Jamajka - Zájezdy - Last Minute

Základní údaje
Oficiální název: Jamajka
Hlavní město: Kingston
Rozloha: 10991 km2
Počet obyvatel: 2695867
Hustota zalidnění: 236 lidí na km2
Státní zřízení konstituční monarchie s dvoukomorovým parlamentem
Časové Pásmo: GMT - 5 h (- 4 h v létě)
Administrativní dělení: 3 hrabství se 14 okresy
Nezávislost od: 6. srpna 1962
Měna: jamajský dolar (JD) =100 centů
Úřední jazyk: angličtina
Rozloha vodní plochy: 160 km2
Rozloha pevniny: 10831 km2
Délka pobřeží: 1022 km
Průměrný věk muže: 26
Státní vlajka a mapa:
Průměrný věk muže: 26
Průměrný věk ženy: 26
Hrubý domácí produkt na osobu: 2430$
Procento populace, které je gramotné: 84%
Nezaměstnanost: 15,5 % (1999)
Průmyslová odvětví: potravinářský prům.
Zemědělství: pěstování okopanin, kukuřice, rýže, luskovin, zeleniny, cukr. třtiny, banánovníků, citrusů, chov skotu a koz, rybolov
Přírodní zdroje: bauxit, sádrovec, sklářské písky
Nejvyšší hora: Blue Mountains Peak - 2.256 m n. m
Nejnižší bod: Karibské moře - 0 m n. m
Největší město: Kingston (110.000 obyvatel)
Přírodní nebezpečí: hurikány
Železnice v km: 272
Silnice v km: 18700
Přístaviště: Alligator Pond, Discovery Bay, Kingston, Montego Bay, Ocho Rios, Port Antonio, Rocky Point, Port Esquivel
Vojenská služba: ve věku 18 let
Náboženská příslušnost: protestanté 57%, ateisté 18%, anglikáni 0%, Románští katolíci 0%

FOTOGALERIE - JamajkaInformace

Už při vyslovení názvu Jamajka lze pocítit nádech exotiky. A exotická Jamajka opravdu je. I člověk s minimálními zeměpisnými znalostmi si vybaví alespoň jamajský rum a reggae. Tyto dvě věci k Jamajce neoddělitelně patří, a proto rozhodnete-li se tento překrásný karibský ostrov navštívit, můžete si je vychutnat do sytosti.
Proč si ale vybrat právě Jamajku, když Karibik nabízí zážitkuchtivým turistům více než 30 rozmanitých ostovů? Jamajka Vám totiž, narozdíl od řady monotónějších ostrovů, poskytne neuvěřitelně rozmanité zážitky. Každá ze čtyř hlavních ostrovních oblastí nabízí odlišné prostředí i podnebí. Například srovnejme ospalé Port Antonio s nehybným tropickým vzduchem s oblastí Negril, která nabízí kilometrové rajské pláže, kulturní vyžití a palmy, pod kterými to žije!
Jamajka pod vodou JamajkaJamajka JamajkaJamajka jediná nabízí tak nádherné pobřeží s bílým pískem, korálovými útesy,tropickými rostlinami a v neposlední řadě s milými a turisty vítajícími obyvateli. Tato země má také neuvěřitelně široké možnosti ubytování. V celém Karibském moři není jiný ostrov, kde by návštěvníci mohli jak kempovat na korálovém útesu, tak i využít služeb luxusních hotelů s nabídkou all inclusive. Pro ještě náročnější klienty poskytuje „karibský ráj“ i možnost pronajmout si vlastí vilu i s privátní pláží. Stačí si jen vybrat!
Jamajka je třetím největším ostrovem Karibiku.
Jamajka JamajkaVětšina ostrova je hornatá, a tak stačí vyrazit přímo z centra hlavního města Kingston a podniknout výpravu do nejvyšších hor - Blue Mountains. Ve zdejším národním parku můžete do libosti vychutnávat půvaby exotické fauny a flory.
Všichni milovníci vodních sportů jistě ocení skvělé podmínky pro potápění, plachtění, rafting, ale i pro rybaření, turistiku a jízdu na kole, která je na Jamajce zvláště oblíbená. Nechybí zde pochopitelně ani dostatek kulturního vyžití a místní obyvatelé jsou natolik pohostinní, že se vám vůbec nebude chtít domů.
Jamajka je prostě ráj a byl by hřích tento ráj nenavštívit!

Kdy je nejlepší na Jamajku jet
Jamajka je země, do které se můžete vypravit v kteroukoliv roční dobu. Teplota zde příliš nerozhoduje - letní měsíce jsou horké a dny zimních měsíců také. Důležitějším faktorem jsou srážky, obzvláště pokud se chystáte trávit svou dovolenou na východě ostrova a v Blue Mountains. Deštivé období zde trvá poměrně dlouho, zhruba od května do listopadu. Přesto jsou i v tomto období, kromě října, který je opravdu extémně deštivý, srážky poměrně rychlé a mimo ně si můžete vychutnat i tropické slunce.
Turisticky nejrušnější sezóna zde probíhá od prosince a vrcholí v březnu. V tomto období ale musíte počítat s nejvyššími cenami hotelů a ostatních služeb a je také nezbytné mít předem zajištěné ubytování, protože cestování na vlastní pěst by se Vám právě v sezóně nemuselo vyplatit. Pokud si tedy chcete na Jamajce vychutnat tropické Vánoce nebo Velikonoce, kupte si zájezd s dostatečným předstihem.

Zajímavé odkazy

Mapa - Jamajka
Politická mapa karibských ostrovů
Reliéfní mapa karibských ostrovů
Zájezdy - Jamajka