětřesení, hurikány, záplavy, seismická čin.
Železnice v km: 950
Silnice v km: 35892
Přístaviště: Caldera, Golfito, Moin, Puerto Limon, Puerto Quepos, Puntarenas
Vojenská služba: ve věku 18 let
Náboženská příslušnost: Románští katolíci 76%

FOTOGALERIE - KostarikaInformace

  Kostarika (v originálním názvu República de Cosstra Rica) je španělsky mluvící stát ležící ve Střední Americe mezi Panamou a Nikaraguou. Turisty láká krásnou přírodou a krajinou. Příjemná je však také její celková atmosféra. Jedná se zkrátka o místo, které touží poznat mnoho lidí.Kostarika je prostě perlou Střední Ameriky. Ve srovnání se sousedními státy je skutečnou oázou klidu a nejlepším místem pro poznávání tropických oblastí bez rizika. Dlouhé pobřeží nabízí vynikající podmínky pro windsurfing, množství pláží a klima jako stvořené pro lenošení. Milovníci vzrušení mohou nahlédnout do vroucích vulkánů, surfovat po obřích vlnách nebo se potápět s delfíny a velrybami – to vše během obyčejného všedního dne. Nakonec si můžete hovět v houpací síti a užívat si nezkaženého života, pura vida, což je národní výraz označující touhu prožít život beze spěchu, bez zmatků a šarvátek.
Po návštěvu Kostariky je nejvhodnější období sucha, které začíná koncem prosince a končí v polovině dubna. Samozřejmě je třeba mít na paměti, že v této době je na Kostarice nejvyšší sezóna, hotely jsou plné a ceny vysoké. V období dešťů jsou sice některé cesty neprůjezdné, ale v zemi panuje klidnější atmosféra. Měsíce duben, květen a doba od poloviny října do poloviny prosince vám dají poznat to nejlepší z obou období.

 Dech vám budou brát zalesněné kopce a nekonečně hluboká mystická údolí s kávovníkovými plantážemi, které se táhnou až k obzoru, tropické deštné pralesy s tajuplnou atmosférou, které se dotýkají nebes, divoké řeky, velká jezera a překrásné vodopády, kouřící zlověstné vulkány, které na svých úpatích připravily horké přírodní lázně, husté mangrovníkové porosty a stovky želv na plážích. Spatříte nekonečné pastviny s desítkami farem, stovkami koní a krav, usmívající se lidi, kteří jsou pyšní na to že od roku 1945 nemají armádu a proto mohou investovat peníze do vzdělání a nemocnic……bylo by zbytečné pokračovat dál, snad jen….může se vám zde lehce stát že se octnete na pláži, kde si budete připadat jako trosečníci, jednoduše proto, že za celý den nepotkáte ani živáčka. Dychtíte po setkání s mísními obyvateli a po zdejší kultuře? Stačí jen navštívit některý z četných festivalů nebo svátků. Vlastně, stačí zajít jen na obyčejný fotbalový zápas a pokud se Vám podaří být v zemi v době voleb, pochopíte, že na světě existují ještě národy, které volby prožívají celým svým srdcem a bez okolků to dávají najevo. Kostarika nabízí nespočet národních parků a rezervací a je ideální pro provozování adrenalinových sportů. Rafting, pěší turistika, lety balónem, rybaření, potápění, jízda na koni, procházky v korunách stromů, jízdy na teréních čtyřkolkách, to je jen část toho, co zde můžete prožít.
A věřte, jen málokde je zapadající slunce tak krásné jako v Kostarice.
Tak tohle je Kostarika, země, která vám připraví řadu překvapení. Zkuste si teď odpovědět na otázku: Chcete do země jet?

Zajímavé odkazy

Cestopis (česky) - Kostarika - www.nonstopphoto.com
Politická mapa Kostariky
Reliéfní mapa - Kostarika
Zájezdy - Kostarika