Barbados - Zájezdy - Last Minute

Základní údaje
Oficiální název: Barbados
Hlavní město: Bridgetown
Rozloha: 430 km2
Počet obyvatel: 277264
Hustota zalidnění: 619 lidí na km2
Státní zřízení konstituční monarchie s dvoukomorovým parlamentem
Časové Pásmo: GMT - 4 h (- 3 h v létě)
Administrativní dělení: 11 farností, Christ Church, Saint Andrew, Saint George, Saint James, Saint John, Saint Joseph, Saint Lucy, Saint Michael, Saint Peter, Saint Philip, Saint Thomas
Nezávislost od: 30. listopadu 1966
Měna: barbadoský dolar (BD) =100 centů
Úřední jazyk: angličtina
Průměrný věk muže: 32
Průměrný věk ženy: 34
Státní vlajka a mapa:
Hrubý domácí produkt na osobu: 8600$
Počet obyvatel na 1 lékaře: 1000
Procento populace, které je gramotné: 97%
Nezaměstnanost: 20 % (1995)
Průmyslová odvětví: zpracování ropy, cestovní ruch
Zemědělství: pěstování cukrové třtiny
Přírodní zdroje: ropa, zemní plyn, ryby
Nejvyšší hora: Hillaby - 340 m n. m
Nejnižší bod: Atlantský oceán - 0 m n. m
Největší město: Bridgetown (7.600 obyvatel)
Přírodní nebezpečí: hurikány, pravidelné laviny
Železnice v km: 0 km
Silnice v km: 1793 km
Přístaviště: Bridgetown, Speightstown (Port Charles Marina)
Náboženská příslušnost: rímští katolíci 4%, protestanté 26%, hinduisté 2%

FOTOGALERIE - BarbadosInformace

Barbados
Barbados leží v nejvýchodnější části Karibiku. Tento ostrůvek je od severu k jihu dlouhý 34 km, od východu k západu 22 km. Celé pobřeží lemují krásně bílé pískové pláže s průzračnou vodou, plnou korálů a ryb, které spolu vytváří pestrou paletu těch nejkrásnějších barev. Barbados je přímo pohádkové místo pro všechny vyznavače potápění a šnorchlování. Jako cíl si mohou vyznačit jeden z mnoha lodních vraků, rozesetých kolem ostrova.
Každý večer zde najdete nepřeberné množství všech hudebních stylů, ze kterých si určitě vyberete ten, který je vašemu srdci nejbližší. Místní Bajané mají hudbu prostě v krvi. Muzikanti z ostrova Barbados se proslavili nejen po celém Karibiku, ale i po celém světě. Vynikají zejména ve stylech Dub, Reggae, Jazz, Rock, Blues, ale i například klasická kytara.
Silný vliv zde měla dlouhou dobu Anglie, která ostrov v 17. století kolonizovala. Je to patrné na národní slabosti pro kriket a pro koňské dostihy. Narazit zde můžete na starý, kamenný, anglický kostel a na přímo zámecké, udržované zahrady. Afro-karibská kultura je patrná v rodinném životě domorodců, v kuchyni i v hudbě.
Ve vnitrozemí se na krajině podepsalo pěstování cukrové třtiny, kvůli které byla vymýcena velká část původních lesů. I přesto zde můžete najít pestrou flóru i faunu. V průběhu několika desítek let se Barbados proměnil v turistické centrum, ale kořeny turismu zde sahají až do dob kolonizace, kdy na Barbados s oblibou jezdila Anglická šlechta. Je zde dostatek restaurací, hotelů a nepřeberné množství nejrůznějších atrakcí a sportů.
Barbados působí jako velice klidná a vyrovnaná země a zdá se, že je ideální pro klidnou rodinou dovolenou. Teploty zde stále setrvávají mezi 20°C a 30°C. Je zde, ale jisté nebezpečí tornád. Přímo ostrov zasáhne zhruba jednou za 15 let, ale svou blízkostí může způsobit silné a nenadálé bouře a průtrže mračen. Pro všechny případy je zde spolehlivý informační systém, který na možné nebezpečí včas upozorní. Většina hotelů s touto možností samozřejmě počítá a jsou postaveny tak, aby přežily i ta nejsilnější tornáda.

Zajímavé odkazy

Barbados - Bridgetown
Barbados - jižní pobřeží
Mapa Barbadosu
Podrobná mapa - Barbados