Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky
Itálie - navigace
     
zájezdy Itálie Hotely a ubytování Itálie
Last minute Itálie Informace Itálie
Víza Itálie Fotogalerie Itálie
Mapy a průvodce Itálie Recenze hotelů Itálie
Diskuze Itálie Okružní plavby ItálieItálie - Zájezdy - Last Minute

Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  
Základní údaje
Oficiální název: Italská republika
Hlavní město: Roma
Rozloha: 301230 km2
Počet obyvatel: 57998353
Hustota zalidnění: 191 lidí na km2
Státní zřízení pluralitní republika s dvoukomorovým parlamentem
Administrativní dělení: 20 regionů se 103 provinciemi
Nezávislost od: 17. března 1861
Měna: Euro
Úřední jazyk: italština
Rozloha vodní plochy: 7210 km2
Rozloha pevniny: 294020 km2
Délka hranic: 1932 km
Délka pobřeží: 7600 km
Sousedící země: Vatikán, Švýcarsko, Slovinsko, San Marino, Rakousko, Francie
Průměrný věk muže: 41
Státní vlajka a mapa:
Průměrný věk muže: 41
Průměrný věk ženy: 40
Hrubý domácí produkt na osobu: 17610$
Procento populace, které je gramotné: 97%
Nezaměstnanost: 11,4 % (1999)
Průmyslová odvětví: strojírenský, chemický průmysl, zpracování ropy, výroba umělých hmot, konfektce, obuv, sklo, nábytek, hudební nástroje,
Zemědělství: pěstování obilnin, rýže, cukr. řepy, ovoce, zeleniny (rajčata), olivovníku, ořešáku, mandllovníku, vinařství, chov prasat, koz, ovcí, skotu, drůbeže, lov měkkýšů a korýšů
Přírodní zdroje: ropa, zemní plyn, kamenná sůl, mramor, živec, zinkové rudy,
Nejvyšší hora: Monte Blanc - 4.748 m n. m
Nejnižší bod: Středozemní moře - 0 m n. m
Nejdelší řeka: Po (652 km)
Největší město: Roma (2.805.000 obyvatel)
Přírodní nebezpečí: zemětřesení, vulkanická činnost, lesní požáry, záplavy,
Železnice v km: 19493
Silnice v km: 479688
Přístaviště: Augusta (Sicily), Bagnoli, Bari, Brindisi, Gela, Genoa, La Spezia, Livorno, Milazzo, Naples, Porto Foxi, Porto Torres (Sardinia), Salerno, Savona, Taranto, Trieste, Venice
Vojenská služba: ve věku 18 let
Náboženská příslušnost: rímští katolíci 84%, ateisté 14%

Lyžařská střediska
FOTOGALERIE - ItálieZÁJEZDY - vyhledávač zájezdů

ZÁJEZDY - Pobytové a poznávací zájezdy - vyhledávač zájezdů  
Destinace:
Typ zájezdu:
Cena od: do Kč / osobu
Datum odjezdu: +/- dní
Počet nocí:
Doprava:
Strava:
Nást. místo: Praha   Brno   Ostrava   Bratislava  
Hledat pouze last minute:

Informace

Itálie
Benátky - San Marco Tato půvabná země s fascinující přírodou a neuvěřitelným množstvím kulturních památek patří tradičně mezi českými turisty k nejoblíbenějším lokalitám. A není divu! Kde jinde najdete tak různorodou krajinu – vysoké hory, kde se můžete na špičkové úrovni věnovat zimním sportům, a zároveň pohádkové pláže na březích křišťálově čistých vod několika moří, ať již oblíbeného Jadranu, či Tyrhénského nebo Jónského moře, nádherné ostrovy a ostrůvky. Kde jinde můžete obdivovat v hojné míře památky tolika významných civilizací. Kde jinde se narodilo a působilo tolik velikánů světového významu – malířů, architektů, filozofů nebo hudebníků. Kde jinde ochutnáte tak skvělá vína a vynikající kuchyni. Kde jinde se ocitnete uprostřed posledních trendů světové módy – ať již v odívání, obuvnictví či automobilovém průmyslu. Je toho skutečně mnoho, co dělá Itálii skutečnou mekkou světového turistického ruchu. Snadná dostupnost, přijatelné ceny, příjemné podnebí a vstřícnost zdejších obyvatel tuto atraktivitu ještě zvyšují.

Florencie Itálie je skutečně výjimečnou zemí, zemí, která může nabídnout každému návštěvníkovi právě to, co ho nejvíce zajímá a baví. Zemí, kde může strávit ideální dovolenou podle svých představ skutečně každý.
Milovník historie to má v Itálii nesmírně těžké, protože na historické památky nevyčíslitelné hodnoty tu narazí skutečně na každém kroku. Řím, Benátky, Florencie, Pisa, Siena, Neapol, Vicenza, Verona, Assisi, Tarquinia... Není možné je ani všechny vyjmenovat, natožpak navštívit! Není náhodou, že právě Itálie se může pyšnit největším počtem památek zapsaných do Seznamu světového přírodního a kulturního dědictví UNESCO. Výjimečný význam pro naši civilizaci má podle něj 39 památek rozesetých po celém území, včetně ostrovů.
Milovník relaxační dovolené u moře bude mít také problém zvolit některé z mnoha pobřežních letovisek, které se od sebe výrazně liší vzhledem, okolní krajinou, druhem pláží i možnostmi výletů do okolí. Písečné pláže s pozvolným vstupem, oblázkové pláže s nádherně průzračnou vodou, skalnaté opuštěné pláže i vysoké útesy – to vše zde najdete, stačí jen vybrat vhodné místo.
Itálie potěší i příznivce dovolené ve sportovním duchu. Kromě tradičních vodních sportů, získávají na oblibě především cyklistika a trekking. Italská příroda, především divoké hory a neporušené národní parky jsou k těmto činnostem jako stvořené.
Výhodou Itálie je, že se sem dá cestovat po celý rok. Záleží na tom, za jakým cílem se sem vydáte.

Řím - fontána Di Trevi Itálie se skládá ze 20 regionů, které se dále dělí na provincie. Velké rozdíly zde existují především mezi bohatým průmyslovým severem a zemědělským chudým jihem. Nejvyspělejším regionem je Lombardie a Piemont s průmyslovými velkoměsty Milánem a Turínem. Region Valle d’Aosta je proslulý především skvěle vybavenými alpskými lyžařskými středisky, zatímco region Tridentsko-Horní Adiže nabízí lyžování v Dolomitech a také největší národní park v Itálii – Stelvio. Dále zde najdete Ligurii zahrnující tzv. Italskou riviéru od hranic s Francií a provincii Emilia- Romagna ležící ve vnitrozemí (Bologna, Modena, Parma) i na pobřeží Jadranu, kde se nachází populární letovisko Rimini a řada dalších. Region Benátsko již svým názvem prozrazuje, co je jejím největším pokladem – jedno z nejnavštěvovanějších míst na světě – Benátky, ale je tu i Padova, Verona, Vicenza a další zajímavá místa. Díky své poloze se jeho přímořská letoviska těší velké oblibě českých turistů. Furlansko-Julské Benátsko se nachází na hranicích se Slovinskem a Rakouskem. Region Toskánsko bývá označován jako „srdce Itálie“ a jako nejkrásnější kraj na světě s nádhernou přírodou a krásným pobřežím a především unikátní kumulací historických památek, které se nacházejí ve Florencii, Pise, Sieně, Lucce a na mnoha dalších místech. S ním sousedí vnitrozemský region Umbrie, který je podobný, ale méně navštěvovaný, i když může nabídnout například slavné poutní místo Assisi. Region Marky nabízí příjemné pobřeží Jadranu, jeho vnitrozemí však nepatří mezi turistické cíle. Regiony Abruzzy a Molisse jsou velmi hornaté díky apeninskému masivu, který jimi prochází. Pobřeží Jadranu, kterým rovněž disponují, je navštěvováno především Italy. Region Lazio se rozkládá ve vnitrozemí i na pobřeží Tyrhénského moře a dominuje mu italská metropole – Řím, který patří k nejnavštěvovanějším městům světa a možnosti, které nabízí, jsou skutečně výjimečné. Region Kampánie je již skutečným jihem Itálie. Najdete zde nádherné město Neapol, proslavené Pompeje či Herculaneum a v okolí známého Amalfi prý nejkrásnější italské pobřeží. Basilicata spolu s Kalábrií patří k chudým jižním regionům, nenavštěvuje je mnoho turistů, ale nachází se zde nádherná divoká příroda, která stojí za vidění. Apulie je rovněž typickým jižním zemědělským regionem, kam turisty láká především nádherná krajina poloostrova Gargano se svým pobřežím. Ostrovní regiony Sicílie a Sardinie se od ostatních italských provincií liší a pro svoji originalitu, drsnou přírodu a zajímavou kulturu a tradice jsou stále častěji vyhledávány turisty. Nádherné pláže, vysoké divoké hory a historické památky – to vše oba ostrovy nabízejí v hojné míře.

V rubrice Turistické lokality pro vás připravujeme informace o jednotlivých regionech Itálie, které jsou postupně doplňovány. Nově zde najdete rovněž seznam památek UNESCO.

Sardinie Capri - přístav

Zajímavé odkazy

Aktivní dovolená v Itálii od ExtremTour
Politická mapa Itálie
Reliéfní mapa Itálie

Průvodci a mapy


Sicílie...
Sicílie
63 Kč
Benátky...
Benátky - průvodce s mapou
199 Kč
Florence...
Florence
127 Kč
Toskánsko...
Toskánsko a Umbrie
108 Kč
Tuscany...
Tuscany und Umbria (Toskánsko a Umbria)
384 Kč
Benátky...
Benátky - To nejlepší
127 Kč
Florencie...
Florencie - To nejlepší
127 Kč
Itálie...
Itálie - konverzace
69 Kč

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz