Namibie - Zájezdy - Last Minute

Základní údaje
Oficiální název: Namibijská republika
Hlavní město: Windhoek
Rozloha: 825418 km2
Počet obyvatel: 2030692
Hustota zalidnění: 2 lidí na km2
Státní zřízení republika
Časové Pásmo: GMT +2
Administrativní dělení: 13 regionů
Nezávislost od: 21.3.1990
Měna: rand (R) =100 centů
Úřední jazyk: angličtina, afrikánština
Rozloha pevniny: 825418
Délka hranic: 3936
Délka pobřeží: 1572
Státní vlajka a mapa:
Délka pobřeží: 1572
Sousedící země: Zambie, Jihoafrická republika, Botswana, Angola
Procento populace, které je gramotné: 84%
Nezaměstnanost: 35%
Průmyslová odvětví: zpracování masa a ryb, mléčné produkty, důlní průmysl
Zemědělství: pěstování prosa, burských oříšků, čiroku, chov dobytka a ryb
Přírodní zdroje: diamanty, měď, uran, zlato, olovo, litium, kadmium, zinek, sůl, vanadium, zemní plyn, dary moře
Nejvyšší hora: Konigstein (2.606 m)
Nejnižší bod: Atlantický oceán (0 m)
Nejdelší řeka: Okavango (v zemi 500 km)
Největší město: Windhoek (161.000 obyvatel)
Přírodní nebezpečí: dlouhá období sucha
Železnice v km: 2382
Silnice v km: 66467
Přístaviště: Luderitz, Walvis Bay
Náboženská příslušnost: ostatní 18%, luteráni 52%, křesťané 30%

FOTOGALERIE - NamibieInformace

Vzdálená Namibie nepatří k zemím, které jsou zapsány v našem povědomí jako země lákající nás svými půvaby k návštěvě. Při vyslovení jména Namibie si většina z nás představí nepříliš osídlenou nehostinnou zemi kdesi v Africe, pokrytou obrovskou pouští. Přitom Namibie nabízí tolik atraktivních zajímavostí a nádherných přírodních scenérií, že bychom je jinde těžko hledali. Ne nadarmo je nazývána „africkým drahokamem“!

Kdybychom tuto zemi měli charakterizovat jedním slovem, nejvýstižnější by asi bylo označení „země kontrastů“. Vždyť kde jinde najdete nejsušší poušť světa a zároveň jezera osídlená neuvěřitelným množstvím vodních ptáků? Kde jinde uvidíte lišejníky žijící jen z vláhy, kterou přináší mlha, a zároveň bohatou subtropickou vegetaci? V Namibii najdete i civilizovaná města a na druhé straně pustou divočinu obývanou primitivními kmeny. Je to země s bohatou historií, země, která byla osídlena již na počátku lidské civilizace. Na mnoha místech se dochovaly unikátní prehistorické malby a rytiny, které můžete obdivovat. Díky různorodému osídlení země došlo k prolínání kultur jednotlivých kmenů, které s sebou přinesly své jedinečné tradice, náboženství i umění. V neposlední řadě zde stále zůstává německý vliv z koloniálního období namibijských dějin. Najdete tu typicky německé budovy, vaří se tu německé pivo a oblíbeny jsou i speciality německé kuchyně. Právě tyto kontrasty vytvářejí mnohotvárný a různorodý vzhled Namibie – země, která začíná přitahovat stále více pozornost turistů! Láká je především pravá africká divočina, rozlehlé národní parky s obrovským množstvím druhů zvěře, včetně černých nosorožců a dalších ohrožených druhů. Ale to rozhodně není vše, co může Namibie nabídnout svým návštěvníkům.
Vysoko položené hlavní město Windhoek a příjemná přímořská města Swakopmund a Walvis Bay nabízejí příjemnou relaxaci. Park Etosha představuje jedno z nejlepších míst k pozorování zvířat v celé Africe. Pobřeží koster zahalené mlhou a pokryté vraky ztroskotaných lodí vás okouzlí svojí mystickou atmosférou. Unikátní Namibská poušť s dunami v mnoha odstínech žluté barvy, které se stále přesýpají, a ojedinělou faunou a florou patří také k nejnavštěvovanějším místům. Vždyť pouze zde rostou skutečné skvosty rostlinné říše – Welwitschie podivné, až dva tisíce let staré! Rezervace lachtanů v Cape Cross, Waterberg Plateau Park s jediným místem výskytu kondorů, druhý největší kaňon na světě Fish River, řeka Kunene a vodopády Ruacana, pohoří Erongo s prehistorickými malbami a mnoho dalších míst v Namibii skutečně stojí za návštěvu.

Když k tomu připočtete ještě minimálně 300 slunných dní v roce a ideální podmínky k provozování různých sportů, včetně trekingu, jízdy na dunách, rybaření, windsurfingu a kanoistiky, není divu, že sem přijíždí stále více turistů. Hlavním cílem však stále zůstávají přírodní parky a rezervace, kterých je zde skutečně velké množství. Řada z nich zůstává na rozdíl od mnoha dalších míst v Africe stále pravou nefalšovanou africkou divočinou, která nás Evropany stále přitahuje a okouzluje.Zajímavé odkazy

Afrika-safari.cz - Namíbie