Seychely - navigace
     
zájezdy Seychely Hotely a ubytování Seychely
Last minute Seychely Informace Seychely
Víza Seychely Fotogalerie Seychely
Mapy a průvodce Seychely Recenze hotelů Seychely
Diskuze Seychely Okružní plavby SeychelySeychely - Zájezdy - Last Minute

Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  
Základní údaje
Oficiální název: Seychelská republika
Hlavní město: Victoria
Rozloha: 455 km2
Počet obyvatel: 80469
Hustota zalidnění: 455 lidí na km2
Státní zřízení pluralitní republika s jednokomorovým parlamentem
Časové Pásmo: GMT + 4 h (+ 5 h v létě)
Administrativní dělení: 23 správních okresů
Nezávislost od: 29. června 1976
Měna: seychelská rupie (SR) =100 centů
Úřední jazyk: angličtina, francouzština, kreolština
Délka pobřeží: 491 km
Státní vlajka a mapa:
Délka pobřeží: 491 km
Průměrný věk muže: 27
Průměrný věk ženy: 26
Hrubý domácí produkt na osobu: 6500$
Nezaměstnanost: 8 % (1993)
Průmyslová odvětví: zpracování zem. produktů a ryb
Zemědělství: pěst. kokosových palem, banánovníků, batátů, manioku, kukuřice, rybolov
Nejvyšší hora: Morne Seychellois - 905 m n. m
Nejnižší bod: Indický oceán - 0 m n. m
Největší město: Victoria (29.000 obyvatel)
Přírodní nebezpečí: cyklóny
Silnice v km: 373
Přístaviště: Victoria
Náboženská příslušnost: rímští katolíci 89%, anglikáni 9%ZÁJEZDY - vyhledávač zájezdů

ZÁJEZDY - Pobytové a poznávací zájezdy - vyhledávač zájezdů  
Destinace:
Typ zájezdu:
Cena od: do Kč / osobu
Datum odjezdu: +/- dní
Počet nocí:
Doprava:
Strava:
Nást. místo: Praha   Brno   Ostrava   Bratislava  
Hledat pouze last minute:

Informace

Seychelly - už samotné jméno vyvolává představu tropického ráje. Ale ani při nejlepší vůli si nedokážete předsavit krásu těchto ostrovů, které se rozprostírají v Indickém oceánu na ploše cca 400 000 čtverečních kilometrů, jen 4 stupně pod rovníkem. Přestože jsou nyní pohodlně dosažitelné letadlem, přetrvává zde stále ještě plno záhad a tajemství. Například -jsou snad pozůstatkem dávného kontinentu, který spojoval Afriku s Asií? Je pověstná přírodní rezervace Vallée de Mai na Praslinu s největšími kokosovými ořechy "Coco de mer" oním biblickým rájem, jak se domnívali první objevitelé Seychell?
Jedno je jisté - na ostrovech najdete tolik exotické fauny a flory, jako snad nikde jinde na zemi. Seychelly jsou ideálním místem pro dovolenou. Najdete zde kilometry dlouhé pláže s korálovým bílým pískem, průzračně čisté, tyrkysově zbarvené moře, lesy, palmové háje i vzácné papoušky Black parrot.
Pláže obklopují každý ostrov jako obrovský náhrdelník, přerušovaný balvany a skalisky z červenočerné žuly - spolehlivé poznávací znamení zdejšího pobřeží!
Pojďme si tento jeden z posledních pozemských rájů blíže představit.

MAHE: Tento největší seychellský ostrov o rozměrech cca 35x9 km je centrem souostroví (archipelagu) díky hlavnímu městu Victoria (cca 30 000 obyvatel) a mezinárodnímu letišti (cca 20 min. jízdy od hl. města). Ve městě naleznete "Clock tower" - napodobeninu hodin dle londýnského vzoru, trhy (rybí, zeleninový apod.), obchody, restaurace, přístav. Ten je výchozím bodem pro lodní výlety na ostatní ostrovy, z nichž nejbližší je souostroví tvořící Národní mořský park Svaté Anny.
Pobřeží ostrova je velmi členité, naleznete zde dlouhé písečné pláže i malá malebná zákoutí mezi žulovými masivy. Nejznámější pláže jsou na severozápadě (Beau Vallon Bay) a na jihozápadě (Anse Boileau, Anse Takamaka/Baie Lazare. Střed ostrova je hornatý, s bohatou tropickou vegetací. Nejvyšší horou ostrova, a tedy i Seychell, je Morne Seychellois (905 m).

PRASLIN: Druhý největší ostrov, obývaný cca 8.000 obyvateli, se nachází na dohled (za příznivého počasí) severně od ostrova Mahe. Autem jej možno projet za cca 30 min. Uprostřed ostrova se nachází národní park Valée de Mai, jediné místo na světě, kde rostou palmy rodící největší kokosový ořech na světě Coco de mer ve tvaru ženského klína. Těchto palem je pouze cca 4 000, do své maximální výšky 25-30 metrů rostou osm set až tisíc let, a ročně se z nich sklidí jen 3 000 ořechů. Rezervace je oblíbeným cílem návštěvníků, denně přístupným.
Ostrov má jednu delší pláž na západě v zátoce Grand Baie, další větší na opačné straně (Anse Volbert) a celou řadu malých pláží ukrytých před očima jiných turistů. Většinu ostrova obklopují maličké ostrůvky a korálové reefy, což vytváří ideální podmínky pro plavání a šnorchlování.
Praslin je skutečnou oázou klidu, a tak i možnosti zábavy a větších nákupů jsou zde pochopitelně omezené (je zde ovšem i Casino!).
LA DIGUE: Po přistání lodního ferry na ostrově nepřestanete žasnout - nebo se Vám už někdy předtím stalo, že se Váš sen opravdu vyplnil? Čtvrtý "největší" (ano, ty uvozovky jsou na místě, ostrov se dá v podstatě objet za den na kole) seychellský ostrov - tím třetím je Silhouette - je všestranně přijatelným kompromisem pro požadavek dovolené a la Robinson Crusoe, a určitý civilizační standard. Naleznete zde několik obchůdků, restaurace, poštu a - byť jedinou - silnici s pevným povrchem. Ale automobilů zde jezdí minimálně, většina taxíků má podobu volského potahu (místní atrakce).
Nejhezčí pláže naleznete na jihozápadě ostrova (viz informace k hotelu Island Lodge), z nichž ta nejznámější - Anse Source d´Argent - posloužila jako reklamní snímek pro firmy z Karibiku (!!!), a dále na jihovýchodě. K nim je přístup po stezkách vedoucích napříč ostrovem, a tak bude nejlépe, když se napoprvé necháte vést někým místním, příp. kolegou-turistou, který již cestu zná. Zajímavé pláže jsou i na severovýchodě, s výhledem na ostrovy v čele s Felicité. Protože zde však chybí korálový reef, můžete očekávat i větší vlny a dále od břehu nebezpečné proudy.
Je řada nelehkých věcí, které musí člověk v životě vykonat. Jednou z nejtěžších bude určitě chvíle loučení s rájem jménem La Digue. Anebo zvítězí vědomí, že se určitě vrátíte,,?
DENIS: Nechodí po světě hodně takových lidí, kteří by dokázali v určitém momentě svého života říct: "Dost bylo stresu a shonu!" a přesídlit daleko od civilizace, do lůna matky přírody. Právě v takovém rozpoložení se před několika lety ocitl průmyslník Pierre Burkhard, a tak zakoupil těchto cca jeden a půl čtverečního kilometru na samém okraji tzv. Seychell bank, zlomu na mořském dně spadajícím až do hloubky 2000 metrů. A to vše 95 km od Mahe, 55 km od Praslinu a 16 km od "bratříčka" Bird Islandu.
Ostrov byl pojmenován po Denisi de Trobriandovi, Francouzovi, který zde přistál r. 1773 s lodí "L´Etoile". Nalezl zde množství ptáků, obrovských želv a v okolních vodách tzv. mořských krav.Tento mořeplavec zde někde zakopal lahev s důležitými listinami, a tento historický poklad stále ještě čeká na svého objevitele.
Téměř celý ostrov je obkroužen pláží z bělostného písku, a je z východní, jižní a jihozápadní strany chráněn korálovým reefem. Povrch ostrova pokrývá souvislý palmový háj, který zajišťuje dostatek stínu. Jediným otevřeným prostranstvím je travnatá přistávací plocha.
Stálé osídlení čítá cca 50 obyvatel, dílem pracujících v hotelu Island Lodge, dílem na kokosové plantáži. Na ostrově je jediná ekumenická kaple v oblasti seychellského archipelu.
Oblíbeným místem návštěvníků ostrova jsou korálové formace na jihozápadě, nazývané "caves". Díky nespočtu korálů je pobřeží ideální pro šnorchlování, ale i plavci si najdou svá místa. Opravdovou Mekkou je pak ostrov Denis pro rybáře - denně se vyjíždí lodí za korálový reef na lov trofejí, jako jsou tuňáci, mečouni, barracudy a další velké ryby. Hemingwayové, vydejte se na cestu!

DESROCHES: Daleko od civilizace, představované hlavní skupinou ostrovů, se nachází Amiranty. Jako první zde přistál kapitán Sharpeigh, vůdce výpravy do Východní Indie r. 1609. Objevil zde zhruba sto let staré zbytky staveb, pocházejících pravděpodobně od arabských pirátů.
Tyto ostrovy jsou pověstné jedněmi z nejkrásnějších pláží a korálových lagun na světě. Skutečným rájem jsou pak pro potápěče - množství starých i zcela nedávných vraků lodí je mezi gurmány tohoto sportu velmi vyhledáváno.
Ostrov Desroches je od Mahe vzdálen cca 235 km a malý stroj Air Seychelles je zvládne za cca 60 minut. Od letadla pak dojdete jen několik kroků k jedinému ubytovacímu zařízení , které se nachází na západním pobřeží "nudle" o rozměrech 5x1 km, obkroužené bělostným korálovým pískem a smaragdovou lagunou. Uvnitř je pokryt hustou vegetací, takže procházka ve stínu je rozhodně příjemná. Lze tak dojít do cca 2 km vzdálené malé vesničky, jejíchž zhruba 40 obyvatel pracuje na kokosových plantážích a při těžbě dřeva. Zpestřením pobytu jsou četná hejna ptáků, přelétajících z místa na místo.
O potápění již byla řeč. Uvnitř laguny je to celoroční záležitost; ti, kteří se chtějí ponořit do větších hloubek za korálovým reefem (tzv. "lavice" mořského dna zde spadá až do tisícimetrové hloubky), měli by ostrov navštívit od října do dubna, kdy je moře téměř bez výjimky klidné. Miliony ryb a dalších mořských živočichů uprostřed korálových útesů jsou pro milovníky podmořského života skutečnou hostinou.
Samozřejmě je možné zúčastnit se i některého z lodních výletů na ostatní ostrůvky Amirantes. Jistě si budete alespoň na chvíli připadat jako legendární portugalský mořeplavec Vasco da Gama, který se těmito vodami jako první Evropan brázdil - obepluv Afriku - do Indie.


Zajímavé odkazy

Seychely - mapa
Zájezdy - Seychely

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz