Mauricius - Zájezdy - Last Minute

Základní údaje
Oficiální název: Mauricijská republika
Hlavní město: Port Louis
Rozloha: 2040 km2
Počet obyvatel: 1125000
Hustota zalidnění: 588 lidí na km2
Státní zřízení pluralitní republika s jednokomorovým parlamentem
Časové Pásmo: GMT + 4 h
Administrativní dělení: 9 distriktů a 3 dependence
Měna: mauricijská rupie (Mau Re) =100 centů
Státní vlajka a mapa:
Úřední jazyk: angličtina
Průměrný věk muže: 32
Průměrný věk ženy: 32
Hrubý domácí produkt na osobu: 3540$
Nezaměstnanost: 6,4 % (1999)
Průmyslová odvětví: výroba textilu a konfekce, hraček, kosmetiky, hodinek, cestovní ruch
Zemědělství: pěst. cukr. třtiny, brambor, batátů, manioku, kukuřice, podzemnice olejné, zeleniny, ovoce, tabáku, čaje, vanilky, chov skotu, koz a prasat
Nejvyšší hora: Piton de la Petite Riviére Noire (826 m)
Největší město: Port Louis (150.000 obyvatel)
Přírodní nebezpečí: cyklony
Náboženská příslušnost: rímští katolíci 26%, protestanté 4%, muslimové 13%, hinduisté 54%

FOTOGALERIE - MauriciusInformace

Mauricius - plachetnice Mauricius - plachetniceMauritius. Při tomto slově se snad každému automaticky vybaví slavná známka. Ano, právě tato známka způsobila to, že se o malý ostrov začal zajímat celý svět. Nádherný tropický ostrov vulkanického původu, je součástí souostroví Maskarén, v západní části Indického oceánu, na jih od Seychllských ostrovů a na východ od Madagaskaru. Tvář ostrova tvoří především krásné písčité pláže po obvodě a hornatá krajina ve vnitrozemí. Plošina je protkána řekami, jezery a vodopády, které stékají dolů k moři. Zdejší tropické klima s vyšší vlhkostí vzduchu, nepodléhá velkým výkyvům. Pláže ostrova jsou velmi vhodné pro rodiny s dětmi. Mauritius je obklopen korálovými ostrovy, které tak vytvářejí ideální podmínky pro potápění. Mezi červeně, zlatě, modře či žlutě zbarvenými korály proplouvají ryby nejrůznějších tvarů, barev a velikostí.
Jak asi muselo být prvním mořeplavcům, kteří ostrov objevili? Jak to, že je všechna ta okolní krása, křišťálově čisté moře, jiskřivě bílé pláže, nádherné laguny, jemně modelovaná krajina s bujnou vegetací ebenových stromů, krásných lesů a palem, kopce mizející v jemném oparu nebo nepřítomnost divokých a nebezpečných zvířat nezastavila před ničením tohoto pohádkového ostrova?

Mauritius Mauritius
Mauricius - duha Mauricius - duhaAno, během osídlování ostrova v 17. století, došlo bohužel k velkému zničení zdejší přírody, ze které se ostrov těžko vzpamatovával. Bylo zde vyhubeno několik živočišných druhů a zlikvidována téměř veškerá původní vegetace. Té dnes na ostrově zůstalo pouze okolo 1%. Avšak jeho dnešní obyvatelé si brzy uvědomili důležitost zachování zdejší přírody, nejen pro rozvoj turismu, ale i kvůli jim samým. V současné době zde probíhají rozsáhlé programy na rozvoj a obnovu původní vegetace a veškerých přírodních krás. Vzniká zde mnoho parků a ostrov se pomalu, ale jistě začíná přibližovat ráji…..
Ostrov je oblíbený milovníky moře, slunění, potápění, vodními lyžaři, surfaři, rybáři, jachtaři, hráči golfu a je také ideálním místem pro nakoupení krásných suvenýrů. Je perfektním místem pro podnikání pěších túr. Turistům je zde nabízena vysoká kvalita služeb za jedny z nejnižších cen v Indickém oceánu. Naleznete zde mnoho luxusních hotelů s veškerým vybavením i jednodušší typy ubytování. Pestrost místní kuchyně způsobuje nejen vliv různých kultur, ale také přítomnost moře.

Mauricius - Indický oceán, ryba (Indian ocean, fish)
Mauritius - domorodci Mauritius - domorodciDalším fascinujícím zážitkem, který ostrov nabízí je ničím nerušené soužití mnoha, naprosto odlišných kultur. Na jednom místě a v krátkém čase, tak můžete poznat životní rytmus Indů, Číňanů, Kreolů nebo francouzských přistěhovalců. Jejich tradiční zvyky a kultury se mnohdy prolínají a vytvářejí nezapomenutelnou atmosféru, kterou zažijete jen na málo místech na světě. Pokud se na ostrov chcete vydat nezapomeňte navštívit nějaký festival, náboženskou slavnost nebo obřad. I když se někdy budete otřásat hrůzou, odporem nebo údivem, zejména u hinduistických festivalů, možná si s úlevou uvědomíte, že nezastavitelná civilizace nezničila ještě vše.
Takže, až budete sedět doma a za okny bude pomalu poletovat sníh, vzpomeňte si na to, že kdesi v Indickém oceánu leží ostrov se jménem Mauritius, který během chvilky dokáže vymazat z Vaší paměti slova jako mráz, zima nebo sníh.
Nevěříte?! Tak pak Vám odpovím jediné. Zkuste se podívat na letecký snímek ostrova a nedokážete nepřistát.....
Kdy je nejlepší na Mauricius jet?
Dá se říci, že kromě Vánoc a Nového roku se na Mauritiu nerozlišuje vysoká a nízká sezóna. Návštěvnost ostrova je rok od roku jiná a závisí spíše na venkovních faktorech než na počasí. Pokud se chcete potápět je nejlepší období prosinec – březen, voda je v této době nejvíce čistá. Červen až srpen jsou nejlepší měsíce pro surfování podél jižního pobřeží. Pro rybaření je nejlepší říjen až březen.

Zajímavé odkazy

Politická mapa ostrova Mauritius
Reliéfní mapa Mauritia
Ubytování na Mauritiu
Mauritius - Mauricius