Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky




Malajsie - navigace
     
zájezdy Malajsie Hotely a ubytování Malajsie
Last minute Malajsie Informace Malajsie
Víza Malajsie Fotogalerie Malajsie
Mapy a průvodce Malajsie Recenze hotelů Malajsie
Diskuze Malajsie Okružní plavby Malajsie



Malajsie - Zájezdy - Last Minute

Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  
Základní údaje
Oficiální název: Malajsie
Hlavní město: Kuala Lumpur
Rozloha: 329750 km2
Počet obyvatel: 23092940
Hustota zalidnění: 69 lidí na km2
Státní zřízení federativní konstituční monarchie s dvoukomorovým parlamentem
Časové Pásmo: GMT + 8 h
Administrativní dělení: 13 států, 2 federální teritoria
Nezávislost od: 31. dubna 1957
Měna: ringgit (MD) =100 senů
Úřední jazyk: malajština
Rozloha vodní plochy: 1200 km2
Rozloha pevniny: 328550 km2
Délka hranic: 2669 km
Délka pobřeží: 4675 km
Sousedící země: Thajsko, Indonésie, Brunej Darussalam
Státní vlajka a mapa:
Průměrný věk muže: 68
Průměrný věk ženy: 73
Relativní podíl městského obyvatelstva: 51
Hrubý domácí produkt na osobu: 3380$
Nezaměstnanost: 3 % (1999)
Průmyslová odvětví: výroba počítačů a spotř. elektroniky, strojnictví, výroba lodí, chemický prům., černá i barevná metalurgie
Zemědělství: pěst. rý�, kakaovníku, koření, palmy olejné, kaučuku, kokosové palmy, manioku, čajovníku, citrusů, kávovníku, ledvinovníku, banánovníku, chov skotu, prasat, rybolov
Přírodní zdroje: stříbro, dřevo, ropa, zemní plyn, zlato, měď, zirkonium, dal� kovy
Nejvyšší hora: Kinabalu (4.094 m)
Nejnižší bod: Indický oceán - 0 m n. m
Nejdelší řeka: Rajang (525 km)
Největší město: Kuala Lumpur (1.425.000 obyvatel)
Přírodní nebezpečí: zátopy, lesní po�ry, sesuvy půdy
Železnice v km: 2418
Silnice v km: 65877
Přístaviště: Bintulu, Kota Kinabalu, Kuantan, Kuching, Kudat, Labuan, Lahad Datu, Lumut, Miri, Pasir Gudang, George Town (Penang), Port Dickson, Port Kelang, Sandakan, Sibu, Tanjung Berhala, Tanjung Kidurong, Tawau
Vojenská služba: ve věku 21 let
Náboženská příslušnost: muslimové 55%, hinduisté 7%, budhisté 17%

FOTOGALERIE - Malajsie



ZÁJEZDY - vyhledávač zájezdů

ZÁJEZDY - Pobytové a poznávací zájezdy - vyhledávač zájezdů  
Destinace:
Typ zájezdu:
Cena od: do Kč / osobu
Datum odjezdu: +/- dní
Počet nocí:
Doprava:
Strava:
Nást. místo: Praha   Brno   Ostrava   Bratislava  
Hledat pouze last minute:

Informace

Malajsie
Malajsie V samém centru jihovýchodní Asie se rozkládá Malajská federace, kterou tvoří dvě hlavní části – Malajský poloostrov je součástí asijské pevniny a sídlí na něm 80% obyvatelstva, a státy Sabah a Sabarawak leží na severním Borneu. O tento ostrov se Malajsie dělí s Indonésií.
Kontinentální část na Malajském poloostrově sousedí na severu s Thajskem a na jihu ji od ostrovního Singapuru odděluje úzký průliv. Je pokryta především džunglí a je velmi hornatá. Poloostrov prostupuje několik horských pásem, která se směrem na jih snižují, aby se postupně měnily v nížiny. Západní část pobřeží poloostrova tvoří především protáhlá rovina, zatímco východní část je více hornatá a proslulá písečnými plážemi. Na západním pobřeží leží řada populárních ostrovů v čele s největšími Penangem a Langkawi, na východě pak množství malých kouzelných ostrůvků (Redang, Perhentian, Kapas, Tioman) obklopených nádherným mořem. Více než 50 % Malajsie tvoří Malajské Borneo, které zabírá severní část ostrova. Nacházejí se zde dva malajské státy Sarawak a Sabah, mezi kterými leží malý, ale nezávislý stát Brunej. Povrch Bornea, zvláště jeho severní část, je výrazně hornatější.
Malajsie je federací 13 států a 3 federálních území. Jedenáct států (Johor, Kedah, Kelantan, Melaka, Negeri Sembilan, Pahang, Penang, Perak, Perlis, Selangor, Terengganu) a federální území hlavního města Kuala Lumpur leží na poloostrovní části Malajsie. Dva státy (Sabah a Sarawak) a federální území Labuan se nacházejí na ostrovní části Malajsie – na Borneu. Dalším územím pod federální správou je budoucí nové administrativně-správní hlavní město Malajsie Putrajaya.

Malajsie Malajsie
Malajsie by se dala označit jako skutečná země snů, protože možnosti, které se zde každému návštěvníkovi nabízejí, jsou opravdu fascinující a téměř nevyčerpatelné. Najdete tady unikátní přírodu, nádherné pobřeží, působivé hory, pohádkové ostrovy i supermoderní velkoměsto Kuala Lumpur. Můžete tak pobývat na ostrůvku uprostřed průzračného oceánu a věnovat se potápění či slunění, vydat do deštného pralesa obdivovat orangutany a další vzácné živočišné a rostlinné druhy, navštívit řadu historických památek včetně historicky a architektonicky nejzajímavějšího města - Melaky nebo pozorovat ruch malajsijské metropole Kuala Lumpur z výšky slavných Petronas Towers, které byly donedávna nejvyšší stavbou světa. To vše je dnešní Malajsie. Moderní vyspělá země, která vás na první pohled překvapí. Malajsie je skutečně velice příjemnou zemí a její obyvatelé spoluvytvářejí dojem, který ve vás tato země zanechá. Unikátní směsice kultur a náboženství tvoří neopakovatelnou atmosféru typickou pro tuto asijskou zemi. Vedle sebe tu žijí Malajci, Číňané, Indové i příslušníci původních domorodých kmenů. Narazíte tu tak kromě velkého množství mešit i na budhistické, hinduistické, taoistické nebo katolické svatostánky. I když oficiálním náboženstvím je islám, nejedná se rozhodně o žádný z militantních směrů, které známe z některých muslimských zemí. Také přítomnost Portugalců, Holanďanů a Britů, ovlivnila nejen dějiny Malajsie, ale zanechala tu dodnes stopy v celé řadě oblastí.

Malajsie Opomenout nesmíme zdejší podnebí, které umožňuje návštěvu jednotlivých částí země v průběhu celého roku, protože monzuny přicházejí na východní a západní pobřeží v rozdílných obdobích a výraznější teplotní rozdíly se projevují pouze ve výše položených oblastech. Do Malajsie se tak dá příjemně cestovat po celý rok. Výjimku představuje pouze již zmiňované východní pobřeží Malajského poloostrova, kde od listopadu do poloviny února můžeme hovořit o monzunovém období dešťů. Státy Sarawak a Sabah mají poměrně vysoké srážky po celý rok, ale nejvíce zde prší od října do března.
Moře v Malajsii má díky teplému podnebí velmi příjemnou teplotu – mezi 26 až 29 stupni Celsia, takže přímo láká k celoročnímu koupání. Podmořský život v této oblasti oplývá velkým množstvím živočišných a rostlinných druhů a najdete tu celou řadu lokalit vhodných pro potápěče. Zvláště moře v okolí malajských ostrovů se proslavilo svojí průzračností a nádhernou barvou. Všichni milovníci plavání, potápění a vodních sportů si na malajském pobřeží rozhodně přijdou na své.

Malajsie Mnohonárodnostní Malajsie se svými kulturními tradicemi dává tušit, že i v oblasti kuchařského umění půjde o jedinečný gastronomický zážitek. Rozmanitost různých národních kuchyní, použitých surovin i koření činí z malajsijské kuchyně skutečně ráj pro milovníky cizokrajných jídel.
Malajsie je skutečným nákupním rájem a všichni, kdo mají výhodné nákupy v oblibě, si tu skutečně přijdou na své. I když v Thajsku či Indonésii jsou ceny ještě nižší, nakupující v Malajsii zase může ocenit širší sortiment. Oděvy, obuv, elektronika, produkty přírodní medicíny…. Není nic, co byste zde nesehnali a nemohli si zakoupit.

Není tedy divu, že právě Malajsie patří k nejatraktivnějším turistickým lokalitám na světě. Ostrovy Langkawi, Penang, Tioman, Perhentian, Redang a řada dalších jsou skutečným pojmem v oblasti exotické dovolené. Bělostné pláže obklopené zelenými palmami, průzračné korálové laguny, bujná tropická vegetace ve vnitrozemí... Prostě skutečný tropický ráj. Nádherné pobřeží Terengganu, kde kladou svá vejce mořské želvy, výšiny Cameron Highlands, Genting Highlands s nádhernou přírodou a příjemně „chladným“ podnebím, řada národních parků s neuvěřitelným množstvím exotických rostlinných a živočišných druhů včetně endemických, zajímavá města, ve kterých se snoubí malajsijská, čínská, indická i evropská architektura, vesnice s unikátními obydlími původních obyvatel, rušné trhy se vším, co se snad dá prodávat, milí obyvatelé... To vše je Malajsie. Země, která vás okouzlí na první pohled.

Malajsie Malajsie

Zajímavé odkazy

Cestopis - JIHOVÝCHODNÍ ASIE 2003
Politická mapa Malajsie
Reliéfní mapa Malajsie
Zájezdy - Malajsie
Mapy Malajsie
Zájezdy Malajsie

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy






Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz